Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кога детето да започне да учи чужд език?  
Автор Tia Nicol ()
Публикувано04.02.03 22:14



Детето ми е вече на 4 години.Коя според вас е най-подходящата възраст за усвояване на трайни знания по чужд език?



Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: Tia Nicol]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 22:47



Kazvat,che sled tri godini e dobre.Razbira se ,ako ne stava vapros za smesen brak.



Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: Tia Nicol]  
Автор ocean (непознат)
Публикувано05.02.03 01:09



Моето мнение е че 4 години е доста подходяща възраст за изучаване на чужд език. Въпреки, че колкото по-рано се почне с изучаването на чужд език, толкова по-добре. Децата учат езика на игра.
Казвам го от собствен опит. Дойдохме да живеем в USA, когато дъщеря ми беше 2,5 години. Бях много притеснена как ще научи езика, но сега (почти на 4 години) говори английски перфектно. В началото беше много смешна, защото като каже нещо на английски и я питам дали знае какво означава, казваше : "Не, но това се казва в тази ситуация".



Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: ocean]  
Автор Cтaниoл (новак)
Публикувано05.02.03 02:32



От 4 до 7 годишен живях в ГДР с родителите. Немският ми бил перфектен, после със зор съм се върнал към българския. Сега немският ми е ужасен.

Езиците, които учих след 13-г. възраст обаче, са ми съвсем, съвсем прилични.

Един от преподавателите ми беше на мнение, че трайното научаване на чужд език става в пубертета - когато осъзнаваш самите понятия и ги свързваш с думите. Но ако искаш да си перфектен, не става без да живееш поне 2-3 години в съответната страна, и то в зряла възраст. Езикът е съчетание на история, култура и улица, просто трябва да си "там" и то не на екскурзия.



Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: Cтaниoл]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 05:31



..suglasna sum ..na ranna vuzrast se uchi lesno ..no i lesno se zabravya...


istinata e che vseki vtori ezik ako ne se izpolzva se zabravya....



Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: rebekka]  
Авторhara (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 13:13



Когато дойдохме да живеем в Испания дъщеря ми беше на 4 г. и сега говори без акцент.Според мен ,може да се запо4не изу4аването на 4ужд език след 3 год. възраст.



Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: Tia Nicol]  
Автор Virgo (мама)
Публикувано05.02.03 19:16



Аз учих немски от 4 годишна до 1-ви клас. Естествено не помня много от тогава, но след това ми беше лесно в руското училище (от 1ви до 7-ми клас), а след това и разширеното обучение по английски в техникума ми не ми пречеше на останалите предмети. Просто придобих някои полезни навици, свързани с изучаването на чужд език в детска възраст - иначе смело казвам, че говоря английски и руски
Съдийки по себе си, не е важно какъв език ще учи, а навикът за изучаване на думички, които звучат по друг начин за другите хора (в детската представа) и трябва да ги знаеш, за да се разбирате. Другото - българският е много твърд език и ранноезиковото обучение смекчава произношението, което е благоприятно при общуването с чужденци

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: Tia Nicol]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано05.02.03 19:37



Мисля, че ако детето не живее в чужбина и няма с кого да се упражнява, просто няма да научи тищо преди определена възраст. Тя е индивидуална за всяко дете, но най-добре е да започне след 10-12 години . Ранното чуждоезиково обучение е просто реклама на разните школи за привличане на клиенти. Не познавам дете, което си живее тук и учи език от 4-5 тодишно, което да се похвали с особен успех. Даже един приятел се шегуваше, че детето му на 5 научило десетина думи за една година и той беше изчислил, че всяка дума му струва 50 лева. :).
Ако обаче живее в чужбина и посещава детска градина или училище, ще дръпне с езика много бързо.
По тази причина синът ми започна да учи английски в пети клас. Не е блестящ, но не виждам особена разлика между него и приятелите му, които го учат от първи клас. Виж, тези които се занимават и допълнително частен учител вече са наистина напред.



Тема Не очаквай чудеса.нови [re: kakata]  
Автор Лили Baнили (добричка)
Публикувано05.02.03 21:23



В български условия, т.е да няма чуждоезична среда, детето няма да научи много в ранна възраст. Но според мен при изучаване на 4-5 годишна възраст по късно продължаването на същия език е по-лесно.



Тема Re: Кога детето да започне да учи чужд език?нови [re: kakata]  
Автор oтвopeнa ()
Публикувано09.02.03 22:55



Напълно съм съгласна! Учех английски в 5 и 6 клас, уж добре се справях, пък после като почнах да го уча усилено пак отначало в 8 клас, смятай че почти нищо не помнех...

Дъщеря ми ще бъде на 4 скоро, говореше 3 езика до преди 4 месеца, когато я пратих в България. Сега е забравила 2 от тях и даже не желае да говори с баща си по телефона, понеже не го разбира!...
Сама си прави извода!

I was crying because I had no shoes
until I saw someone who had no legs...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.