Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Детето и приятелствата  
АвторГaбpиeлa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 23:34



Моят син има проблеми с приятелите си , от училище.
Казва ми, че никой не иска да играе с него, и много страда от това.
Опитах се да разбера защо така се получава, от самият него, и от една позната майка, но нищо смислено не се получи като съдържание. Детето е 3 клас, не е буйно дете, напротив сговорчив е, даже добряк по пророда, а да не може да комуникира с децата! Винаги е бил много общителен, и в детската градина, и досега също.
Не иска да ходи на училище, защото се чувства сам, отхвърлен, изобщо се страхувам да не се почувства аутсайдер по някакъв начин, много ми е мъчно като го гледам такъв тъжен, кажете моля какво да направя и как да се отнеса към проблема, или споделете поне някакъв опит.



Тема Re: Детето и приятелстватанови [re: Гaбpиeлa]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано27.11.02 03:28



ami ot sysedskite deca ima li prijateli?

vsyshtnost mislja che ti njama mnogo kakvo da napravish po vyprosa... tova si e mejdu decata i si zavisi ot tjah

drugite zashto ne iskat da igrajat s nego? kakvo kazvat? pitaj go: kato toj iska da igrae s tjah, kakvo im kazva, i te kak tochno mu otkazvat...
izobshto kato se opitvash da razberesh situaciata, zadavaj kolkoto moje po-konkretni vyprosi, za da poluchish po-smislen otgovor... moje bi toj ne moje da iztylkuva neshtata, no ti shte mojesh, kato razberesh dostatychno...

naj-veche, njakakyv konkreten konflikt li e prichinata, ili prosto ne go haresvat? ili njakoe ot decata "nagovarja" ostanalite sreshtu nego? opitaj da razberesh kak sa vzaimootnoshenijata v klasa, koi sa liderite i kakvo e tjahnoto otnoshenie kym tvoeto momche...

i pishi pak da mislim zaedno :)

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Детето и приятелстватанови [re: Loretta]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано27.11.02 05:41



...da ne bi da ima nykoi razboinik...koito go plashi s nesto?...i nastroiva i drugite deza sresehtu nego ...

ako e po umen ot drugite, po dobur i pravi poveche kompromisi ...vinagi se namira koi da mu zavizda i zloupotrebu....


az ...si mislya che ima kakvo oste da ti razkaze.....toi..


stiskam palzi da si nameri priyteli....




Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Детето и приятелстватанови [re: Гaбpиeлa]  
Автор Гoтвaчa (човек)
Публикувано27.11.02 08:26



Nawiarno ima konkretna prichina. podobni deklaracii sa izraz na emocionalno sastoianie, a ne na cialostna ustojchiva naglasa. Potarsi i razberi kakvo tochno go tormozi, ako ne znaesh kak - popitaj! Prosto triabwa mnogo deliokatnost. No reagiraj vednaga - ne ostaviaj neshtata da otidat dalech. Prosto priemi, che w momenta dialogat vi e narushen.
Ako zhelaesh da pogoworish za towa prosto pozwani:))
Uspeh!



Тема Re: Детето и приятелстватанови [re: Гaбpиeлa]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано27.11.02 09:51



Пробвай да говориш с учителката му, все пак тя е по цял ден с тях и вижда кво правят и говорят. Ако се учи много добре, това също може да е причина да не го харесват, или ако не е добър във футбола например. В 3-4 клас никой не те уважава ако не си добър във футбола. Ако е такъв случая запиши го на някакъв друг спорт - плуване, волейбол, конен спорт- какъвто той иска и ще спре да му пука за футбола.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Детето и приятелстватанови [re: Гaбpиeлa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 10:29



Никой ли не иска да играе с него или лидерът на класа? Може би в класа има лидер и банда, които "проповядват" някои ценности като: който си пише домашното и учи е зубър; който не псува като Мишо Шамара е женчо; който не ходи със смъкнати дънки е изостанал и др. И ако послушанието на вашето момче влиза в противоречие с тези "ценности", то "бандата" едва ли ще го приеме. Просто не бъдете много строга с момчето, правете разумни компромиси с поведението му, оставете го да общува и с "лоши" деца, като го наблюдавайте отдалеч, намерете му занимание, спорт извън училище, с което той да може да се изяви пред съучениците си...

p.s. Ние пък си имаме друг проблем - много малко са момчетата в класа и квартала, а с момичета да си приятел "всички" ще ти се смеят



Тема Re: Детето и приятелстватанови [re: Жeни]  
Автор sweetkids_mama ()
Публикувано27.11.02 10:35



Понякога тези неща са временни....много е вероятно просто момчето ти да не може да си намери "сродни души" сред децата в класа....случва се. Моят син е още малък- на 4 и половина, но и при него съм забелязала- въпреки че има много добри приятели в детската градина, понякога, когато излизаме навън да играе, просто не намира подходяща компания....контактът не се получава и той ужасно се вкисва.
Хубаво е да поговориш по-обстойно със сина ти...да ти разкаже конкретни случки, да се поразговори повече. Ако минава много време, и нещата не се оправят, може би е разумно да се помисли да смениш училището...понякога се налага дори това.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Детето и приятелстватанови [re: Гaбpиeлa]  
Авторna (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 08:54



имахме такива проблеми,които уви прераснаха в нещо направо страшно.лекари, скенери......сменихме училището и изведнъж се оправи
понякога е по-добре да не се упорства и при възможност да се смени училището
желая ви здраве и успех



Тема Искаш ли да играеш с мен?нови [re: Гaбpиeлa]  
АвторУмHиk (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 12:47



Така детето поне ще има братче или сестричка.

Добряк съм по природа.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.