Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Как да обясня...?нови  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано09.11.02 23:20



....на един 14 г.юноша, че не му е време да ходи по барове и дискотеки, както неговите връсници ходят и то до 4-5 ч. сутринта?

Говорили сме много на различни теми и обяснявам, като модерна майка,уж да му влезна в кожата,уж се разбираме и после..., като дойде момента "другите ги пускат, а само аз не мога" или други от сорта. Ами донякъде го разбирам , че все той е по-различен от другите и че му се присмиват, ама аз се притеснявам.


Аз се чудя и на другите родители дето не се интересуват от децата си.Какво е това ходене,какво е това чудо?

Вие как постъпвате при разминаване на мненията с вашите деца?




Удря се малко дупе, а не пораснал задник!!!1



Тема Re: Как да обясня...?нови [re: зopницa]  
Автор Bluebell (zemna)
Публикувано10.11.02 00:28



Ti ne si moderna maika i ne mozhesh da zabludish sina si. Mislya, che tryabva da mu imash poveche doverie i da go ostavish da se zabavlyava kakto nameri za dobre.



Тема въпроснови [re: зopницa]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано10.11.02 09:54



това че моите родители ме пускат да ходя по дискотеки и т.н. и че нямам вечерен час, значи ли че не се интересуват от мен???

...Аз няма никога да се опитам Небето да докосна:
не, не съм Достатъчно висока...


Тема Re: отговорнови [re: mireto:)]  
Авторaми (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 11:01



може да значи и че не могат да излязат на глава с тебе и са вдигнали ръце. Как тъй няма да имаш вечерен час и ще си ходиш по цяла нощ навън? Ако разбира се си в споменатата възраст - 14г. Какво значи доверие в детето? Аз мога да имам доверие в моето си дете, но знам ли обкръжението какво е.



Тема Re: въпроснови [re: mireto:)]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано10.11.02 11:03



Я, така и така ходиш по дискотеки, разкажи ми как прекарвате там, ама не спестявай нищо, моля те - както хубавото, така и нещата, които знаеш, че няма да ни харесат.

               



Тема Re: отговорнови [re: aми]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано10.11.02 11:20



ами след половин година правя 16. Не мисля че са вдигнали ръце от мен, но в последно време доказах с държанието и поведението си, че могат да ми имат доверие. Аз не хойкам по цяла нощ, както ти се изказа....но понякога спя в приятелки, ходя на купони за цяла нощ, ходя по дискотеки чат-пат (не обичам много)......та така...

...Аз няма никога да се опитам Небето да докосна:
не, не съм Достатъчно висока...


Тема Re: въпроснови [re: kakata]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано10.11.02 11:22



ок, но нека бъде след като се наям.....
попринцип не ми е приятно особено да ходя на дискотека.....ама ще ти разкажа, след малко

...Аз няма никога да се опитам Небето да докосна:
не, не съм Достатъчно висока...


Тема Re: аа тъй ставанови [re: mireto:)]  
Авторaми (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 11:45



значи пак имаме вечерен час но не ти го поставят родителите а ти сама на себеси. пропуснах да кажа, че доверие се спечелва, а не се дава, но ти ме изпревари и съм напълно съгласна с теб. За спане при приятелки няма какво да коментирам - бих си пуснала детето. За купони в позната компания става. За дискотеките - отдавна не съм ходила, дочувам разни неща предимно от криминалната хроника и чакам да обясниш по-долу как е. Да си призная най ме е страх от дискотеките, добре, че не обичаш да ходиш много много. Много се ядосвах навремето като се прибирах вечер от дискотека да видя майка ми будна "уж нещо четяла". Но сега напълно я разбирам. Те моите дечица са още много малки, но от сега знам какво будуване ме чака



Тема етонови [re: kakata]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано10.11.02 11:54



Значи става въпрос за дискотека, в която аз съм била. Попринцип не обичам да ходя, защото ми е адски шумно и задимено, нищо че и аз пуша...Входа е левче, за квартална дискотека е нормално. Вътре познавам абсолютно всички. Алкохол не се сервира, ако нямаш 18 години, това се вижда от личната карта, която всеки е длъжен да носи. Вътре има много хора, повечето са на компаниики...както във всеки квартал има определени хора, с които никой не смее да се заяжда или да се прави на отворен, щото най-много да си изяде боя....случвало се е често да има боеве...скандали...слава богу почти винаги охраната се е намесвала на време. Вътре всеки пушач - пуши, не случайно е задимено....няма родители, няма страх, че ще разберат че пушиш...правиш се на гъзар, пиейки си бирата или колата и всичко ти е ОК. Пускат любимата ти музика, кефиш се яко...Случва се навсяъде на някой да му изчезне нещо...кражбите все пак са част от ежедневието ни. Повечето момичета и момчета са с гаджетата си...прекарват си добре, като ги гледаш. Има дилъри....нормално е, ако искаш си взимаш, ако не - по-добре за теб. Не си сигурен в това което ти предлагат. Много младежи са пияни до козирката, но това е станало още преди да влезнат в дискотеката....обикновено на входа се свестяват и охраната не забелязва, че могат да предизвикат инцидент или скандал. Момичетата се правят на курвички, извинявам се израза, но си е така...А момчетата.....виж ме кой съм аз...глупава работа. Но това е техния начин на забавление...на вашите деца....аз не мога да се забавлявам така, ако се случи да отида на диско, го правя само защото някой приятел ме е помолил, за да не бъде сам....или на рожден ден....иначе всичко това мога да го направя и без да се забутвам в някоя дупка....
Както виждаш не защитавам ходенето по дискотеки, всяко нещо крие своя риск, но не съм и против ходенето на дискотеки....Всеки има право на избор.
Но дали ще пуснат едно дете на дискотека, зависи изцяло от родителя и от отношенията помежду им. Както казах по-горе мен ме пускат, не защото са се отказали от мен, защото ми имат доверие. Знаят че няма да ида и да се направя на мотика там...ако искам мога да го направя пред тях. Пуша, но те знаят това и не могат да променят МОЯ личен избор. Когато имам приятел или приятелка, аз им казвам....не ходя в дупките, за да се натискам с тях....а просто им казвам....та така....всичко си зависи от родителя и от детето....

...Аз няма никога да се опитам Небето да докосна:
не, не съм Достатъчно висока...


Тема Re: аа тъй ставанови [re: aми]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано10.11.02 11:58



разбрахме се значи
а вечерния час.....случало се е да се прибирам в 7-8-10-11....12.......1....2...3....4....та чак на сутринта в 6-7...
питат ме : "Къде беше?"
аз : "Еди къде си, с еди кой си..." (рядко се случва да излъжа)
те : "Добре, лягай сега да спиш, че....еди какво си"

...Аз няма никога да се опитам Небето да докосна:
не, не съм Достатъчно висока...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.