Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 11.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С какво се занимават децата Ви след училище?  
АвторИлиянa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 21:31



ази вечер не ми издържаха нервите и навих сина си (10 и полувина год)...Освен за компютър с нищо друго не иска да се занимава...Какво ли не пробвах.......нестава!!!



Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Илиянa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано12.11.02 21:54



Нави или наби?
Аз отдавна се отказах от този метод, като вместо да отупвам последиците, гледам да е под контрол. Например прибирам се по-рано - към четири и каквото играл и правил, правил. Баща му също отделя време през деня да го контролира. Понякога го викаме да дойде в работата ни и да учи там. Ако не е това, просто няма да свърши нищо полезно. По едно време като се прибирах, намирах цялата махала събрана на частна видеотека. Де що има кока-коли, лимонади - изпити, бисквити и фъстъци- изядени, хола - в безобразно състояние.

               



Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Илиянa]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 22:15



I nashata dwshterya osnovno na computer'a sedi - na 12 god shte stane dekemvri. Zanimava se s dizain, daze se prinudihme da i kupim domain, taka, ce si ima web site i pravi li stranici, parvi. Tova ya interesuva i tolkova. Uslovieto beshe, ce shte ima tozi domain, no ako si razvali uspeha, nyama povece domain. I poneze taka se sluci v pwrvoto trimesecie po edin predmet (v US na vseki 3 mes polucavat progress report), e nakazana ot bashta si - edin mesec bez computer.

Swshto hodi dva ili tri pwti v sedmicata na tae kwon do. Bashta i smyata, ce tryabva da moze da se bie ( s cel zashtita), koeto v slucaya swvpada i s neinoto zelanie. Namislila li si e neshto nastoyava, dokato go postigne (kato naprimer s domaina - edna godina caka:), prinudata ne raboti.



Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Илиянa]  
АвторRoby (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 07:56



Дъщеря ми на 12 г. също всяка свободна минута запълва с игри на компютъра. Не в къщи, а в компютърен клуб. Аз май ще й забраня скоро, защото игрите ми се виждат отвратителни особено една, където тя е убиец и убива хората по улиците, гази ги с кола и т.н., но тя ми каза, че вече не играе на нея. Преди влизаше в чата, но сега уж не го прави, защото й бяхме забранили след една история, когато с още две девойки на нейната възраст си бяха определили среща с някакъв батко на 20 и няколко години представяйки се за 18 годишни. Той вися на спирката пред нас половин час, а те го гледаха от балкона и се кискаха докато не разбрахме ние какво става и баща й и забрани да влиза в чата. Преди ходеше на кънки, а сега дори това не я интересува пред компютъра. Тези игри са нещо като наркотик.



Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Илиянa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 11:08



Ми, и при нас е така, но не го смятам за трагично. Имаме си правила, първо задълженията, т.е. подготовката за училище, която проверявам всеки божи ден след работа за около 30 минути на всеки с "гадни" въпроси, които не ги задава учителката Друго правило е при хубаво време да са навън и да спортуват и общуват с връстниците си, а привечер - могат да са пред PC-тата. Е, зимния сезон се стъмва рано. По клубове ходят рядко, като изследователска мисия, но правилото там е да ме информират за адрес и да се уговорим за час на прибиране. При всяко неспазване на договорката, те сами се самонаказват с някое ограничение. Правилото за часа на прибиране си важи не само, когато ходят по клубове, а въобще. Те знаят, че това ме тревожи, най-вече става въпрос за тяхната безопасност и затова се стараят да са точни. Навремето, когато закъсняваха с час до три, им направих няколко демонстрации с мои закъснявания, за да почувстват какво ми е. Иначе многото приказки минават през ушите и заминават в небитието.



Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Илиянa]  
АвторRosi (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 11:58



kakvo imash predvid: igrae na komputara ili raboti s komputara?



Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Илиянa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 15:43



Сега, за да не се тревожиш толкова, ще ти кажа какъв диалог водихме наскоро с децата. Играеха на SIM's в детската стая. Изведнъж по-голямото нахлува в стаята, при мен, и ми казва:

- Мамо, мамо, Филип се ожени...
- Как така? - опулих се аз насреща.
- В Sim'sa! Тя (булката) отначало не искаше...
- Защо?
- Защото не взимала важни решения на гладен стомах и затова той й сервира и я нахрани първо...
- А после?
- После ...отново му отказа и си отиде. Но той я повика на следващия ден след работа и тя тогава поиска малко fun от него...
- И какво направи?
- Ми, пусна й музика, потанцуваха малко и после я заведе да си поиграят на суперигралния автомат в неговата спалня...И тази вечер тя се съгласи...
- Е, значи всичко е приключило ОК, нали?
- Да, но щом се съгласи на сватба и се облякоха в официални дрехи, изведнъж му "отидоха" 1000 долара от сметката...май за сватбата...

Е, къде децата ще научат всичките тези социални взаимоотношения и кой знае колко късно, нали? Друго си е да "тренират" дотогава

Искам да допълня, че на другият ми син му се "роди" бебе в семейството, той и майката не могат да спят и не знаят какво да правят. Ами сега?



Тема mi radvai se-sina ti kupondjijaнови [re: kakata]  
Автор don_Pablo (Aktior)
Публикувано13.11.02 17:14



shi iam kuponi da prai seld vreme.Otsega shtome trugnalo.....

Nikoga na nikoia EVALA ne pravi


Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Жeни]  
Автор magnet (лято)
Публикувано13.11.02 18:49



за тези симсове чета тук на няколко пъти.
може ли да дадете линк или повече информация откъде да си набавим играта?
благодаря ви!



Тема Re: С какво се занимават децата Ви след училище?нови [re: Rosi]  
АвторИлиянa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.02 11:44



Ne raboti,a igrae.Ako go ostavq 10 chasa nqma da stane ot komputara.

Sega mu skrih diskovete,kato mu kazah,che neznam kade sa i vchera beshe znachitelno po spokoyno.Dalgo gi tarsi iz kashti,no kato ne gi nameri si nameri drugo zanimanie.
Nqkoga az kato bqh dete igraehme na kakvo li ne na ulicata,sega imam chuvstvoto,che decata nemogat da se zaigraqt-vsichki sa po zalite :((


Az probvah s kakvo li ne...sport,igra navan...nishto ne pomaga!

Po princip i az ne go bia,no onazi vecher ne mi izdarjaha nervite.10 pati go vikah da qde ,toy neisdva,razvalqla sam mu igrata...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.