Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема когато детето лъже...  
Авторпpитecнeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 21:56



здравейте!

Как да се справя с проблема лъжа при децата.
Не 4е и възрастните не лъжат...
Става въпрос за моя племеник. За съжалемие той не е полу4ил "хубаво" възпитание от майка си (тя го у4еше да не се доверява на никого, 4е светът е опасен и т.н.)
Сега племеникът ми живе с мен и родителите ми (баба му и дядо му) и 4есто пъти лъже.
Вие как се справяте с подобни проблеми?

Благодаря на всеки, който ще отговори с разбиране .



Тема Re: когато детето лъже...нови [re: пpитecнeнa]  
АвторPriqtel (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 01:39



druj se s nego kato s priatel a ne kato che si mu sadia
karai mu se po-malko, nakarai go da e otgovoren i mu pokaji che kakvoto pravi si e za nego, a v tvoe lice moje da sreshtne samo podkrepa
nakarai go sam da tursi niakakuv smisul v jivota a ti budi do nego kogato toi ima nujda ot tova

na kolko e godini ???



Тема Re: когато детето лъже...нови [re: Priqtel]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 15:02



На колко години е?



Тема Re: когато детето лъже...нови [re: ;-)]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано06.02.03 15:33



Сигурна ли си че не става въпрос просто за фантазия - на определена възраст децата са склонни да фантазират и не го правят с цел да излъжат те просто вярват в това което говорят и живеят в някакъв свой измислен свят опитай се да влезеш в неговия свят / дано те допусне/ и може би проблема ще се реши.



Тема Да. И още нещо...нови [re: lenny]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано06.02.03 16:04



дано той не знае, че е възпитан "лошо".
Не говорете лоши неща за майка му пред него и имате шанс да станете приятели....после е по-лесно!



Тема Re: когато детето лъже...нови [re: пpитecнeнa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.02.03 20:16



На колко години е детето? Кога лъже - винаги по навик или когато иска да постигне някакъв резултат или когато иска да прикрие нещо?
Лъжата е последица от много причини:
- липса на обич, тогава тя е част от измисления свят на детето, в който е обичано, умно и красиво;
-страх от сурово наказание за беля или лоша оценка;
-желание да се сдобие с нещо непозволено или по непозволен начин, това последното е най-страшно, защото с годините се превръща в измама.



Тема Re: когато детето лъже...нови [re: kakata]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано06.02.03 23:37



Леле Кака наистина ли мислиш че някое дете е способно да лъже по точка три от твоите за да се сдобие с нещо непозволено и т.н. Звучи ми много страшно. Дали все пак това не става в по-късна възраст и то ако като деца непрекъснато се сблъскват със забрани, закани и незаинтересованост на родителите. Но пък при това напрегнато ежедневие на родителите кое дете не се чувства пренебрегнвато ???? Ужас дано не си права иначе много измамници ще се навъдят в близко бъдеще



Тема и аз имам...нови [re: пpитecнeнa]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано07.02.03 11:06



...подобен проблем. за щастие се случва рядко и е по-скоро изключение, отколкото правило. дъщеря ми (първокласничка) понякога прави нещо, за което знае, че не и е позволено и ме лъже, че не го е направила. след време идва сама и си признава (да живее гузната съвест!). всеки път се чудя как точно да реагирам - трябва да има наказание за непослушанието и последвалата лъжа, без обаче това да я отблъсне и да я накара следващият път да не си признае...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Мойта щерканови [re: yanita]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано07.02.03 20:59



(7.5) като я хванахме наскоро, след разговора с мен ("мъжки", в смисъл - не й говоря като на малко дете, а като на възрастен) нещо си говориха и с майка й. После си легнала, отивам да проверя положението - малкото реве, хлипа нещо под завивките. Гушвам я нещо, питам кво става - "ами мама каза, че днес няма да ме цунка за лека нощ".

Бря. Аз - мека Мара, правя дипломатическа совалка при жена ми. Но тя - твърда, и не ми даде и да се върна. А на мен сърцето ми се къса.

Та има некви женски наказания, дето са доста ефективни, съдейки по последствията.

Редактирано от Cтaниoл на 07.02.03 21:00.



Тема Re: когато детето лъже...нови [re: lenny]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 23:51



Да , мисля, че децата лъжат най-вече заради това. Много по-лесно е да излъжат, че им искат пари за някакво мероприятие в училище, отколкото да те убеждават, че са им нужни за техните си важни детски работи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.