Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Съвет  
Автор jara (nostalgichna)
Публикувано13.02.03 12:16



Ве4ер е ...,около 8 4аса.По телевизията дават някакво предаване за влюбени,вси4ко е много красиво и трогателно и аз с край4еца на окото си забелязвам усмихнатото ли4ице на дъщеря ми,която видимо е съпри4астна към слу4ващото се в предаването.И как няма да е така ,след като всеки нормален 4овек се възхищава и радва на тези толкова красиви 4увства....Изведнъж излиза младо мом4е с разкошен букет в едната ръка и с малка шарена опаков4ица в другата,запътва се към публиката и пада на колене пред друго младо мом4е и му поисква ръката.Следва дълга страстна целувка.....Поглеждам 6 год. си дъщеря,която ме поглежда с искренно у4уден и пълен с въпроси поглед....Ето това е приятели-Незнам по какъв на4ин и как то4но да дам някакъв отговор на детето.Ако някой ве4е е имал подобна ситуация ще бъда много благодарна на съвет.Не ме разбирайте погрешно,нямам нищо против хомосексуалистите ,просто незнам то4но как да обясня тази любов.



Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано13.02.03 12:23



да ме извиняват всички поддръжници на този вид връзки, но аз на моята дъщеря (скоро ще навърши 8) съм й казала, че сексуална връзка между хора от един и същи пол си е нещо сбъркано и неправилно. тя също беше изумена, когато разбра какво означават думи като хомосексуалист, гей, лесбийка... умът й не го побира как изобщо е възможно, та не беше трудно да я убедя, че е нещо нередно...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема yanita ,нови [re: yanita]  
Автор DlD ()
Публикувано13.02.03 12:58



я си представи сега , че дъщеря ти е привлечена от жени...хипотетично да помислим...ще се побори със себе си и възпитанието , което ти си и дала ...и или ще подтисне себе си , ще сключи брак в който ще е нещастна ,ще подреди живота си по мярката , която ти си и наложила /защото "връзка между хора от един и същи пол си е нещо сбъркано и неправилно"/ , а тя не е сбъркана - тя ти е дъщеря.
Другият вариант е да се отпусне и да се поддаде на желанието си ... тогава ти я губиш , губиш доверието и ...децата , дори порасналите имат нужда от одобрението и подкрепата на родителите си , а твоята категоричност и отрицание ще я отблъсне.

П.П. имам дъщеря на 4 години , за да изпреваря въпросът ти ... и хомофобията няма място нито във възгледите ми , нито ще позволя да повлияе на възпитанието и.



Тема Did,нови [re: DlD]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано13.02.03 13:28



Възпитанието не се основава никога на акцентиране на изключенията, а на правилата. Поне до това е достигнала педагогиката. Революционните промени в нея още явно не са настъпили.

Имайки правила, приемаш по-лесно изключенията, които животът ти предлага обилно.

Конкретно в случая: когато никой не може смислено да обясни как се появява хомосексуализмът, естествената нормална реакция на родителя е да опази детето си от неизвестното. Да се надяваме, че когато науката обясни причините и след много по-дългия период на обществено приемане (ако въобще се състои, тъй като би било нормално обществото да има инстинкт за самосъхранение), то тогава може би естествената реакция ще се промени.

Родителят гледа детето му да е щастливо - което е твърде съмнително в сегашната обществена среда, ако е хомосексуално. В реалността няма теоретизиране, хомо-филии или фобии и пр. Ако смяташ, че хомосексуалните нямат проблем - OK. Аз смятам, че имат (като намиране на постоянна на работа, роля в социална група и какво ли не. Ако смяташ, че никой не се подиграва с тях, и че те не се засягат, и че не изграждат комплекси от това - нещо се заблуждаваш по отношение на това как стоят реално нещата).



Тема Ти какво направи?нови [re: jara]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано13.02.03 13:31



Какъв беше твоят отговор на пълния с въпроси поглед?

Питам, понеже съм склонен да вярвам на родителския инстинкт.



Тема Съветнови [re: jara]  
Автор DlD ()
Публикувано13.02.03 13:35



какво притеснително намираш в простичкото :"има и хора -мъже и жени , които харесват и обичат собственият си пол". Кротко и деликатно , без да изказваш неодобрение или възторг...в крайна сметка хомосексуалността е факт откакто свят светува и тенденцията е излизане на светло и равноправни права с хетеросексуалните.



Тема Re: Did,нови [re: Cтaниoл]  
Автор DlD ()
Публикувано13.02.03 13:46



аз не споря , че нямат проблеми. Но , ако детето ми е хомосексуално не искам аз да съм още един от проблемите му. Родителски инстинкт , искам детето да знае , това предпазва.

Не вярвам сексуалната ориентация да може да се промени възпитавайки детето в отрицание .



Тема Re: Did,нови [re: DlD]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано13.02.03 14:13



Точно в това е проблемът - "вярвам - не вярвам". Можеш ли да кажеш нещо твърдо за ориентацията? - Не. Аз например вярвам, че сексуалната ориентация определено зависи от отрицанието.

"Ако детето ми е хомосексуално" - просто нямам думи. Говорим за 6 -г. възраст. Кой родител допуска това?

Като пуша и не отричам (с действията си) цигарите, почти съм сигурен, че и децата ми ще пушат. Отрицанието на нередни неща е не по-малко важно, отколкото поощряването на редни неща. Важното е да имаш позиция и отговор на детския въпрос. Няма как да избягаш от дилемата редно-нередно, добро-зло.

Родителският инстинкт впрочем не е от вчера. Как пък за 2000 години хомосексуализмът не беше нещо редно, а сега за 20-30 години стана? Революциите никога не са били за добро, мен ако питаш.

Впрочем аз не отдавам кой знае какво значение на възпитанието по принцип. По-старите клубари знаят, че съм убеден в гените и инстинктите. Две деца, възпитавани еднакво у нас, пък имам тотални разлики.



Тема Re: Съветнови [re: rebekka]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано13.02.03 14:56



Споделянето е функция на това, че ги обичате - а не от вашата позиция по какъвто и да е въпрос. Обърнала си нещата, мисля.

Основният проблем идва от това, че семейството обикновено е хетеросексуално и със самия си факт - личния пример - възпитава. Ако си жена (майка) и имаш съпруг (татко), детето попива именно този факт, приема го за еталон, за стандарт. Каквито и коментари да правиш, нямат роля пред могъщия личен пример - превърнал се в еталон за детето.

Но за детето е важно да има и някакъв коментар. "Всеки има право да избира" - OK. Важното е, че казваш нещо. Хубаво обаче е да знаеш, че съдържанието на това, което казваш, няма особено значение. Важното е стилът, важен е самият факт на комуникацията, важно е това, че си говорите на всякакви теми.

Както казах някъде, аз не просто правя някакви коментари за пушенето - аз правя коментари за цигарите като нещо лошо. (Въобще не допускам "всеки има право на избор дали да пуши или не"). Но ми е пределно ясно, за съжаление, че на 90% от пушещите родителите им са пушили... По-големият проблем е, че се дискредитира самият ми личен пример (пуша, пък говоря лошо за цигарите). Рискуваме същото, ако не отречем хомосексуалното, ако го допуснем за нещо редно (рискуваме дискредитиране на личния ни пример).

Възпитаването в толерантност е по-важно. Т.е. по всеки повод. Ако е сакат - толерантност, ако заеква - толерантност, ако е хомо - толерантност, ако е беден - толерантност, ако е негър - толерантност. Макар и да съм внушил по разни съображения, че хомосексуалното е нещо нередно, аз съм внушил по-важното: че трябва да е толерантен към хомосексуалния.



Тема примерът ти не е много удаченнови [re: Cтaниoл]  
Автор DlD ()
Публикувано13.02.03 15:40



Пушенето уврежда организма - неоспорим , медицински факт! Хомосексуализмът е изваден от списъка на болестите още 70-те години. Никой вече не "лекува" и тук не говорим за революция , а за развитие на науката , обществото...Помисли си само , че горе-доли по същото време миналият век е реабилитирана и френската любов , която също е смятана за нещо нередно и дори подсъдно . Не ми се изпада в теологически и исторически спорове , но примерно за гърците съпругата е била за разплод , а любовта са свързвали със собствения пол.

Моите родители са върли пушачи , никога не са ми забранявали , не са ми изнасяли лекции - аз не пуша...дали дъщеря ми ще пуши или ще харесва жени не мога да знам . За мен дори е много по-важно тя да не умре от рак на белите дробове и това е повече за предпазване , отколкото вероятността да е жива , здрава и щастлива с момиче , което обича ... примерно.



Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор jara (nostalgichna)
Публикувано13.02.03 18:33



Благодаря на всички за мненията!Първо ще кажа на СТАНИОЛ,колкото и да ме е срам отговорът ми бе''това не е наистина...'',при което детето облекчено въздъхна''да,не е наистина ,нали мамо?''.После наистина ми беше страшно кофти за лъжата,но може би постъпката ми бе продиктувана от чист родителски егоизъм,а и все пак това не беше един категоричен отговор,затова и поисках да се допитам.По тази тема може да се дискутира много дълго време и пак да не се намери най-правилният отговор,но тук смятам,че всеки е прав за себе си,защото всеки мисли по различен начин(нали точно това е интересното).И пак казвам,че не съм против този тип връзки,но нека бъдем откровенни всеки иска да види внуци!И си мисля още,че по-развитите общества прекалено толерират този тип взаимоотношения ,незнам...Моето мнение е ,че в момента е едва ли не ''модерно'' да си хомосексуалист,с което се дава някъкъв погрешен пример на подрастващите.За мен вече долу -горе имам някъкъв отговор(с ваша помощ,де)''Виж сега детето ми -нормално е да се обичат мъж и жена,но понякога се случва така,че да изпитват любов двама човека от един и същи пол....''Защото наистина,слава богу все още голяма част от влюбените двойки са от различен пол.Така,че аз съм''за'',но не и у дома,а пък каквото му е писано на човек.



Тема Re: Съветнови [re: Cтaниoл]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 20:37



Абсолютно съм съгласна с мнението ти за толерантността но като гледам на къде отиват нещата скоро ще трябва да се проявява толерантност към нас които изпитваме увлечение към противоположния пол. В артистичните стреди в нашата страна хомосексуализма се е превърнал не само в лавинообразно разрастваща се мода но и в единствения начин за правене на кариера. Знам какво говоря и не мисля че преувеличавам. Хомосексуалистите се подкрепят - получават по-добрите служебни постове, предимно техни клипове се въртят по телевизиите, получават по-добри роли и т.н. Всички останали са аут. Ще видите че след години да си хомо ще е съвсем обичайно, а да не си значи си демоде и неудачник. Точно по тази причина - понеже не искам моята толерантност да се изсипе върху главата ми с обратен знак - не подкрепям, не одобрявам и не толерирам.



Тема Re: Съветнови [re: Лили]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано13.02.03 21:21



Макар че не е съвсем по темата, нали помниш скандала с Мичиганския университет миналия месец? Приемната комисия давала привилегии и преференции на студентите от малцинствата (което пък е следствие от програма, приета през 1978 г., за отстраняване на последствията от расовата дискриминация. По тази програма в учебните заведения и държавните институции са направили квоти за малцинствата). Тъй като белите студенти /и техните родители/ са изревали, чак президентът Буш се изказал против расовата политика на института и е дал пример с Тексас, където "расовото многообразие се достига и без въвеждане на квоти и ограничения за абитуриентите". Работата стига до Върховния съд, който ще реши делото през март. Междувременно, Буш получава неочаквана подкрепа от съветника по национална сигурност - Кондолиза Райс (негърка), - която подкрепила кампанията срещу расовите квоти и атакувала още един университет (Станфордския).

Та тъй. Да не вземат да направят квоти и тук, в БГ. Като не приемат сина ти в университета, щото има запазена квота за циганче с успех 2.50 ...

Според Буш, вместо регулиране на националния състав на студентите, трябва да се повиши качеството на началното образование (за да стане достъпно висшето образование за бедните). Според него, ако наистина сме загрижени за расовата справедливост, трябва публичните училища да дават качествено образование за всяко дете от всякакво семейство.

Интересно, какво би се получило ако заменим думите "бедните" и "расов" с думи от контекста на нашата тема тук



Тема Re: Съветнови [re: Cтaниoл]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 22:28



Страхотно си го написал. Поздрави



Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор Kapмeн (оптимистка)
Публикувано15.02.03 00:16



Няма нищо неудобно според мен, да обясниш на детето истината.Аз лично съм отговаряла на въпрос "Какво е гей?"Казах на мойте,че това е човек,който се влюбва в друг от същия пол...Излиза с него,целува се...Те го приеха съвсем нормално.Аз не смятам ,че това е извращение и съм на мнение,че всеки може да живее в съгласие със себе си...Половата ориентация на човек си е негова лична работа и съдба.

Животът е кратък,изкуството-вечно!


Тема Re: Съветнови [re: yanita]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано18.02.03 20:22



Ами освен да те поздравя за изключително проницателния подход, както и за съвременното ти мислене по въпросите за хомосексуалността друго просто не ми остава

Случайно ама ей така съвсем случайно да ти е минавало през ума, че за хомосексуалните хора (като мен например) това е единственото НЕсбъркано и ПРАВИЛНО нещо, и че всичко друго е фалш лъжа и измама? Това ли е правилно да лъжеш постоянно да се криеш дори от родителите си (вече не го правя, но бях на 24 години преди да се престраша) и т.н.? Това ли е нормално, човек да учи собствените си деца да отхвърлят различните от тях?
Случайно ей така между другото да ти е минавало през ума, че някой ден именно твоята дъщеря може да се окаже в ситуацията да е различната? И тогава какво?

А само ей така да те попитам, според теб, (чисто хипотетично) как би се почувствала тя след някоя и друга година ако разбере че тя попада във въпросната категория - това не е нещо което тя решава, ако Е значи Е и това е положението (не ме разбирай накриво, не казвам че така ще стане, просто се опитай да си го представиш) Дали няма да има някои много сериозни проблеми дължащи се именно на твоята "морална" подкрепа?

Мисля че попрекалих с идеите за размисли, но на моменти наистина се ядосвам когато виждам през 2003 година изказвания достойни за 16-век!

Айде със здраве, и да се надяваме, че дъщеря ти все пак ще има по-широк мироглед от теб!

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано18.02.03 20:48



ОК, не знам дали някой в този клуб ще вземе на сериозно мнението на един Гей (както сте се досетили от ника), но все пак може и да ви е интересно да видите как изглеждат нещата "от другата страна на барикадата"

Значи на първо място, хайде да изясним въпроса аджеба решава ли човек да е Гей (щото било модно видите ли) или не, и отговора е абсолютно еднозначно НЕ! Такива се раждаме и от нас зависи единствено дали се приемаме или не, само дето това постоянно отрицание и живот в лъжа води до наистина плачевни резултати.

А дали трябва да се лъже или не... хммм според мен една от огромните грешки които моите родители допуснаха навремето (сега съм на 24) е именно тази, че никога тази тема не е била повдигана. Мисля че единственият правилен отговор в този случай е просто да се каже, че някои хора са привлечени от хора от същия пол, но това се случва относително рядко и толкоз без допълнителни задълбавания (това разбира се е само мое мнение).

"Да опазиш детето си от неизвестното" това направо ме разби, добре де от какво го опазваш в крайна сметка, когато неизвестното ме ковна между очите (т.е. когато най накрая проумях с какво съм по различен от другите) бях толкова добре опазен от неизвестното, че и през ум не можеше да ми мине, че мога да живея като Гей... в крайна сметка това почти ми коства живота преди известно време!!! Само до това може да доведе това "опазване" или пък евентулано разбира се до разкъсване на връзката между родители и деца и в последствие детето ще продължава да има проблеми да се приеме докрай и живота който ще води определено не би бил пълноценен... (пак се отплеснах)...
Както и да е, някой тук направи гениалното откритие че на (открито)хомосексуалните хора в БГ не им е лесен живота... Ами вярно е, хайде сега да видим пък защо не им е лесен? Дали пък някой от вас (клубари) (не ме разбирайте накриво, повечето мнения тук с някои изключения са наистина смислени) или от вашите приятели не е имал някои хомофобни прояви с които да е направил живота на някой с хомо-ориентация малко по гаден отколкото е бил?
Хубавото в цялата работа е, че това че живота на хомосексуалните е отвратен в България започва да се превръща във все по изолирано явление, всъщност дори и България нещата почват да се оправят (независимо какво си мисли по този въпрос Станиол'а), но в Европа нещата са къде къде по-добре.
Аз имам късмет и живея в най-северните части на Европа, където нещата са абсолютно равнопоставени и не съм видял никаква дискриминация от никъде. Имам доволно успешна кариера (която не се дължи на факта че съм Гей) и (хетеро) приятели които знаят за мен но това не им пречи... В цяла Европа това е насоката, а как ще бъде в България зависи само от хората които живеят там...

Малей каква реч съм опънал (съжалявам и се ориентирам към приключване)

С една дума това което исках да кажа е, че би трябвало в една такава ситуация, човек откровенно да каже че това е нещо което също е част от човешките отношения, и да не се опитва да прави квалификации за правилно-неправилно особено ако и понятие си няма за какво говори.
Защото някой ден може да попадне в ситуацията на Баща ми - да се чуди как да се извинява за хомофобни изказвания правени пред мен (не че аз искам да ми се извинява, всичко е изгладено и отношенията ни са ОК, но той все още се чувства виновен за болката която е трябвало да изтърпя заради него!) замислете се как ще се чувствате вие, ако случайно попаднете в тази ситуация и дали няма да ви се иска да промените нещо което зависи от вас сега!

Ммммдаааам, получи се наистина роман, но който иска нека го чете, и не се притеснявам, че ще бъде оплют от някои хора, стига поне някои от вас да се замислят сериозно над един сериозен проблем.

Дерзайте, и успех с децата ви

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Did,нови [re: Cтaниoл]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано19.02.03 06:46



"Как пък за 2000 години хомосексуализмът не беше нещо редно, а сега за 20-30 години стана? Революциите никога не са били за добро, мен ако питаш."

Исторически погледнато това не е истина. Ако имаш път към Гърция обърни внимание на разни древни рисунки. Като видиш мъже да се целуват то не е като братската целувка на бай Тошо с Брежнев Всъщност, доколкото аз знам любовта между мъже тогава се е смятала за по-възвишена и ценена от хетеросексуалната. Защо досега гърците не са 100 % хомосексуалисти? Незнам.
И по въпросите с революциите...всъщност какво точно имаш предвид и кои революции? Изключая Октомврийската разбира се.

"Май е време да се огледаме реципрочно и с периферното си зрение."
Andrea


Тема Re: Съветнови [re: _2QT2BSTR8_]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 08:33



Ти самият не би ли искал да имаш свои деца и да ги отглеждаш и възпитаваш? Каквото и да се казва относно нормалността на хомосексуалността, нормалното обкръжение за две деца са майка-жена и баща-мъж. Как виждаш решаването на този въпрос лично за теб. И не се обиждай, питам те.



Тема Re: Did,нови [re: me]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано19.02.03 09:37



Темата, все пак, не е за хомосексуализма. Разбира се, жалко е, че няма къде да се дискутира - съответстващите клубове са затворени за хетеросексуални. Да мрат тогава бе, какво съм им виновен?



Тема Педерасите - не тук, молянови [re: _2QT2BSTR8_]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано19.02.03 09:41



И без това сте плъзнали навсякъде. Тук е за 99-те процента хора с по-тесен мироглед. Майки, бащи и деца.

Да, нормално е човек да учи децата си да отхвърлят различните от тях. Аре, чупката.



Тема Тотално сбъркан чукнови [re: _2QT2BSTR8_]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано19.02.03 09:43



Тук става дума за възпитание бе,педро, не за хомосексуализма като такъв. Мама му стара, педалите са особено отворени към темата за децата. Просто защото децата няма как да им бият дузпата. Баси. Ще повърна.



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: Cтaниoл]  
Автор Pyмянa (lady)
Публикувано19.02.03 10:21



Е! Еееее! ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! (Това беше надивкване с теб).
По-спокойно с определенията. Не нажежавай обстановката до конфликт хомо vs хетеро. Честно, казвам ти че предпочитам да чета аргументирани становища на гейове, отколкото скандали за и против. Моето лично мнение е близо до твоето, но смятам, че никой не заслужава дискриминация. Трудно ми е да повярвам, че освен много малък процент от хората които се раждат с такава нагласа, всички останали го имат по рождение. И все пак пред нас стоят пъноценни и живи хора със своето достойнство. Нека момчето се чувства така комфортно в клуба, както всички.



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: Pyмянa]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано19.02.03 10:34



Ми да си отвори тема за целта, да разберем от какво е комплексиран, онеправдан, дискриминиран и объркан. Там бих могъл да му покажа явната си хомофилия, в която 1% е хомофобия и е свързан с децата. Там бих му показал защо въобще трябва да забрави за децата (както вече сме обсъждали, впрочем). Но да измества тазитема към всичко, свързано с хомосексуализма - защо аз да се чувствам некомфортно? Нека сподели моята некомфортност.



Тема Re: Педерасите - не тук, молянови [re: Cтaниoл]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано19.02.03 12:41



Нямам намерение да си губя времето със дребно заяждане с някой който има наистина "космополитни" и разумни разбирания за живота...

Само бих искал да те поправя, че така наречените "нормални" сте всичко на всичко малко повече от 90% (не казвам че е малко но не е 99)

Силно се надявм все пак, че в крайна сметка дъщеря ти ще има по разумен подход към света от теб!

Успех

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Темата си енови [re: Cтaниoл]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.02.03 02:51



баш за хомосексуализЪма. И ти намеси историческите факти.

"Май е време да се огледаме реципрочно и с периферното си зрение."
Andrea


Тема Всъщностнови [re: Cтaниoл]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.02.03 02:53



искам да ти кажа, че ти звучиш много по-комплексиран. Научно доказано е, колкото по-мачо, толкова по вероятно е да си гей. Статистика само.

"Май е време да се огледаме реципрочно и с периферното си зрение."
Andrea


Тема Не съм го уточнявал, но съм гейнови [re: me]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано20.02.03 09:33



Никой не ме е питал - гей съм бе И ся кво - до си споделя тук преживяванията и терзанията ли?

Я и бако верваме, кой не верва - мамка му.



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: Cтaниoл]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано20.02.03 09:33



> ".... да разберем от какво е комплексиран, онеправдан, дискриминиран и объркан"
Мисля че се изразих достатъчно ясно, че ТУК не съм видял никаква дискриминация от никого , освен това с Родителите ми и Приятелите ми в БГ също нямам никакъв проблем, така че не се чувствам ни най малко "комплексиран, онеправдан дискриминиран и объркан"!
Всъщност съдейки, по реакцията ти (или пък по отговорите ти със заглавия от типа "Педерасите - не тук моля" и "Тотално сбъркан чук"... ) май ти имаш някакъв проблем

А между другото:
>"...в която 1% е хомофобия и е свързан с децата. Там бих му показал защо въобще трябва да забрави за децата"
Какво ще кажеш за идеята, нещата да бъдат наричани с правилните им имена?... Знам че в последно време в България нещо малко термините Хомосексуалност и Педофилия се объркват от медиите, но все пак между двете неща има Огромна разлика! Според статистиката под 0.3% от случаите на блудства или изнасилвания на деца са извършени от хора с хомосексуална ориентация! (това само за информация) Така, че наистина не схващам желанието на медиите в България (както и твоето) да преиначават(е) фактите...

От друга страна, според психолозите в доста държави, децата отгледани в семейства с родители от един и същи пол (без значение Мъже или Жени) не се различават по нищо от децата отгледани в Хетеро семейства! Съжалявам, но мнението на болшинството психолози ми звучи доста по-меродавно от твоето лично (и доста емоционално) мнение. Факт е, че в някои Европейски държави на Хомо двойките вече им е разрешено да имат деца и това се дължи именно на изследванията направени от психолозите, а не на някакви политически приумици! ОК?

А иначе съм съгласен че това е една доста сложна тема, (която е и мого дълга и на моменти дори досадна), и нямам нищо против тя да бъде изнесена като отделна тема. Но не мога да се съглася с аргументи от типа "защо аз да се чувствам некомфортно? Нека сподели моята некомфортност" Малко ми напомнят на стария лаф "не ме интересува аз как съм, искам на Вуте да му е зле"... това не е цивилизован начин за водене на разговори!

Успех!

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Както и очаквахнови [re: _2QT2BSTR8_]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано20.02.03 09:38



всеки педераст желае да се говори максимално по темата. По всеки възможен повод. На всяко възможно място. С всякакви форми.

Нима не разбираш, че ми писна в 3/4 от клубовете тук да стои една и съща тема? Нима не разбираш, че ми писна в един и същи клуб да се подновява една и съща тема периодично? Как да се чувствам комфортно? Айде, карайте си без мен тук - за светло хомосексуално бъдеще. Няма да стъпя повече тук. С виртуално погалване по топките - твой Станиол.



Тема Re: Did,нови [re: Cтaниoл]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано20.02.03 09:46



>"... съответстващите клубове са затворени за хетеросексуални..."
Хммммм, аз пък как още не съм открил клуб в който преди да почнеш да пишеш трябва да попълниш тест от типа "Хомо ли сте?"
Съответстващите клубове са точно толкова отворени за мнения колкото и всички останали (вярно е че човек трябва да е с регистриран псевдоним, но не мисля че това е кой знае колко сериозно ограничение на свободата)

>"...Да мрат тогава бе, какво съм им виновен?" Непременно
това последното ще си го запиша като изключително силен и сериозен аргумент за водене на разговори и ще го използвам при необходимост (стига да нямаш нищо против разбира се, имам предвид авторски права и т.н.)

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Както и очаквахнови [re: Cтaниoл]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано20.02.03 11:03



Темата си е съвсем на място, ако и да е предизвикателна.
Обществените нагласи еволюират и няма нищо лошо в това да се обсъждат.
Реакции от типа "дай ми куклите, на ти парцалите" отиват на деца от детската градина, ама ти си знаеш....



Тема !!!нови [re: PRN]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 11:37



Направо съм ... шокирана какъв обрат взе темата... Не успях да прочета всичко, но прочетох повечето. Мога да кажа, че мнението ми съвпада с това на Станиол и съм абсолютно шокирана от писанията от типа "деца на семейства от един и същи пол не се различавали от децата на хетеросемейства". Пък аз си мислех, че семейството се състои от майка - жена и татко - мъж... Никога не съм го определяла като Хетеро семейство, а просто като единственото възможно семейство. Не случайно Природата, Господ или който и да е са направили така, че единствено яйцеклетката на жената да бъде оплодена от сперматозоида на мъжа, а не сперматозоид да бъде оплоден от сперматозоид и яйцеклетка от яйцеклетка. А мисля, че това е една от главните функции на семейството - да отглеждат децата. Защо примерно животни от един и същи пол не се чифтосват???
С горното не целя да обидя хомосексуалистите и не ги мразя - всеки си има право на избор. Но не ги приемам и не ги толерирам!
Стоя твърдо зад Станиол!
Моля хомосексуалистите да обсъждат терзанията си, социологическите проучвания и т.н не в клуб Родители и деца, а в Клуб Хомосексуалисти.



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: Cтaниoл]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано20.02.03 12:47



......И без това сте плъзнали навсякъде. Тук е за 99-те процента хора с по-тесен мироглед. Майки, бащи и деца.

ti otkude znaesh kolko ot nas sa homoseksualni , biseksualni i heteroseksualni.....



Да, нормално е човек да учи децата си да отхвърлят различните от тях. Аре, чупката.


ne ne e normalno ...ako tova e normalno za teb...uchi dezata si ..taka...az moite ne gi ucha da othvurlyt razlichnite ot tyh...

po slabite imat nuzda ot zshtita...po silnite ...ponykoga da se slozat na mystoto im....dezata s bolesti ...da im se pomaga......
nisto po hubavo nyma ot vuzpitavaneto na tolerantnost .....




Тук става дума за възпитание бе,педро, не за хомосексуализма като такъв.

.....temata e mnogo hubava i mnogo aktualna.....

a vuzpitanieto vkluchva i besedi za homoseksualizma.....
.....

az kato maika ....znam , che ako edin den nykoi ot sinovete mi se vlubi v momche ...ne mislya che ste ima problem da doide i da ni kaze.....istinata.....


moze i nikoga da ne se sluchi...., no fakta che sa chuvali che nie sme tolerantni ...dezata ste sa ok da spodelyt.....

no ne e dostatuchno da sa ok v semeistvoto .....ako obstestvoto gi otricha....kak biha se chuvstvali te?

...staniol ....nikoi ot nas ne e zastrahovan ot nisto .....




Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: _2QT2BSTR8_]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано20.02.03 14:39



_2QT2BSTR8_ , ти звучиш като един интелигентен млад човек и ти съчувствам, че е необходимо да се бориш срещу предразсъдъци!

Аз лично няма да изразявам мнение относно хомосексуализма, защото за мен това е много деликатна тема, която не разбирам, не мога да бъда съпричастана и нямам първа-ръка информация по нея.

Но мога да изразя мнение като човешко същество, което има нетърпимост към всякакъв вид предразсъдъци и дискриминация. Когато един човек застане пред мен, аз не си казвам: Тоя е черен, или тоя е дебел, или тая е чистачка или оня бил обратен и т.н....

Не! Аз се вглеждам в очите на това ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО и търся добротата, искреността и съпричастието, че сме едни и същи вътре в СЪРЦАТА си!

Честно казано, не мога да си представя как ще възпитавам детето си относно темата хомосексуализъм, но знам, че определено ще я възпитам в толерантност и обич към всяко едно човешко същество, което не се опитва да я нарани...

Вярно е, че логически погледнато, хомосексуализмът не е "нормален", имайки предвид физиологическото делене на хората на мъже и жени, всеки от тях с полови органи, предназначени да вършат определена функция... Но, както винаги в природата, всяко правило си има изключения, и тука логиката отива "на кино"!

Това, което ме предизвика да пиша в момента, беше цитираното от тебе мнение на психолози, че децата, отгледани от семейства от един и същи пол не се различават по нищо от тези, отгледани в хетеросексуални семейства...
Моля да се разгранича от мнението на психолозите, да предположа, дори и само теоретически, че това е, меко казано, НЕВЪЗМОЖНО!!!

Детето има крехка психика, и, най-малкото, само неизбежните подигравки от страна на другите деца ще повлияят негативно на детската психика. Има множество доказателства, че така нареченото bullying - подиграване, има трайни последици в психиката. Да не говорим за това, че детето приема родителите си като еталон, по който то изгражда своята личност, и, опасността да приеме, че хомосексуализмът е нормата, а не обратното, може да доведе до неволното мислене, че то е обратно, макар и да не е.........


Разбира се, има още множество последствия за децата, отгледани в такива семейства, които на този етап само могат да се предполагат, тъй като тази практика е въведена съвсем наскоро в някои страни и все още е невъзможно да се провеждат изследвания за последиците.

I was crying because I had no shoes
until I saw someone who had no legs...


Тема Re: !!!нови [re: Kpиcтинa]  
АвторLongDistance (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 17:36



"Защо примерно животни от един и същи пол не се чифтосват???"

о, напротив - правят го!!!
...
но май е по-добре да не навлизам в подробности, че после да не ме ругаят, че това е тема за клуб зоология... ;-)



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: oтвopeнa]  
АвторLongDistance (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 18:04



[...] цитираното от тебе мнение на психолози, че децата, отгледани от семейства от един и същи пол не се различават по нищо от тези, отгледани в хетеросексуални семейства...
Моля да се разгранича от мнението на психолозите, да предположа, дори и само теоретически, че това е, меко казано, НЕВЪЗМОЖНО!!!

Детето има крехка психика, и, най-малкото, само неизбежните подигравки от страна на другите деца ще повлияят негативно на детската психика.
[...]


Разбирам този ход на мисли, но мисля, че опасенията от "неизбежните подигравки" от друга страна не бива и да се "преувеличават" (съжалявам, това не е съвсем правилната дума, но в момента по-точна не мога да измисля). Имам предвид, че децата за съжаление винаги са подложени на подигравки - защото са дебели или носят очила или заекват или тичат по-бавно то другите или не могат да уловят топката или им стърчат ушите или... хиляди други дребни и по-малко дребни неща... Tака че от подигравки просто не могат да бъдат опазени... Hо трябва да се възпитават като самоуверени (но не самовлюбени) и достойни хора. И хора способни да зачитат достойнството на другите!

Разбира се, има още множество последствия за децата, отгледани в такива семейства, които на този етап само могат да се предполагат, тъй като тази практика е въведена съвсем наскоро в някои страни и все още е невъзможно да се провеждат изследвания за последиците.

Това е само отчасти вярно. Само правната практика е относително отскоро въведена. Хомосексуални двойки, отглеждащи собствени или осиновени деца има много отдавна и изследванията на психолозите се опират точно на такива факти, наблюдавани от много десетилетия. Не бива да забравяме, че много хомосексуални хора (както мъже, така и жени) осъзнават ориентацията си късно, често едва след хетеросексуален брак и деца от този брак. (За другите възможности за репродукция да не говорим...)Така че след това отглеждат децата си с партньор от същия пол...

И негативни последици върху психиката на децата (част от тях вече порастнали и със собствени семейства - предимно хетеросексуални) още не са наблюдавани...

Поздрави!



Тема Re: !!!нови [re: Kpиcтинa]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 19:30



Chovekut ne obsujda terzaniata si ami vzima uchastie v temata taka, kakato i vie. Kato gledam taka kakto si vuzpitavate detsata vie shte si imate poveche terzania sled izvestno vreme, kogato te porastnat i ustanoviat che ste im govorili gluposti. Ne moje da otpishesh horata kato defektni prosto zashtoto na teb ne ti haresva sveta takuv. Toi e takuv i tolkova. Kak shte im zabranish da otglejdat detsa? I utre - drugiden takova detentse kato se poiavi v klasa na tvoite shte im zabranish da si igraiat s nego li? ( Ne che tova e veroiatno da se sluchi skoro v bulgaria ama po sveta go ima otdavana)



Тема Re: Съветнови [re: Cтaниoл]  
Автор dete (копеле)
Публикувано21.02.03 02:44



"Рискуваме същото, ако не отречем хомосексуалното, ако го допуснем за нещо редно (рискуваме дискредитиране на личния ни пример)." - Твоите думи и моят коментар - Допускайки хомосексуализма за нещо редно, хората не дискредитират личния си пример. Ако са достатъчно наясно с материала и позитивно настроени, ще обяснят на детето си, че освен тяхното хетеросексуално семейсвто, има и еднополови семейства и те също си имат дечица. И биха им казали, че това, което те правят не е единственото правилно нещо. Защото децата докато растат и общуват с други деца, разбират и за отношенията в други семейства...например едното може да сподели на другото, че родителите му влизат да се къпят заедно, а на първото това да се стори странно, но да си каже "Моите не се къпят заедно, но пак се обичат..всеки си прави каквото реши" (това е пример от моя живот специално). Ако родителите на едното ходят на дискотека, а на другото-не, какво ще си помисли детето - всеки си прави каквото иска, всеки е различен, във всяко семейство е различно.
А това, че от 20-30 години бил по-явен хомосексуализмът, а се съмняваш, че е бил разпространен откакто свят светува...пак ти липсва информация. Питаш, а не търсиш сам отговорите. Хомосексуални са били много велики личности. За Древния Рим е всеизвестен факта, за Древна Гърция също (яяяяя, ама това са повече от 2000 години, хехе). Важен пример е, че самите гръцки богове са проявявали такива наклонности (предполагам, че поне си наясно, че самите хора са измислили боговете като обяснения за ставащото и това, което не разбират-искам да кажа, че самите хора са приемали хомосексуализмът за нормална проява)... та така....О, още нещо. "Ако си жена (майка) и имаш съпруг (татко), детето попива именно този факт, приема го за еталон, за стандарт." - твоите думи - едно така стандартизирано дете според теб няма на по-късен етап от живота си да открие, че е лесбийка/гей, така ли да разбирам. А тогава, тези, които СА от какви семейства произлизат?...И аз имам майка(жена) и татко(мъж)....та? отговори ми сега ти!
O, и още нещо...за революциите...знаеш ли, че хората са се борели да получт правото да гласуват, за признаване на чернокожите за хора(и на тях да се дадат равни права съответно), Френска револючция имаш...България как се е освободила от робството??? С война! Ами това е революция...за сексуалната също такава да си чувал (60-те години някъде)....коя още...всички човешки права са добити с борба...ако още мислиш, че няма смисъл от революции, успех, неандерталецо!...По дяволите, та дори жената вече може да работи и това да не се смята за странно......и може да си флиртува, без да я помислят за лека жена....и може толкова много неща да прави(разбира се няма пълно равенство)...ти в кой век живееш!

Аз знам какво е да изпиташ върху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dete на 21.02.03 02:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от dete на 21.02.03 02:58.



Тема Re: Педерасите - не тук, молянови [re: Cтaниoл]  
Автор dete (копеле)
Публикувано21.02.03 03:16



Ееееее, опита се да се правиш на учен, въртя, сука, разтяга локуми и умни приказки....и накрая все пак от "хомосексуалисти" мина на "педерасти" - много странна думичка обаче ми е тази...една такава смотана и простовата. Аз пък съм момиче, на мен какво ще кажеш? Коя обида ще избереш? А като толкова не ни търпиш и изявяваш хомофобия, защо дойде в клуб Ева и Ева да ни питаш именно "Що е хомофобия и хетеросексизъм". И о, съжалявам, този клуб никога не е бил забранен за хетеросексуални, дори идват и пишат там, задават въпроси, участват в дискусии, или просто си четат. Не е забранен за никой, просто не се допускат хомофобски изказвания - такива като твоите. Казаха ти го, нали.

Аз знам какво е да изпиташ върху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа.


Тема Много и нтереснонови [re: Cтaниoл]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано21.02.03 03:30



хем ти е писнало, хем си най-активния участник. По-горе ти загатнах нещо. Помисли накъде те влече.

"Май е време да се огледаме реципрочно и с периферното си зрение."
Andrea


Тема Re: !!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор dete (копеле)
Публикувано21.02.03 03:35



Ехааааааа. Аз пък мога да ти кажа, че се наблюдава хомосексуализъм от страна на животните (леко с ококорването на очите, не искаме да излизат от орбитите все пак ). И все пак деца, отгледани от хомо-семейства наистина не се различават по нищо от тези с разнополови родители. Понякога се чудя, защо гледате толкова едностранно на нещата. Това ли е най-важното - да се създаде дете. Верно, за да ни има, трябва да се възпроизвеждаме, но просто....все пак знаеш ли как хомосексуалисти могат да си имат деца? замисляла ли си се? Начини има.

Аз знам какво е да изпиташ върху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа.


Тема Забележи градацията...нови [re: oтвopeнa]  
Автор dete (копеле)
Публикувано21.02.03 03:48



Градацията на нещата - първо, хората приемат, че този човек е напълно нормален, не е извратен, не мисли само за секс с хора от своя пол, може да се труди и ходи по права линия прави си всичко като всеки човек. Тогава хората разбират, че това не е принцип, по който ще делят този срещу тях. Стават толерантни, даже в един момент това понятие изчезва, понеже не им прави впечатление. Следва това да се "узакони". Доскоро (даже съвсем скоро, говоря за месеци) в България по принцип беше престъпление да се говори (натъртвам) за хомосексуализъм. Разбира се никое ченге нямаше да те арестува, ако те чуе да засягаш тази тема, или те види да влизаш в гей или лесбийско заведение(следователно в България този текст е отпаднал, трябвало е само да се приеме от правителството). Скоро се направиха промени в наказателния кодекс (под "натиск" на Ес, разбира се), отмениха се някои членове...бла-бла...не съм съвсем наясно дали е още престъпление да се говори за хомосексуализъм, губят ми се сега някои неща. Освен приемане от близки и приятели го има като следваща стъпка и приемането от цялото общество....и това, което говори момчето (не мога да му напиша ника сега) е истина за тези страни, в които е гласувано еднополови двойки да сключват брак и да могат да осиновяват деца....защото, следиш ли ми мисълта, храта са го надраснали този предразсъдък (не казвам на сто процента обаче), гласували са го, приели са го и вече е в сила...следователно те самите приемат това за нормално и възпитават децата си в толерантност. Така че вероятността едно дете да се присмее на друго, затова че има две майки, или двама бащи е силно намалена....Такива неща.

Аз знам какво е да изпиташ върху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа.


Тема Re: Съветнови [re: yanita]  
Автор Aбcypд! (ви казвам...)
Публикувано21.02.03 04:49



Тай де,проблемата винахи сиев родителитъе..
Детет о няма такива ама ти имааааащ 1

в голяма чаша


Тема Re: Съветнови [re: dete]  
Автор Pyмянa (lady)
Публикувано21.02.03 08:36



Здрасти, по-горе писах на Станиол, че съм против крайността в мненията. Сега ми се налага да го напиша на теб. Каква е тая апологетика на хомосексуалността просната в чаршафи?
Ще ти кажа откровено защо дразните хората. Защото искате приемане и нормално отношщение, а се държите истерично и ненормално. Навирате им в очите личния си живот, който определено нито е тяхна работа, нито ги интересува. Ето и понастоящем правиш точно това - пишеш ли пишеш, без никой да те пита. В момента, в който някой ти опонира скачаш че те дискриминира. Значи провокираш дадено поведение, за да можеш за имаш поводи да се оплакваш.
Научи урока, че хората ще те възприемат нормално, когато се държиш нормално и уравновесено, и когато сексуалната ти ориентация не е твоята визитна картичка, а личността ти.

Момчето с непроизносимия ник е съумяло да се защити доста добре, така че не е нужно цялото лоби да наскачва. Погледни в темата, че мненията са разделени, защо се караш на всички. Разбра ли ме?



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: Cтaниoл]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано22.02.03 14:25



Драги ми смехурко, очевидно е, че си израснал в затормозена семейна среда. Към баща си си хранил повече страх отколкото респект и стереотипите са ти налагани, а не посочвани. Препоръчвам ти терапия. Спешно.

Успех!



Тема Re: !!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано22.02.03 14:45



Слава богу, че родителите не са ме възпитали в порядките на средновековието за разлика от твоите. Изказвания като твоите клонят ad absurdum. Съзнаваш ли, че с лека ръка зачеркна съществуването на милиони хора?

Сполай!

Не е страшно, когато човек тъне в собствената си пещера, страшно е когато съзира там слънце и го навира в очите на околните.



Тема Re: Съветнови [re: Pyмянa]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано22.02.03 15:32



Мила ми Руми, значи ли това, че ако ми навреш личния живот в очите ми си истерична и ненормална. Форумите, доколкото знам, са място за изказване на мнения, чувства и съдби. Променя ли нещо фактът, че човека, който поства е хомосексуален. Нека не пиша откровено защо ти ме дразниш. Темата ще стане много обширна. Ако приемем, че "ние" дразним "хората", май излиза, че хомосексуалните са различен биологичен вид. Колко проницателно, Руми! Машалла!

Сполай и помисли. Знам, че можеш.

Разбра ли ме?



Тема Re: Съветнови [re: Rauch]  
Автор Pyмянa (lady)
Публикувано22.02.03 16:33



Май нищо не си разбрал. реагираш като обвиняем без да си обвинен.
Дразни ме всеки независимо дали си ти, той, тя, то или вие, който започва разговора с "да ама аз съм различен, така че внимавай с мен". Предпочитам да чуя мнението му по същество и после ако го попитам да разбера защо е различен.
След като искаш еднакво отношение, тоест дръж се подобаващо, а не като принадлежащ към по-различен билогичен вид.
Значи, обяснявам за последно - дразнят ме и двете страни и едните които се отнасят дискриминационно като към различен биологичен вид /цитата твой/ и онези, които реагират от позицията на такъв вид.
За мен нещата са изяснени- третирам всички еднакво, събрани под общото определение "хора". Деля ги на приятни и неприятни в зависимост от други критерии, сексуалната ориентация не е между тях.
И факта, че човека който поства е хомосексуален, не променя нищо. Стана ли ти ясно или говорим едно и също нещо по различен начин за да се дразним взаимно?



Тема Re: Съветнови [re: Pyмянa]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано22.02.03 17:05



Peace, Руми, peace.
Нормалният тон на една дискусия е предпоставка за смислени изводи, за разлика от неадекватното дърлене. Сексуалната ориентация не е фактор, който влияе на интелекта или човешкия характер. Факт е, обаче, че не мога да не се почувствам засегната от тесногръди, едностранчиви и елементарни изказвания от хора, които се предполага, че възпитават децата си в съвременен дух.
Радвам се, че споделяш нуждата от толерантност и равнопоставеност между хората без оглед на сексуалността им. Извинявам се, че пререагирах и се надявам да разбереш защо.

Поздрави.

Апропо - жена съм.



Тема Re: Did,нови [re: Cтaниoл]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 08:09



Хомосексуализмът си е бил нещо много прието и преди 2000 години на места където Християтнството не е достигнало. На много места, в много държави, Япония да речем, две жени заедно си е нещо съвсем нормално както и два самурая заедно. Мисля, че нататък и сам можеш да прецениш дали хомосексуализмът е нещо лошо, нередно, против природата и тн, или нас така са ни възпитали да вярваме.



Тема Re: Педерасите - не тук, молянови [re: Cтaниoл]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 08:12



Аз съм лесбийка и съм дете на родителите си. Един ден ще бъда майка и ще имам същите проблеми като каката или която и да е друга майка. Както и всички други хомосексуалисти, които познавам - те също са нечии деца и бъдещи родители.



Тема Re: !!!нови [re: Rauch]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 11:48



Не разбрах с кое си изказване съм зачеркнала хората??? Само си казах мнението. Мисля, че всеки има право на мнение... Казах, че не мога да ги приема за нормално. Не мога да приема нормалното съществуване на семейства от два еднакви пола и отглеждането на деца, които пък не се различавали от тези от семейства с разнополови родители. Но иначе нямам нищо против тях... Нека си съществуват. Не съм казала Долу хомосексуалистите или нещо от този род. Казах, че не мога да ги приема. Дори не съм казала, че налагам това си мнение на детето си..., така че "не навирам това си слънце на околните". Дъщеря ми е достатъчно голяма, за да разбере сама или по-точно да ИЗБЕРЕ сама каква да бъде... И аз ще я подкрепям при всяко едно положение. Май, вие поддръжниците на хомосексулизма, гледате по-едностранно на нещата и сте по-склонни да нападате?...



Тема Re: !!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано24.02.03 14:10



С кое си изказване съм нападнала хетеросексуалните? Не деля хората на сексулни предпочитания. Тесногръдието е стряскащо във всяко едно отношение, не само по конкретната тема.

Поздрави!

Апропо - "поддръжници на хомосексуализма"?!. Хомосексуализмът не е културно течение, политическа партия, движение, секта. Бога ми - едва ли се нуждае от "поддръжници", за да съществува.:))) И не е въпрос на ИЗБОР, а на природа и сексуално усещане, нещо неосъзнато.
Ако детето ти е хомосексуално, мнението ти няма да го промени.
Сексуалната просвета в БГ е явно на крайно ниско ниво.
Един съвет от мен - образовай се.



Тема Re: Съветнови [re: jara]  
АвторMяy (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 16:30



Истината и само истината - както я чувстваш ти - това е моя съвет. Детето ти ще оцени това, че си откровена с него, че му показваш доверие да споделиш и такива неща...
Друг е въпросът дали по телевизията трябва да дават филми и предавания с такава насоченост ( за конкретното шоу незнам, но по би-ти-ви започнаха да дават български сериал в 12ч. по обяд, с пъшкане и коментари по отношение на потентността на партньорите и т.н.).
А моето скромно мнение за "ненормалността" на хомосексуалните - откъде накъде АЗ ще съдя някой - стига да не пречи на останалите ( съгласете се, че много "нормални" се държат доста гадно с децата си - за мен те са "ненормалните).
Поздрави на всички участници






Тема Здравей и на теб!нови [re: Pyмянa]  
Автор geminiled (N/A = DnD)
Публикувано24.02.03 23:54



На младини не наблягах особено на образованието си, но има някои неща, които съм запомнила :)))
Едно от тях е закон от физиката: на всяко действие има равно по сила противодействие.

Ако години наред хомосексуалността е била обявявана "извън закона", сега, когато е "в" - нормално е хомосексуалните хора да я заявяват на висок глас.
Ако има мнения в стил "хомосексуалните - под ножа!" (макар и евфемистично изказани) - нормално е хомосексуалните на свой ред да се изказват крайно негативно по адрес на "правите".

Въпросът по-скоро е в това, че не сме научени - и, съответно, не знаем как да учим децата си - да виждаме в другите предимно ЧОВЕКА, а не ходещи сексуални ориентации...

Тук е моментът да вметна, че в клуб "Ева и Ева" твърде често влизат някои, само за да напсуват лесбийките. От гледна точка на споменатия закон на физиката - това е действие, което си проси противодействието.

Поздрав!

Jus primae noctis

Редактирано от geminiled на 25.02.03 00:08.



Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор geminiled (N/A = DnD)
Публикувано25.02.03 00:05



Не обяснявай "тази" любов... обясни любовта.
Хората се обичат - това е ОК.
Хората се мразят - това не е ОК.

И че всеки има правото да обича, когото обича.

Jus primae noctis


Тема Re: Съветнови [re: Cтaниoл]  
Автор Boian (пристрастен)
Публикувано25.02.03 23:39



Първо прочети малко повече по конфликта. Върховния съд се е произнесал за квотите -те са неконституционни. Никъде в Мишиганския университет не се ползват квоти. По правило цветът на кожата е само един от факторите и много от университетите си имат вътрешни правила, които казват, че под определен успех, не приемат никого, независимо от цвета на кожата.

Спорът е дали може желанието да има хора от различен етнически произход в университет да е един от водещите принципи в приема на студенти (whether ethnic diversity is a compelling interest in the admission process, за тези, които знаят английски и биха имали по-добър превод).

В България отдавна има квоти -- момчета/момичета, наборници/отслужили и т.н.



Тема Спокойнонови [re: Pyмянa]  
Автор dete (копеле)
Публикувано04.03.03 01:00



Това не ми е визитна картичка...нито преценям хората по това. Сметнах за редно да напиша мнението си, все пак тук всеки се включва когато реши и никой не му дири сметка защо е писал. Първо-и да нямах такава ориентация, пак щях да напиша същите неща. Втро-не ми е визитна картичка, защото първите ми думи не са "Аз съм еди каква си..", а си казвам името, нали така :)

Аз знам какво е да изпиташ върху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа.


Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано27.03.03 19:20



Съжалявам, че зачеквам пак старата тема, но мисля че имам добро основание.

Аз нямам дете; дали ще имам сигурно само някой там горе знае. Но знам едно: бил съм дете. Възпитавали са ме грижовни родители, които обичам безкрайно и на които едва ли някога ще мога да се отплатя. И имам много съкровени спомени за това как съм се чувствал през израстването си. И също съм гледал телевизия с родителите си.

Та, искам да ви дам гледната точка на детето, което съм бил. И на човека, ,в който съм се превърнал.

Темата за секса пред мен изобщо не е била засягана. Отчитам това като сериозен пропуск във възпитанието ми. Когато не казвате нищо по толкова важен въпрос на детето си, залагате му сериозен капан. То ще научи нещата в крайна сметка, но господ знае от какъв източник. Бъдете добър източник, доколкото можете, нбе оставяйте това на случайността. Познавам случай, в който майката се сетила да попита дъщеря си дали има мензис когато девойката била вече на 16 години. И това никак не е смешно.

Родителите ми винаги са пушили. Много. И пушат. Изказвали са са многократно неодобрението си за пушенето. По една или другуа причина нито аз, нито брат ми пушим, нито смятаме да пропушваме.

Когато детето е малко, това не значи че е безполово. Някой ден то ще има някаква сексуална ориенация. Идиотско е да се говори, че, видите ли, бебето е невинно, как така в един момент е станало хомосексуално. Няма да цитирам какво казват учените по причините защо в края на краищата поведението на някои хора става би- или хомосексуално. Вие ще го поставите под съмнение. Има научни статии и книжки, който се интересува сериозно -- да потърси сам(а).

Това което сте казали на дъщеря си -- "то не е наистина", е просто бягане от отговорност. Моите родители също са бягали от отговорност по отношение на секса изобщо. Тя вижда нещо неизвестно, непознато, а вие и трясвате кепенеца отстрани. По този начин възпиптавате дете в саксия. Не го стимулирате да мисли. Правилният отговор според мене е -- "В много редки случаи някои хора се влюбват в другуи от своя пол. Това им създава много проблеми". Това е спокойната оценка на нещата.

Категорично съм против заклеймяването на такива хора. Тофава с лека ръка затваряте пътя на детето си към вас, ако то някой ден се окаже хомо или бисексуално.

Уверявам ви, че възпитанието в никакъв случай не ви гарантира че дали детето ви ще е хомосексуално или бисексуално. Това е извън вашия контрол. Както са извън вашия контрол цвета на очите му или изборът му на съпруга когато порасне. Не казвам, че сексуалността се определя от гените. Това не е твърдо установено, но въпреки всички излседвания които са правени не могат да се отделят (засега) двата фактора (по рождение или под влияние на средата). Просто не могат. Дали някога ще могат е божа работа.

Глупаво е да обвинявате гейове за това че правели от сексуалността си мода. Вижте Мариус например. Човекът си работи, трудът му е уважаван и ценен от най-различни типове хора. Ами знаете ли, един убиец имал руси коси. Дай да затворим всички русокоси хора в затвора, щото да предотрватим убийствата.

Категорично съм против че детето трябва да бъде приучвано да отхвърля различията. Крайно глупаво. Вие какво? Създавате нацисти? расисти? християнски и ислямски фанатици? Разнообразието е изключително важно за вида. И как ще научите детет си така да мисли с широк размах? Да намира нестандартни решения? Да живее наистоина, а не в саксия?

Всичките страхове и притеснения, които съм изживял при израстването си, било защото са премълчавали за секса изобщо, или защото са говорели с отвращение за хомосексуалните -- спестете ми ги. Майка ми беше на косъм от това да изгуби контакта с мен. Тя намери смелост да ме погледне в очите и да остане близо до мен.

Не прекалявайте с калъпа, водете ме, но не убивайте съзидателното в мен. Всичко останало добро, което родителите ми са ми дали ми е помогнало да се преборя и сам в областта, в която са ме възпитали слабо. Търсете баланса във възпитанието. Дори и да пропуснете нещо и да нямате време да ги преведете през всичко, научете детето да намира пътя. А пътят на страха от различното и безогледното му отрицание е пагубен.

Имали са пропуски, но останалото което са ми дали -- научили са ме да ловя риба.

Научете децата си да ловят риба. Недейте само да им я носите сготвена. Така ще им покажете света.

Неивестното може ( и трябва) да се спестява, но само с много внимателна мярка, която силно зависи от възрастта. Ако сте излъгали 6 годишната си дъщеря или сте избагали от отговорност, може би когато стане на 12-13 вече трябва да сте намерили повод да и кажете истината.

Не бягайте от страховете си, ще ви се качат на гърба. А да не ви казвам какво ще направят на децата ви...



Тема Re: Съветнови [re: DlD]  
Авторami ako... (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:03



ami ako mu kazhesh pak taka obiknowenno:
ami normalnoto e da imash priatel myzh, winagi e taka, taka sme napraweni, nuzhdaem se edin ot drug, dopylwame se...
no... poniakoga horata sa mnogo obideni, naraneni ili prosto ne mogat da si nameriat priatel... poniakoga se wliubwat w priatel ot syshtia pol...

i t.n.
pak liubow, pak priemane, pak ne kazwash losha duma, no dawash tochen otgowor, zaemash tochna pozicia, dawash sigurnost i zaedno s towa dawash info za izkliucheniata i t.n...



Тема Re: Did,нови [re: Cтaниoл]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:05



genite, intuiciata...
neznam, drugo si se da se dade konkreten otgowor, da mu dadesh sigurnost, a to kato porasne mozhe da wzeme da misli po drug nachin... no sega to iska da znae twoata pozicia....



Тема Re: Педерасите - не тук, молянови [re: _2QT2BSTR8_]  
Авторgreshka (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:21



tuka imash greshka pich...
w edno semejstwo nie sme 100% hetero... az i tia... nashata zadacha e da dadem dobro wyzpitanie i sigurnost... sigurni sme w towa koeto razbirame i znaem... wsichko drugo e izkliuchenie... az mozhe da se opitam da wyrpitawam deteto da e tolerantno s tezi deto sa homo... no ne moga da se naprawia che sym po homo ot homo i da wzema da mu obiasniawam neshtata kolko sa normalni...
taka che az prosto goworia towa koeto razbiram i na towa go ucha...

i btw, ne wiarwam che chowek se razhda homo...
towa si e problem na semejstwoto, obshtestwoto i na samia chowek...
no ne za da sporim... ima li literatura kojto iska da chete...
moiata pozicia e takawa... samo towa iskah da otbelezha



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: _2QT2BSTR8_]  
Авторda da (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:28



<<Според статистиката под 0.3% от случаите на блудства или изнасилвания на деца са извършени от хора с хомосексуална ориентация! (това само за информация) Така, че наистина не схващам желанието на медиите в България (както и твоето) да преиначават(е) фактите... >>

da, ama ne - towa oznachawa slednoto - ako priemem che chowek e obyrkan/perwerzen do opredelena stepen - w koeto ima logika, obiknowenno opichame da hapwame, ili da piem, ili da pushem... no ne i wsichki poroci na edno miasto...
ta ti si imash twoeto s towa che si homo...
za ostanalite 90% ostawa pedofiliata...


<<От друга страна, според психолозите в доста държави, децата отгледани в семейства с родители от един и същи пол (без значение Мъже или Жени) не се различават по нищо от децата отгледани в Хетеро семейства! Съжалявам, но мнението на болшинството психолози ми звучи доста по-меродавно от твоето лично (и доста емоционално) мнение. Факт е, че в някои Европейски държави на Хомо двойките вече им е разрешено да имат деца и това се дължи именно на изследванията направени от психолозите, а не на някакви политически приумици! ОК? >>

te tykmo razreshiha takiwa sem. da otglezhdat deca i ti si wzel da srawniawash weche rezultatite ot statistikata, ako wyobshte wse oshte mozhe da se gowori za takawa...

mnogo te uwazhawam... no izwiniawaj ne te razbiram...
priemam te... no ne byrzaj, nie sme nazadnichewi i ne razbirame...
neka da mine malko wreme i shte se syglasim (mozhe bi)...
a az lichno mislia che towa rezultata shte e w polza na hetero...

ajde, zhiwo zdrawo



Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: LongDistance]  
Авторя... (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:38



<<Това е само отчасти вярно. Само правната практика е относително отскоро въведена. Хомосексуални двойки, отглеждащи собствени или осиновени деца има много отдавна и изследванията на психолозите се опират точно на такива факти, наблюдавани от много десетилетия. Не бива да забравяме, че много хомосексуални хора (както мъже, така и жени) осъзнават ориентацията си късно, често едва след хетеросексуален брак и деца от този брак. (За другите възможности за репродукция да не говорим...)Така че след това отглеждат децата си с партньор от същия пол... >>

А защо тогава да не говорим за ориентацията им като резултат от разочарованието от неуспешен брак, неподходящ партньор, т.н.
... да не казвам да го слагаме на равно със злобарките :))
(за справка клуба - говорим си за секс :))

Незнам дали може да се спори за това - колко неща човек прави просто за да му е добре... и колко неща прави за да докаже себе си по някакъв начин и от това следва че му е добре. Един се доказва като е съгласен с другите... друг се доказва като решава че той мисли винаги различно от другите...



Тема Re: Обяснениенови [re: jara]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано31.03.03 09:59



И преди съм писала тук, че Тату много ми помогнаха в обяснението. Понеже Тату са ни любимки, обясних че гейовете или педерастите са като Лина и Юля, само че в мъжки вариант.

Мисля си, че дори бях закъсняла с обяснението, явно по някоя сапунка е имало гейове, защото не последваха кой знае какви въпроси.

А, наскоро дъщеря ми ме пита защо мъж иска да се ожени за мъж, но вече имахме някаква основа и и обясних, че те си се харесват и искат да живеят заедно, нещо от този род.



Тема Re: Дете на 6 години да е привлечено от жени?!?нови [re: DlD]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано31.03.03 10:01



Аз нямам против гейовете, обаче съм против да се опитват да се изкарат за нормални. Така излиза, че ние, хетеросексуалните, сме ненормални, че и ненормално обясняваме на децата си. А пък и да ти кажа, хомосексуализмът за мен е поза. Правят се на интересни. Вероятно има някакъв нисък процент истински хомосексуалисти, всичи останали са позьори, парадират и извличат дивиденти.



Тема Re: Ти познаваш ли хомосексуалист обикновен работннови [re: Cтaниoл]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано31.03.03 10:03



работник? Аз не, разпитвала съм приятели и познати, никой не познава такива. Хомосексуалистите са все в сферата на изкуството и политиката. Не е ли малко странно?



Тема Струваше си.нови [re: Hopтттчe]  
Авторgt;: (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 16:09



.



Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор StoooP (happy)
Публикувано07.04.03 04:58




хората се обичат и толкова,
това че полът ими е различен или еднакъв е само една от възможните разлики,
както и че могат да са бели или черни или жълти (по цвят на кожата) млади или стари, глухи, нями, бедни, богати, тънки, дебели и бог знае какви още....и това не им пречи да се ОБИЧАТ.

ОБИЧТА Е НЕЩО КОЕТО ВИНАГИ Е ХУБАВО-


ЛОШИ неща са ВОЙНИТЕ, НАСИЛИЕТО, ГЛАДЪТ, И ДРУГИ НЕСПРАВЕДЛИВОСТИ


ОБИЧТА НЯМА ГРАНИЦИ, ИЛИ ПОНЕ НЕ БИВА ХОРАТА ДА И ГИ СЛАГАМЕ!

Хубаво е родителите да си задават въпроси, този е единственият начин да намерят отговори


Donґt Worry be Happy


Тема Re: Ти познаваш ли хомосексуалист обикновен работннови [re: Scarlet]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано13.04.03 18:24



"Хомосексуалистите са все в сферата на изкуството и политиката. Не е ли малко странно?"

Аз съм инженер и със сигурност съм Гей
Странно, откога инженерната работа влиза в сферата на изкуството и политиката

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Дете на 6 години да е привлечено от жени?!?нови [re: Scarlet]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано13.04.03 18:27



Отзад-напред:

Вероятно има някакъв нисък процент истински хомосексуалисти, всичи останали са позьори, парадират и извличат дивиденти.

Знаеш ли възможно е да има някакъв процент позьори, но можеш да бъдеш сигурна, че е нищожен!

А факта че се "опитват да се изкарат за нормални", хе хе много интересен коментар, много съжалявам но това изказване е маааааалко неактуално. Не мисля, че излиза, че ВИЕ хетеросексуалните сте ненормални ако НИЕ хомосексуалните сме нормални. Може би излиза че всеки би трябвало да има право да бъде с този с когото иска и с когото му изглежда естествено

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Тотално сбъркан чукнови [re: я...]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано13.04.03 18:32



"А защо тогава да не говорим за ориентацията им като резултат от разочарованието от неуспешен брак, неподходящ партньор, т.н. "


Ами просто защото ориентацията няма нищо общо с това Виж дълга поредица от неуспехи и кризи могат да се дължат на недоосъзната различна ориентация, но това е друго. Не можеш да си смениш ориентацията така както си сменяш примерно политическите убеждения, това е нещо което СИ а не нещо което избираш! Повярвай ми (знам го от личен опит)

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Съветнови [re: Hopтттчe]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано13.04.03 18:38



Ами всъщност с това изказване тук, успя доста по добре (и доста по ясно) от мен да кажеш именно нещата които аз исках да кажа в началото когато започнах да пиша по темата.

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Обяснениенови [re: Scarlet]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано13.04.03 18:44



Ха, виж това се казва приятна изненада (имам предвид това което си писала и обяснението което си дала), за разлика от това което прочетох в по-горни твои постинги
BTW по ред причини "педераст" се води обидна дума (за разлика от гей) - не че ми е много ясно защо (най малкото оригиналната гръцка дума няма нищо общо с хомосексуалността).


"...и обясних, че те си се харесват и искат да живеят заедно, нещо от този род..."

Именно, това е напълно достатъчно и неограничаващо обяснение - просто супер

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Нравоучителнонови [re: _2QT2BSTR8_]  
АвторExS (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 19:21



Лесно е да манипулираш млади майки, а? Много бързо си променят мненията Но ми ела вкъщи, да видим дали ще се стигне въобще до обяснения. Ако си повярвал на Скарлет и нейната наивност и че е казала наистина това, то бога ми звучи смешно. Нещото от този род, за което казва Скарлет, не ще да е било това. Един хетеросексуален родител никога няма как да е изчел литературата, която ти си чела, затова няма как да е подготвена за твоята прозрачна манипулацийка с поредица от постинги. Все едно един обикновен еснаф да е подготвен срещу въоръжения крадец. Смешки някакви.



Тема Леле какви простотии!нови [re: Hopтттчe]  
АвторExS (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 19:28



Има научни статии и книжки, който се интересува сериозно -- да потърси сам(а)

Извинявай, но смяташ ли, че децата четат такива книжки? И смяташ ли, че трябва да подбираме точно тези за хомосексуализма? Хайде, Уили, не ставай смешен!

Научете децата си да ловят риба
Браво, откри топлата вода в педагогиката! Можеше да си спестиш есенцето.



Тема Re: Нравоучителнонови [re: ExS]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано15.04.03 09:03



Много странни изводи си правиш за мен

Честно казано не се опитвам да манипулирам никого но както и да е всеки има право да мисли каквото си иска

А само бих искаЛ да уточня че все пак съм момче (или мъж или каквото там по-ти харесва като за 24годишен гей)

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!

Редактирано от _2QT2BSTR8_ на 15.04.03 10:45.



Тема Re: Нравоучителнонови [re: ExS]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано15.04.03 19:17



А само така между другото да те запитам нещо
Каква ми е ползата да "манипулирам млади майки"?

Моята майка е над 50+ години (не е учтиво да се поства точна възраст все пак), и миналата година и се наложи да проумее някои неща които просто дотогава не са фигурирали в живота и ама изобщо (просто никога не се е интересувала от тях).
Както и да е с моите родители проблеми нямам, надявам се, че и те с мен, факт е че сме в много добри отношения, но също така е факт, че не им е било толкова лесно да ме приемат!

Освен това в днешно време не живея в България и наистина не виждам някаква лична полза от "манипулиране" на когото и да било, та в този ред на мисли да се върнем към основния въпрос - какво точно виждаш като манипулация в случая?

Ясно е че философски погледнато манипулация е всеки опит да бъде обяснено нещо на някого - но имам чувството, че ти влагаш един доста по-тесен (и негативен смисъл в израза си).

Ако трябва да съм честен, болно ми е за това че някои от вас може би (недай боже) ще трябва да преживеят загубата на децата си (по един или друг начин) защото са проявявали предрасъдъци или дори просто не им е пукало!

По същия начин ми е болно за някои тийнейджъри които в момента се борят (може би дори с някои от вас въпреки че вие може и да не го знаете!) да оцелеят психически (или дори физически) - в резултат от същите тези небрежни подмятания и изказвания за "педерастите" направени в миналото от любящи родители (с наистина добри намерения към децата им)... мисля че схващаш какво имам предвид

Аз моите проблеми с факта че съм Гей съм ги решил вече и с родители и с приятели, за мен това е нещо което е отминало (имам предвид вътрешната борба и болката), но още не съм забравил какво е било преди това и съм сигурен че никой от вас не иска детето му да живее във истински Ад който може да се окаже че е създаден от вас (и то от "най-добри" намерения).

Та така, ако това че се опитвам по някакъв начин да поясня едно-друго от "нашия" живот, то не е защото се опитвам да правя някаква пропаганда или нещо от сорта (какво ще става с вашите деца зависи от вас и от тях и мен не ме засяга пряко) но все така си мисля че ако мога да да поясня поне малко за какво става дума това може би би било полезно за тези които искат да се замислят!

Така, че ако това ме превръща във въоражен крадец във къщата на обикновен еснаф - ами добре такъв съм, защото аз знам за какво говоря и съм преживял всичката тази болка за която повечето от нас говорят (когато решиме че си струва да говорим де, аз и аз на моменти се чудя струва ли си усилието), а повечето от вас дори и не предполагат за какво става дума!

Та така по въпроса за манипулацията на млади майки

Не можеш да отречеш едно нещо - ако приемем че всички родители обичат децата си (което поне по принцип е вярно), то може би си струва същите тези родители да им дадат поне шанс да бъдат такива каквито са (а какви са във всеки един смисъл ще се разбере след много време)

Нещо много дълъг стана постинга, ще взема да го поприключа тук някъде

Така, че ако не ми вярваш на мен "въоражения крадец" пробвай с някой друг примерно постинга на Нортттчет'о е много добро описание на това за което говоря

Поздрави от "Въоражения", който все пак е 2QT2BSTR8

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Авторexactly (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 15:28



аз също имам дъщеря . тя е на почти 8 години. случвало се е да се коментира в къщи за тези неща. това което съм и обяснила е че тези хора са болни от болест която не се лекува и че те се раждат така. това трябва да се приема като правото да зачиташ мнението на другите. но е добре да няма такива приятели. децата трябва да се научат да споделят още от много малки. когато порастнат не става. пожелавам успех!



Тема Re: Съветнови [re: exactly]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 06:20



А ако дъщеря ти се окаже лесбийка? Или най-добрата и приятелка се окаже лесбийка? А ти така хубаво си и обяснил, че е болест, която не се лекува? В какъв конфликт ще е това дете, не дай Боже, след 5-6 години? Не ми се мисли...



Тема Re: Съветнови [re: exactly]  
Автор Hямa мe. (улетях... :))))
Публикувано27.04.03 02:16



Браво! Похвално!
То и аз си мисля, че простотията е нелечимо заболяване, ама...
Ще забраня на децата си да общуват с простаци... ?!?

Майтап, бе, Уили!...


Тема Re: Нравоучителнонови [re: _2QT2BSTR8_]  
АвторGotin (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 04:18



Dobre kazano

Bravo! Hubavo e che se namirat mladi hora koito se osmeliavat da izraziavat mnenieto si dori tuk

Iavno neshtata v Bulgaria sa se popromenili

Samo taka!



Тема Re: Съветнови [re: StoooP]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано07.01.21 06:45



а пък това е новата ми страница в профила.



[suggestopedia movie / сугестопедия филм:

подпис:




Тема Съветнови [re: jara]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано07.01.21 06:45



а пък това е новата ми страница в профила.



[suggestopedia movie / сугестопедия филм:

подпис:




Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 04:55



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]



anubis






Тема егати кво се балтавиме с тая измет? файл 00.нови [re: siropino]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 22:21



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.


клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.

сега за вас ох и ах.





Тема тая е по-готина за подписааааааааааааааааааааааааанови [re: funy77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 22:22



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.


клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.

сега за вас ох и ах.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.