Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Lenny навярнонови [re: River_]  
Авторslunchice (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 11:19



Iskam da te pitam za izmenenijata na liceto - w kakwo tochno se izrazjawat tezi izmenenija.Mojeto momchence spi gorkichkoto samos otworena usta, zasega ne mue izmenena fisionomijata, no ako produlzawa taka mislja da mu wadim tretata sliwica kato stane na chetiri.Izchakwam, zashtoto ne e prawil gnojni angini, no boleduwa ot virusni infekcii, hrenata e pochti postojanna.



Тема Re: Lenny навярнонови [re: slunchice]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано12.02.03 17:02



както казах, моята дъщеря също не е правила гнойни ангини, нито отити, които са характерни при трета сливица. НО - първо, след като спи с отворена уста, то по навик почва да я държи отворена или полуотворена и докато е будно, очите хлътват, крайните ъгълчета леко се извиват надолу, обикновено се появяват сенки под очите, лицето като цяло се стеснява и издължава - абе не мога точно да го напиша, но израза е един такъв "блеещо", ококорено-уморен и някак отнесен /това вече става при доста голяма трета сливица/. Освен това третата сливица притиска небцето, в резултат на което, то става т.нар "готическо небце" - захапката става дълбока, т.е. горната челюст е доста по-издадена от долната. При нас проблема идваше най-вече при захапката - ако не се коригира, когато почнат да никнат постоянните зъби, резците стават големи, като заешки, виждала съм възрастни, които не могат да си затворят устата - толкова са им големи предните резци. Освен че е козметичен дефект, това води по-късно и до проблеми с поддържането на зъбите и венците.
Но има и друго - много рядко майка може да познае тези изменения в лицето на собственото си дете. Аз, която се смятам, че имам набито око и съм виждала много деца на познати с трета сливица, не можах да определя за дъщеря си. Но ако го заведеш на лекар -УНГ, той веднага ще ти каже има ли изменения или не. При нас трета сливица я откриха 2г. след като зъболекарката ми обърна внимание на дълбоката й захапка - и пак не бях я забелязала ако и всеки ден да й разглеждам устата - просто не сме специалисти, пък и знаеш нашите деца са най-красивите на света.

Така че, непременно ако детенце има трета сливица трябва да се консултираш с лекар-УНГ и с ортодонт. А пък вирусните инфекции няма да спрат с премахването на трета сливица - това ти е ясно нали?



Тема Re: Lenny навярнонови [re: River_]  
Авторslunchice (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 17:50



Mersi za otgowora, az naistina ne wizdam njakakwi izmenenija w liceto mu, no ti si prawa, che dori i da ima, njama da gi widja.Drugoto, koeto iskah da te popitam e, imash li koordinati na dobur Uho-Gurlo-Nos, s kojto da se konsultiram - w nashata poliklinika neshto ne mi hareswa.



Тема Re: Lenny навярнонови [re: slunchice]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано12.02.03 19:57



ако си от Варна ще ти препоръчам



Тема Два начина данови [re: wild rain]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано13.02.03 05:13



изчистиш налепите:
Сок от лимон с мед и една-две щипки сода за хляб-след изпиване налепите се отлепят сами. Прави се колкото може по-често.
По-драстичен метод е изчистването с пръст-навиваш стерилна марля на пръста си, намазваш със смес от мед и сода и направо ги обираш-адски е гадно, спомням си майка ми да го прави на малкото ми братче, но е много ефикасно. Веднъж като се изчистят налепите температурата спада.

Една друга рецепта, която прочетох в този клуб, не помня кой я даде но е направо СУПЕР! Хиляди благодарности!
Става дума за лучен антибиотик: нарязва се глава лук на 4 и се посипва с една супена лъжица захар. Оставя се през нощта и сока се дава на детето сутринта. Дъщеря ми докато хване настинка и вече я няма! Първият път като го пробвах от носа и течеше вода. Точно 48 часа по-късно нямаше и следа и пътувахме на ски! А по принцип хремата я държеше по няколко дни, после зелени сополи със седмици.

"Май е време да се огледаме реципрочно и с периферното си зрение."
Andrea


Тема Re: ангина след ангинанови [re: danii]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 12:42



Рецептата с прополис е : 30гр. пропослис на 100мл. чист спирт.
В аптеките се продава и готов такъв разтвор - 30% спиртен разтвор на прополис / струва около 1,70 лв., 25 мл./Аз също дажам на децата си от него - по 10-20 капки /в зависимост от възрастта/ 2 пъти на ден. Засилва имунната система. Ако детето е по-голямо и може е по-добре да прави гаргара - 15 капки в 50 мл.вода - и после да го поглъща. Помага при болно гърло. А четох в една тема /и то написано от лекар/, че с този разтвор може леко да се мазнат сливиците, ако са възпалени и имало много добър ефект.
Спомням си една позната преди години казваше, че лекувала ангините на децата си с този разтвор. Дано и на вас ви помогне.



Тема Re: ангина след ангинанови [re: Eli]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.02.03 14:46



Идея нямах, че го има готов по аптеките.
Тъкмо бях намерила една книга и щях да преписвам рецептата, но в такъв случай е безмислено.

А моля те кажи, колко са големи дацата ти и как дозираш? На листовката ли пише или си се съветвала с лекар?

Редактирано от danii на 13.02.03 14:55.



Тема Re: Lenny навярнонови [re: River_]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.02.03 14:49



Я на мен ми препоръчай
Наистина интересувам се от добър УНГ



Тема Re: Lenny навярнонови [re: danii]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано13.02.03 15:41



пуснах ти бележка



Тема Re: ангина след ангинанови [re: wild rain]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано18.02.03 16:12



Здравей мамо,
Защо като чета посланието ти виждам собствения си син? И себи си преди три-четири години?
Само дето той разви алергия към антибиотиците и замалко не загубих детето си от това. Тогава се принудих да търся алтернатива и заместител.

Сега след като вече всичко е отминало и се обръщам назад във веремето си мисля, колко просто би било ако ме бяха насочили навреме компетентни хора.
Но не би!

От момента на алергичния пристъп и от невероятния ужас, който изпитах сме на хомеопатични средства. И досега е жив и здрав. И без антибиотиците.



В момента наблягаме на това да не се разболяваме, а не на това да лекуваме болестта. Резултатите са впечатляващи. И на други места съм писала как иска да е болен и да не ходи на детска градина, а да си стои в къщи. Но вече НЕ!!!

Безотказно, плътно покритие през целия сезон. Гордостта на майката. Няма нито едно отсъствие. Но за сметка на това всеки ден пие "Зелена енергия" по една капсула. Опитай и ти. В началото няма да се оправи като с магическа пръчица - ще е необходимо известно време, но след това резултатите ще са налице. Ако не можеш да ги намериш, обади ми се и ще те свържа с фирмата.
е-маил: r_koprinkova@mail.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.