Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 02.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема i pak sa rannoto esikovo obuchenie  
Автор _magi_ (me)
Публикувано10.02.03 19:57



isvinyavam se che puskam nova tema, no se nujdaya ot mnogo speshni mnenia i predlojenia. As sam uchitelka po English i se opitvam da sapochna obuchenie po English v detski gradini tuk v Germania kadeto jiveya. Tova e neshto novo sa tuk i sega teparva navlisa. Utre imam sreshta s edinia ot sobstvenizite na detski gradini v grada - katolicheskoto nastoyatelstvo. Ot sega treperya dali shte bada dostatachno ubeditelna. Molya podskajete mi niakoi dobar dovod sa tesata, che sled 4 godini e polesno da se uchi chujd esik. As veche si snam rezitaziata gore dolu, no oshte niakoe mnenie shte mi pomogne mnogo. Help me please!!!!!!!!



Тема Re: i pak sa rannoto esikovo obuchenieнови [re: _magi_]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 07:50



Ма те тези германци много изослтанали, бре! Ние още по комунистическо време имахме чужди езици в детските градини, аз така започнах да уча, я да ме видиш сега...
Не си ли намерила статистики за потвърждение на тезата си? Идеята ти е много добра и ти стискам палци да можеш да проправиш пътеката.



Тема Не! Не са изостанали, а......нови [re: Гинka oт Гинци]  
АвторMyнчo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 09:57



са напреднали!
Изостаналите като нас им се налага да учат чужди езици, за да могат да се доближат до напредналите - като германците.



Тема Re: i pak sa rannoto esikovo obuchenieнови [re: _magi_]  
Автор sweetkids_mama ()
Публикувано11.02.03 11:50



Veroyatno tosi dovod e dosta isturkan, no nepremenno tryabva da go spomenesh: dokasano e, che pri rannoto esikovo obuchenie v mozuka na deteto se oformya center,svursan s tosi esik, podoben na centera, koyto se formira za maychinia. Tova pomaga isvunredno mnogo za po-natatushnoto esikovo obuchenie v po-kusna vusrast- po-burzo progovaryane na chujdia esik, po-lesno zapametyavane. Nablegni na tova, che sistemata i zelite pri rannoto esikovo obichenie sa po-raslichni ot tesi v uchilishtna vuzrast- che tuk stava duma za polagane na edna purvonachalna osnova, kato vsichko stava v edna mnogo neprinudena, igrova obstanovka, koyato v nikakuv sluchay ne natovarva dezata.Mojesh da dobavish, che taka detskata gradina podgotvya dezata v edna leka igrova forma za obuchenieto im v uchilishte. Zashto da ne spomenesh i primeri ot Bulgaria- kak tuk vsichki gradini predlagat veche takova obuchenie, i pochti 100% ot dezata se zapisvat za chujd esik i sa mnogo dovolni.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: i pak sa rannoto esikovo obuchenieнови [re: sweetkids_mama]  
АвторMyнчo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 14:05



В допълнение на Sweetkids mama и на моята полу-шега ще кажа, че можеш да пробуташ м/у другото, че понеже сме по-малък /незначителен/ народ, ние знаем как да учим чужди езици, защото нямаме друг шанс да комуникираме с останалия свят.
В днешното време на глобализация този въпрос е особено актуален и касае особено бъдещето на Германия.
И глупости от такъв характер. Кажи й на тая директорка, че по този начин тя ще е пионер, ще е като Пелигрините за Америка. Но го направи деликатно, все едно заведението /Детската градина/ ще е "първопроходчик" в ранното езиково обучение, от което се подразбират нейните заслуги /на директорката/.
Само гледай да не прекалиш с полит-просветата. Забелязъл съм, че и те /западняците/ в някой случаи си падат по такива неща, но трябва да се дозира внимателно и внушенията да се пускат м/у другото.



Тема Re: i pak sa rannoto esikovo obuchenieнови [re: sweetkids_mama]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 16:06



За предимствата на ранното езиково обучение са безпорни. Мунчо и sweetkids_mama са прави, че трябва да се натърти на опита ни в езиковото обучение.



Тема blagodaryaнови [re: _magi_]  
Автор _magi_ (me)
Публикувано11.02.03 20:10



dnes sreshtata s zarkovnoto nastoyatelstvo mina dobre. Gospodinat ne beshe chuval nikoga sa esikovo obuchenie v detska gradina. Ne snaeshe che veche ima v nyakoi gradove. Kasa da predtsavya psemna oferta i programat si podrobno rasrabotena. sega vaprosat e da namerya literatura po vaprosa. imate li niakakva ideya sa knijki po tosi vapros i t.n.



Тема Re: blagodaryaнови [re: _magi_]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано11.02.03 21:36



Поздравления, мила. Знаех си че ще се справиш. :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.