Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор jara (nostalgichna)
Публикувано13.02.03 18:33



Благодаря на всички за мненията!Първо ще кажа на СТАНИОЛ,колкото и да ме е срам отговорът ми бе''това не е наистина...'',при което детето облекчено въздъхна''да,не е наистина ,нали мамо?''.После наистина ми беше страшно кофти за лъжата,но може би постъпката ми бе продиктувана от чист родителски егоизъм,а и все пак това не беше един категоричен отговор,затова и поисках да се допитам.По тази тема може да се дискутира много дълго време и пак да не се намери най-правилният отговор,но тук смятам,че всеки е прав за себе си,защото всеки мисли по различен начин(нали точно това е интересното).И пак казвам,че не съм против този тип връзки,но нека бъдем откровенни всеки иска да види внуци!И си мисля още,че по-развитите общества прекалено толерират този тип взаимоотношения ,незнам...Моето мнение е ,че в момента е едва ли не ''модерно'' да си хомосексуалист,с което се дава някъкъв погрешен пример на подрастващите.За мен вече долу -горе имам някъкъв отговор(с ваша помощ,де)''Виж сега детето ми -нормално е да се обичат мъж и жена,но понякога се случва така,че да изпитват любов двама човека от един и същи пол....''Защото наистина,слава богу все още голяма част от влюбените двойки са от различен пол.Така,че аз съм''за'',но не и у дома,а пък каквото му е писано на човек.



Тема Re: Съветнови [re: Cтaниoл]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 20:37



Абсолютно съм съгласна с мнението ти за толерантността но като гледам на къде отиват нещата скоро ще трябва да се проявява толерантност към нас които изпитваме увлечение към противоположния пол. В артистичните стреди в нашата страна хомосексуализма се е превърнал не само в лавинообразно разрастваща се мода но и в единствения начин за правене на кариера. Знам какво говоря и не мисля че преувеличавам. Хомосексуалистите се подкрепят - получават по-добрите служебни постове, предимно техни клипове се въртят по телевизиите, получават по-добри роли и т.н. Всички останали са аут. Ще видите че след години да си хомо ще е съвсем обичайно, а да не си значи си демоде и неудачник. Точно по тази причина - понеже не искам моята толерантност да се изсипе върху главата ми с обратен знак - не подкрепям, не одобрявам и не толерирам.



Тема Re: Съветнови [re: Лили]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано13.02.03 21:21



Макар че не е съвсем по темата, нали помниш скандала с Мичиганския университет миналия месец? Приемната комисия давала привилегии и преференции на студентите от малцинствата (което пък е следствие от програма, приета през 1978 г., за отстраняване на последствията от расовата дискриминация. По тази програма в учебните заведения и държавните институции са направили квоти за малцинствата). Тъй като белите студенти /и техните родители/ са изревали, чак президентът Буш се изказал против расовата политика на института и е дал пример с Тексас, където "расовото многообразие се достига и без въвеждане на квоти и ограничения за абитуриентите". Работата стига до Върховния съд, който ще реши делото през март. Междувременно, Буш получава неочаквана подкрепа от съветника по национална сигурност - Кондолиза Райс (негърка), - която подкрепила кампанията срещу расовите квоти и атакувала още един университет (Станфордския).

Та тъй. Да не вземат да направят квоти и тук, в БГ. Като не приемат сина ти в университета, щото има запазена квота за циганче с успех 2.50 ...

Според Буш, вместо регулиране на националния състав на студентите, трябва да се повиши качеството на началното образование (за да стане достъпно висшето образование за бедните). Според него, ако наистина сме загрижени за расовата справедливост, трябва публичните училища да дават качествено образование за всяко дете от всякакво семейство.

Интересно, какво би се получило ако заменим думите "бедните" и "расов" с думи от контекста на нашата тема тук



Тема Re: Съветнови [re: Cтaниoл]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 22:28



Страхотно си го написал. Поздрави



Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор Kapмeн (оптимистка)
Публикувано15.02.03 00:16



Няма нищо неудобно според мен, да обясниш на детето истината.Аз лично съм отговаряла на въпрос "Какво е гей?"Казах на мойте,че това е човек,който се влюбва в друг от същия пол...Излиза с него,целува се...Те го приеха съвсем нормално.Аз не смятам ,че това е извращение и съм на мнение,че всеки може да живее в съгласие със себе си...Половата ориентация на човек си е негова лична работа и съдба.

Животът е кратък,изкуството-вечно!


Тема Re: Съветнови [re: yanita]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано18.02.03 20:22



Ами освен да те поздравя за изключително проницателния подход, както и за съвременното ти мислене по въпросите за хомосексуалността друго просто не ми остава

Случайно ама ей така съвсем случайно да ти е минавало през ума, че за хомосексуалните хора (като мен например) това е единственото НЕсбъркано и ПРАВИЛНО нещо, и че всичко друго е фалш лъжа и измама? Това ли е правилно да лъжеш постоянно да се криеш дори от родителите си (вече не го правя, но бях на 24 години преди да се престраша) и т.н.? Това ли е нормално, човек да учи собствените си деца да отхвърлят различните от тях?
Случайно ей така между другото да ти е минавало през ума, че някой ден именно твоята дъщеря може да се окаже в ситуацията да е различната? И тогава какво?

А само ей така да те попитам, според теб, (чисто хипотетично) как би се почувствала тя след някоя и друга година ако разбере че тя попада във въпросната категория - това не е нещо което тя решава, ако Е значи Е и това е положението (не ме разбирай накриво, не казвам че така ще стане, просто се опитай да си го представиш) Дали няма да има някои много сериозни проблеми дължащи се именно на твоята "морална" подкрепа?

Мисля че попрекалих с идеите за размисли, но на моменти наистина се ядосвам когато виждам през 2003 година изказвания достойни за 16-век!

Айде със здраве, и да се надяваме, че дъщеря ти все пак ще има по-широк мироглед от теб!

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Съветнови [re: jara]  
Автор _2QT2BSTR8_ (So What?)
Публикувано18.02.03 20:48



ОК, не знам дали някой в този клуб ще вземе на сериозно мнението на един Гей (както сте се досетили от ника), но все пак може и да ви е интересно да видите как изглеждат нещата "от другата страна на барикадата"

Значи на първо място, хайде да изясним въпроса аджеба решава ли човек да е Гей (щото било модно видите ли) или не, и отговора е абсолютно еднозначно НЕ! Такива се раждаме и от нас зависи единствено дали се приемаме или не, само дето това постоянно отрицание и живот в лъжа води до наистина плачевни резултати.

А дали трябва да се лъже или не... хммм според мен една от огромните грешки които моите родители допуснаха навремето (сега съм на 24) е именно тази, че никога тази тема не е била повдигана. Мисля че единственият правилен отговор в този случай е просто да се каже, че някои хора са привлечени от хора от същия пол, но това се случва относително рядко и толкоз без допълнителни задълбавания (това разбира се е само мое мнение).

"Да опазиш детето си от неизвестното" това направо ме разби, добре де от какво го опазваш в крайна сметка, когато неизвестното ме ковна между очите (т.е. когато най накрая проумях с какво съм по различен от другите) бях толкова добре опазен от неизвестното, че и през ум не можеше да ми мине, че мога да живея като Гей... в крайна сметка това почти ми коства живота преди известно време!!! Само до това може да доведе това "опазване" или пък евентулано разбира се до разкъсване на връзката между родители и деца и в последствие детето ще продължава да има проблеми да се приеме докрай и живота който ще води определено не би бил пълноценен... (пак се отплеснах)...
Както и да е, някой тук направи гениалното откритие че на (открито)хомосексуалните хора в БГ не им е лесен живота... Ами вярно е, хайде сега да видим пък защо не им е лесен? Дали пък някой от вас (клубари) (не ме разбирайте накриво, повечето мнения тук с някои изключения са наистина смислени) или от вашите приятели не е имал някои хомофобни прояви с които да е направил живота на някой с хомо-ориентация малко по гаден отколкото е бил?
Хубавото в цялата работа е, че това че живота на хомосексуалните е отвратен в България започва да се превръща във все по изолирано явление, всъщност дори и България нещата почват да се оправят (независимо какво си мисли по този въпрос Станиол'а), но в Европа нещата са къде къде по-добре.
Аз имам късмет и живея в най-северните части на Европа, където нещата са абсолютно равнопоставени и не съм видял никаква дискриминация от никъде. Имам доволно успешна кариера (която не се дължи на факта че съм Гей) и (хетеро) приятели които знаят за мен но това не им пречи... В цяла Европа това е насоката, а как ще бъде в България зависи само от хората които живеят там...

Малей каква реч съм опънал (съжалявам и се ориентирам към приключване)

С една дума това което исках да кажа е, че би трябвало в една такава ситуация, човек откровенно да каже че това е нещо което също е част от човешките отношения, и да не се опитва да прави квалификации за правилно-неправилно особено ако и понятие си няма за какво говори.
Защото някой ден може да попадне в ситуацията на Баща ми - да се чуди как да се извинява за хомофобни изказвания правени пред мен (не че аз искам да ми се извинява, всичко е изгладено и отношенията ни са ОК, но той все още се чувства виновен за болката която е трябвало да изтърпя заради него!) замислете се как ще се чувствате вие, ако случайно попаднете в тази ситуация и дали няма да ви се иска да промените нещо което зависи от вас сега!

Ммммдаааам, получи се наистина роман, но който иска нека го чете, и не се притеснявам, че ще бъде оплют от някои хора, стига поне някои от вас да се замислят сериозно над един сериозен проблем.

Дерзайте, и успех с децата ви

And if You are Homophobic May God Have Mercy on Your Soul!


Тема Re: Did,нови [re: Cтaниoл]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано19.02.03 06:46



"Как пък за 2000 години хомосексуализмът не беше нещо редно, а сега за 20-30 години стана? Революциите никога не са били за добро, мен ако питаш."

Исторически погледнато това не е истина. Ако имаш път към Гърция обърни внимание на разни древни рисунки. Като видиш мъже да се целуват то не е като братската целувка на бай Тошо с Брежнев Всъщност, доколкото аз знам любовта между мъже тогава се е смятала за по-възвишена и ценена от хетеросексуалната. Защо досега гърците не са 100 % хомосексуалисти? Незнам.
И по въпросите с революциите...всъщност какво точно имаш предвид и кои революции? Изключая Октомврийската разбира се.

"Май е време да се огледаме реципрочно и с периферното си зрение."
Andrea


Тема Re: Съветнови [re: _2QT2BSTR8_]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 08:33



Ти самият не би ли искал да имаш свои деца и да ги отглеждаш и възпитаваш? Каквото и да се казва относно нормалността на хомосексуалността, нормалното обкръжение за две деца са майка-жена и баща-мъж. Как виждаш решаването на този въпрос лично за теб. И не се обиждай, питам те.



Тема Re: Did,нови [re: me]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано19.02.03 09:37



Темата, все пак, не е за хомосексуализма. Разбира се, жалко е, че няма къде да се дискутира - съответстващите клубове са затворени за хетеросексуални. Да мрат тогава бе, какво съм им виновен?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.