Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за игрите вечер с децатанови  
АвторBилeтo (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 16:13



На какво си играете вечер с вашите деца?
Цял ден всички крачим по задачи...кой на работа, кой на детска, кой на училище...
И вечер като се приберем, децата си искат своето внимание - да споделят с нас, да поиграем на нещо...
Значи..до скоро играхме на шах, редихме пъзели /сега чакам да ги позабравим малко/,
в момента играем на 'бесеница'/интересна е/, но очаквам да ни омръзне скоро, че май се изчерпаха "трудните" думи за бесене:)))!
С малката правим палачинки, тя го възприема като игра, защото не всеки път й позволявам да друса тиган, да прехвърля готовите палачинки в чиния, и да се проявява като сервитиорка:)
С каката /13 г./ е лесно - свободен ли е компютъра, прехвърля се на него и не разчита много на нас да я забавляваме, но когато чуе, че става интересно идва при нас...
Така, че предлагайте игри за около 6-7 годишни, ама понеже малката върви умничка:)))) и за около 10 годишни, може..



Тема Re: за игрите вечер с децатанови [re: Bилeтo]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано22.01.03 22:10



-построяване на къщи с разни конструкторчета;
-шиене/плетене рокли на куклата;
-построяване на град покрай влакчето;
-шах, не се сърди човече /обаче много се сърдят и ми надуват главата/;
-четене на книжка или слушане на приказки;
-рисуване и моделиране с всякакви техники;
-гледане на телевизия с много коментари, най-добре е по Reality, Animal planet,discovery и естествено - компютъра.

Дъщеря ми имаше рожден ден в началото на месеца и понеже много обича да рисува получи куп подаръци за да си развива уменията. Едното беше комплект за правене на гипсови фигурки, които после като изсъхнат се оцветяват. Три вечери подред се занимавахме с разни медалиончета, фигурки за хладилника и брошки.
Таткото е майстор в правенето на замъци, кули, къщи, църкви от подръчни материали и когато му дойде е музата хваща народа и правят нещо.



Тема Re: за игрите вечер с децатанови [re: kakata]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 09:42



Дъщеря ми, която е на десет години също се забавлява да шие рокли на куклите от стари чорапи, например - страшна дизайнерка е. Купихме и нов пъзел, но много бързо го наредихме. Играехме и на бесеница с трудни думи - например държави или градове. Играем и на една игра - първият казва дума, а всеки следващ казва нова дума, започваща с последната буква на първата като могат да се казват само думи съществителни или географски названия - градове държави континенти и т.н. и става много гадно като си изчерпиш думите с "я" (защото думите не бива да се повтарят) и ти кажат "Исландия"... Но пък е интересно - научават нови думи и значенията им. А също и купих една "игра на думи", която на английски се казва скрабъл. Страхотна е. Има отделни букви на плочки и редиш различни думи и в зависимост от това на какво поле ги слагаш получаваш различен брой точки. Номерът е да измислиш по-дълга дума с по-трудни букви (ж, ш, ъ, ю, които ти носят и повече точки) и да ги сложиш на такива полета, където да ти носят повече точки.
Това е, за което се сещам сега.
Успех!



Тема Re: за игрите вечер с децатанови [re: Kpиcтинa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.01.03 10:51



Доколкото разбирам scramble преведен на български ли?
От къде го купи? Аз съм виждала само на английски до момента. Аз обожавам да играя, но няма с кого ..... Ако намеря на български мъжът ми ще играе с мен



Тема Re: за игрите вечер с децатанови [re: danii]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 14:35



Да, същата! С български букви, с дъска за игра. Много ми допада - цялото семейство играем и все таткото ни побеждава, защото пък аз съм мекушава и отстъпвам правото на дъщеря ми да си направи дума, там където аз мога за повече точки, но отстъпвам на нея. Разбира се не го правя нарочно. Пък таткото винаги заема всички хубави места, дори и те да са последна възможност за някой друг, че и по две думи прави... и е наблюдателен - от направена дума прави нова... Но рядко сяда да играе с нас...
Ами аз я купих от един базар за 20 лева миналата година и ми се видя мнооого скъпа. Но пък какво от това - страхотна е.
А наскоро я гледах във Фантастико, май, ако се не лъжа. Ще проверя пак и ще ти кажа!




Тема Re: за игрите вечер с децатанови [re: Kpиcтинa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.01.03 14:55



Ще ти бъда много благодарна, ако го направиш.
Аз не съм от София, но имам на кого да поръчам да я купи.



Тема Re: за игрите вечер с децатанови [re: danii]  
Автор veni_ev (непознат )
Публикувано24.01.03 09:57



В магазините на "Метро" има от тази игра на български език и струва около 10 лева.



Тема Re: за игрите вечер с децата [re: veni_ev]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано24.01.03 11:59



мерси !



Тема Re: за игрите вечер с децатанови [re: danii]  
Авторcouncillor (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 23:23



В добавка можеш да погледнеш игрите на Ravensburger (те не правят само пъзели). Препоръчвам ги на всички. Те са в за възраст в диапазона 3-99 г., много приятни, развиват способностите, а също и компактни, така че може да ги носите със себе си при пътуване.



Тема За scramble...нови [re: councillor]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 09:38



Дани, проверих и я има във Фантастико тази игра. Струва 19 лева. Поне в това Фантастико, което е в кв. Хаджи Димитър я има. Видях на друго място подобна игра, която е по-евтина, но тя не е същата. Пише "Игра на думи - кръстословица" и не знам дали има точки, дали правилата са същите и т.н. Тази, която аз имам е подобна на скрабъл. Всичко е изпипано, има си книжка с правила, една игра примерно изиграна и обяснена. Отвън кутията е продълговата - зелена на цвят и в червено каре пише "Игра на думи". Не знам тези в "Метро" какви са.
ОК! Успех в игрите и не само там!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.