Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 24.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Живота на едно дете зад граница...нови [re: Пoлинe]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 23:02



Благодаря на всички за отговорите!

Знаете ли...когато гледам Максим сякаш виждам някое българче от махалата ни в България,с неговите разбирания,култура...Тук сякаш децата са други. 90% от децата не стават от масата без разрешение,също толкова отговарят с "Благодаря" веднага щом им се сложи в чинийката храната.Sorry,please and thank you! са най нормалните неща който би чул.Никой не се срамува да си признае истината,каквато и да е тя и никой не съди детето за това защото всички знаем,че децата нямат задни мисли.Счита се за нормално до 3-4 год. децата да се напикават (това за мен беше много странно).До 2-2.6 год. почти всички са с "памперси",като ние в яслата ги учим да ходят до тоалетната,не родителите.


Аз съм на мнение,че щом детето не иска да ходи на градина и не може да се адаптира до седмица максимум две значи не му е мястото там. Имаме един случей при който едно дете на 4-5 год. започна да прави разни маниери с ръцете и ние всички се щокирахме...Същия този малчуган не е искал да ходи на градина,но родителите решават,че нямат друга алтернатива.С времето той свиква,но никога не играе с другите деца т.е. ако всички играят с "Лего",мозайки,пъзали... и за него не остане нищо друго по различно ще отиде да вземе един лист хартия,ще направи фунийка и ще гледа от далече другите от дупката.На двора играчките са ограничени...имаме 5-6 колела, няколко скутера,пързалка...и той не може да намери нищо с което да не прилича на другите,тогава взема няколко листа от храстите и си играе с тях. Никога не сяда да яде на масата с децата,а отива и ляга в някой ъгъл на стаята и започва да хленчи:"Искаааам мамаа!"...може да изяде някоя ябълка ако някоя от нас отиде и му я даде без другите да го виждат т.е. те ядат все още основното ястие.
Детето е еврейче.
По думите на колегите в началото детето е било доста контактно,но винаги когато майка му дойдела да го забира й казвали,че през целия ден е плакал и ...там каквото е правил."Преборил се" с повечето от изискванията на мама по свой си начин който на нея й харесва т.е. тя вече нищо не казва за това ново му поведение.



Тема Re: Живота на едно дете зад граница...нови [re: l]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано19.02.03 12:53



dobur vupros...

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Живота на едно дете зад граница...нови [re: rebekka]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 16:25



Широките славянски души мълчат ...

Аз си мислех че ширината на душата си личи по това колко даваш, пък то било по това колко ти дават -- като не ти дават достатъчно, имаш право да се оплакваш :)

Ако детето вкъщи чува такива непряко поощряващи го забележки (което според мен е доста вероятно), не се учудвам че се държи така :)



Тема Re: Живота на едно дете зад граница...нови [re: l]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 16:37



Е, така ще стигнем до националния герой Бай Ганьо, в който всеки от нас може по малко да види от себе си...

Знаеш ли я тази поговорка, че сит на гладен не вярва. Трудно може да възпиташ дете да вярва в нематериалните ценности, ако то е гладно...



Тема Re: Живота на едно дете зад граница...нови [re: Жeни]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 17:28



Нещо не ги уважавам тези поговорки дето и да ги обърнеш, пак звучат добре. Изглеждат ми много подозрителни -- като фурнаджийски лопати са :)

Примери:

"Гладен на сит не вярва" <-> "Сит на гладен не вярва"

"Не е луд който дава зелника, а който го изяжда" <-> "Не е луд който изяжда зелника, а който го дава"

Иначе може би си права.



Тема Re: Живота на едно дете зад граница...нови [re: l]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано19.02.03 22:30



Децата ми са ходили в две. В едната празнуваха рождения ден на директорката както си му е реда. Значи два пъти. Другата беше държавна, тази в кваратала и нямаше как да празнуват светлия празник във всички филиали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.