Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Реакция?  
Автор Пaндopa (непозната)
Публикувано04.03.03 22:03



Какво ще направите, ако разберете, че детето ви е наркоман?
Какво ще му кажете? Как ще постъпите?

,,Ако се събудиш и не видиш слънцето, значи или си мъртъв, или ти си Слънцето"


Тема Re: Реакция?нови [re: Пaндopa]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано05.03.03 08:43



най-вероятно първо ще се уплаша жестоко, въпреки че си мисля, че надали ще разбера ей така изведнъж, по-скоро бих имала подозрения, които също са доста плашещи и мъчителни
надявам се да не ми се случи никога, но ако все пак... първо бих му пробутала да прочете всички книги на Ървин Уелш, като се започне от Трейнспотинг, Екстази и Есид Хаус, което така или иначе ще направя (ей така, за профилактика), смятам, че имат ефект, неизмеримо по-голям от всякакви конски и нравоучителни лекции за това колко е ужасно да взимаш наркотици
и не, няма да се разочаровам от детето си, дори и да е такова, ясно ми е, че това е проблем, при който не всичко зависи от него самото и със скандали и крясъци нещата не се оправят... ако темата не е табу в семейството и често се говори за това, в подходяща посока, самото то ще е подготвено по-добре, и не би затънало окончателно, ей така от инат и упорство срещу досадните си родители
ох не знам, мислила съм по въпроса доста, но все в смисъл превантивно какво да направя, за да не се стига до внезапни просветления, че нещата са изпуснати и винаги стигам до извода, че най-важно е да създадеш на детето представа за такъв начин на живот, в който подобна зависимост от вещества те тласка към социална група, която презираш
да уточня само, че под наркомани разбирам хора, пристрастени към силни наркотици и психотропни лекарства, фактът, че някой тийнеджър е изпушил 1-2 цигари трева с компанията си, не го прави наркоман

Don`t be afraid.Open your mouth and say.Say what your soul sings.To you.(MA`2003)


Тема Re: Реакция?нови [re: Пaндopa]  
Автор WhiteGangster (Red Or Dead)
Публикувано05.03.03 09:24



Зависи, ако е на кока ще му плясна един зад врата, защото е разбрал какво му е хубавото на тоя свят. Ако е на хероин, марихуата или други подобни лайна, ще му троша гръбначните прешлени един по един докато не се вразуми.

Честит 03 Март, Българи !!!


Тема Re: Реакция?нови [re: Пaндopa]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано05.03.03 22:17



май това ще бъде най-съкрушителното събитие в живота ми. мисля, че ще направя всичко възможно да му помогна да се измъкне. ще зарежа работата си и ще отпътуваме на някое красиво, далечно и диво място. ще се свържа с организации, където има хора с подобни проблеми. ще говорим с психолог. ще търсим различни видове лечения. ще се опитам да му покажа красивите страни на живота /явно предишните ми опити са били неуспешни/. ще се опитам да му дам нов смисъл. ще обясня на всички познати и роднини проблема му и ще се опитам да ги приобщя. на всяка цена ще прекъсна контактите му с пласьори и пристрастени приятели. ще му вярвам безрезервно, но никога няма да му го покажа.
ще се самообвинявам жестоко и ще се срамувам от себе си като майка.



Тема Re: Реакция?нови [re: Пaндopa]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано06.03.03 07:55



az shte go naprava narkoman - shte se drusame zaedno



Тема Re: Реакция?нови [re: RollinStoner]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.03.03 08:15



Не се майтапи с тия неща, момче.



Тема Re: Реакция?нови [re: ellion]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано06.03.03 09:55



Бога ми, ако си майка, нека ти стисна ръката. Не мога да повярвам, че прочетох подобно адекватно мнение от родител.

Поздрави!



Тема Re: Реакция?нови [re: kakata]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано10.03.03 08:38



ne se maitapia - po dobre vkyshti s mene otkolkoto s amatiorite na ulicata - pone shte drusa kachestveno.



Тема Re: Реакция?нови [re: RollinStoner]  
Автор pirogovec (наркоман)
Публикувано10.03.03 08:48



Абе и аз се друсам яко, ама си мисля, че по-добрия избор е да не друса. Но пък вече ако е станал, мисля, че твоят избор е добър



Тема Re: Реакция?нови [re: Rauch]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано10.03.03 09:36



майка съм ;) верно, че момчето ми е още много малко, но последното, което искам, е да забравя как съм се чувствала аз като тийн, какво ме е вълнувало и как изглеждат нещата на оная възраст

Don`t be afraid.Open your mouth and say.Say what your soul sings.To you.(MA`2003)



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.