Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 25.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Не, не, не и не"нови  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано23.11.02 11:48



Отново сме във фазата на тоталното отрицание, но този път сме доста порастнали и сме якички, за да се бием пък и доста сме нахитряли за да се лъжем както преди десет години.
Та да си споделя болката, де.
Тийнейджърът на всяко нещо отговаря с категорично "Не", независимо дали става въпрос за изхвърляне на боклук, учене, ресане, подреждане.
Онзи ден си направих лек експеримент, като със същата интонация и изражение, с която му казвах какво да прави и той отговаряше- няма, му казах "А да ти дам пет лева да си ги харчиш, както ти е кеф!" Веднага изстреля едно "не искам", но после се засмя и естествено, се съгласи веднага.
Вярно, сега е възрастта не неговото преминаване от детство във възрастен човек, трудно му е да се справя сам със себе си, преоценява всичко, което го заобикаля, ама пък от друга страна да го оставим ли да ни се качи на главата?
Къде според вас е мярката и вярната граница на зачитане на неговото достойнство и желание за самостоятелност и поставяне на изисквания?
Ако се съобразим изцяло с неговите желания, едва ли крайният ефект ще е в полза на отговорността, ако налагаме изискванията си ще го травмираме и после психоаналитиците ще има какво да изравят, евентуално де.
Наистина ще ви бъда благодарна за мненията ви.

               



Тема Re: "Не, не, не и не"нови [re: kakata]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано23.11.02 14:19



Като ми дойде времето, сигурно и аз ще пробвам с хумор, когато става - за друго не се сещам. Патилите да кажат.



Тема Re: "Не, не, не и не"нови [re: Гeвpek]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано23.11.02 15:21



Ами само за днес дозата е следната :
-Няма да изхвърля боклука;
-Няма да си прибера якето;
-Нямате ли си друга работа та да ви купувам зеле;
-Няма да ти стана от компютъра;
-Два лева не са ми хич много;
-Няма да ми стигнат два сандвича ами прави още два;
-На който съм звънял, съм звънял, имам си личен живот.
-Не съм разхвърлил само аз та да подреждам;
-Стига си викала, ма, ти си келешка.

               



Тема Re: "Не, не, не и не"нови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.11.02 16:14



Моят опит не е от позицията на родител. Част от хората, с които работя са от тази възрастова група. Какво да ти кажа, понеже си ги познавам от съвсем мънички, бяха едни сладки, милички, любознателни, сега направо не мога да позная някои от тях! Единственият начин да се оправя с тях е като им отвръщам със същото. Каквото направят те, аз правя същото или подобно.
Много действа. Просто много бързо се орегулират отношенията и после не се налага толкова често да се имитираме едни друг.



Тема Re: "Не, не, не и не"нови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано23.11.02 20:43



Той е придобил маниера да разговаря с жестовете на Мишо Шамара, е аз ли така да размахвам ръце като говоря с него?

               



Тема Re: "Не, не, не и не"нови [re: kakata]  
АвторAdiG (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 22:48



Абе упорит като магаре тийнейджър е едно от най-ужасните неща, които могьт да се случьт на един родител:) Съдя и по себе си от гледна точка на подрастващото магаре:))) Днес например имах солиден скандал с майка ми, само защото не исках да си облека яке, а само блуза и горнище...Ами тъпо е, все пак такава караница не е типична за дете на 15 години:)Та майка ми заяви, че няма да излизам с нея, аз и казах че ще изляза сама и почнах да зяпам ТВ....след 5 мин. тя вика: Айде де що не се обличаш и пак излязохме двете, само дето пак стана на мойто:) Иначе в повечето случаи се разбираме....ще се справите и вие някак си не знам:)))) Няма къде да ходите, но въпросът е как...



Тема Това е ми е любиматанови [re: AdiG]  
Автор Flash_ (същата...)
Публикувано23.11.02 23:23



тема за караници - да не ходи гол по улиците моя седмокласник!Как пък все му е топло бе!!??
И кат ги смъкне тия гащи...иде ми да го удуша някой път! После си казвам - ееееййй я чакай! Забрави ли как баща ти ти наряза ластичните дънки?! А разправиите за късите поли??!!
Не съм забравила.
Това да му е проблема!



Тема Re: За аматьор,нови [re: Amatior]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано24.11.02 10:44



Благодаря ти. В общи линиисе опитвам да въздействам с позитивно и добро отношение, но понякога и мен ме хващат нервите. От скандали и пререкания просто няма полза.
И друго, смяташ ли че е нормално едно дете, особено момче да няма никакви проблеми с тийн възрастта, да бъде кротко, изпълнително и без никакви сътресения да порастне и възприеме обкръжаващата действителност?
Питам заради моя приятелка, която каза че не е имала никакви проблеми със сина си, сега в девети клас. Не е ли именно отрицанието това, което довежда до приемане. Така наготово без да търсиш собствени пътища да приемаш готови правила. Бе видя ми се странно.
От мои наблюдения знам, че преклено добрите, кротки и изпълнителни деца после създват много големи проблеми, много повече от палавите, непокорните и буйните.

               



Тема Re: "Не, не, не и не"нови [re: kakata]  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано24.11.02 10:45



Пробвала съм да бъда и аз като "вятърна мелница" , но те започват да ми се смеят. Ефекта от "ъъ-ъ айде това, ъ-ъ-ъ айде онова" при мен е никакъв". Става малко шоу , кето после е сигурно тема на разговор между тях.



Тема Re: "Не, не, не и не"нови [re: AdiG]  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано24.11.02 10:49



Вашите термо -релета съм рабрала отдавна, че са развалени и за това при нас това изобщо не е тема на разговор. Защото, когато е горещо сме облечени, като за ски и обратно. Мисля, че ще изчакам времето, когато и те ще имат деца и от някъде ще наблюдавам как те ще възпитават и тайничко ще се кефя, ако им се прилагат подобни методи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.