Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Дъщеря ми отказва да яде месонови  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано09.11.02 12:55



Щяла да става вегетарианка. Това нежелание започна от лятото, но го отдавах на това, че е топло и предпочита салатки и зеленчуци. Преди обичаше кюфтета, пилешки пържоли, шишчета, супи с месо. Сега избутва месото и яде останалото.
Имате ли някаква идея какво да направя, защото "вегетарианката" е на 7 и е доста слабичка.

               



Тема Re: Дъщеря ми отказва да яде месонови [re: kakata]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано09.11.02 13:11



...ne bi trybvalo da e povod za pritesnenie....ako se hrani inache dobre( ako yde plodove i zelenchuzi...bi trybvalo da e ok)

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Дъщеря ми отказва да яде месонови [re: rebekka]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано09.11.02 13:18



Не може да се каже, че се храни особено добре. Обича препечени филийки с масло, без нищо отгоре, леща, пържени картофи, салатка. И естествено-фафли и бисквити.
Преди си похапваше по-добре- не като количество, но по-разнообразни храни.
Иначе е здрава и жизнена, но определено няма същия апетит. Може би е от това, че е студено и играе много по-малко навън. Но все пак това нежелание да яде месо ме тревожи.

               



Тема Re: Дъщеря ми отказва да яде месонови [re: kakata]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано09.11.02 14:12



....i az imam edin takuv...toi puk "nisto ne obicha "...samo domati i hlyb...) prepechen s maslo......

manzdaaaaa....yaaaak kazva ...i ne ya probva dori......, a drugiya mi sin.....kakvoto ne e vidyl..tova ne e probval...

inache edva li e ot studenoto ...nie sega puk si imame izvinenie ...gorestoto....taka che ...prichini vinagi ima.....

moze bi e masovo yavlenie za tazi vuzrast...mnogo deza sa taka.....( chuvala sum dosta maiki da spodelyt che dezata predpochitat suhoezbina....


Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Дъщеря ми отказва да яде месо [re: kakata]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано09.11.02 15:13



И моя син не яде месо, но пък пастет обича- само че не на филийка- ами само пастет....

Иначе види ли месо и блъска чинията- независимо дали е пиле, телешко, свинско....

Обича и шпек салам :) АМа по едно парченце :))
Все пак е нещо де:)

Аз предполагам че му се одъфква затова не го харесва.

Твоята дъщеричка пастет не харесва ли?



Тема Re: Дъщеря ми отказва да яде месонови [re: kakata]  
Авторmdam (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 15:30



Az ima sushtia problem i sum se vidiala v chudo. Ne stiga che e tolkova slaba / na 6 god e/ ami i veche otkazva mesoto.....
Novata epoha e tuka i decata veche pridobivat razlichni navici ot tezi na roditelite si



Тема Re: Дъщеря ми отказва да яде месонови [re: kakata]  
АвторRosi (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 15:43



spored men ne e mnogo dobre che ne jade meso zashtoto v nego ima amino kiselini( v zivotinskite beltazi) koito ne se nabavjat s plodove i zelenchuzi i ne mogat da se zamenjat. a tja raste i v takava vazrast i e neobhodimo meso.
govori s neja i razberi kakva e prichinata: ne haresva vkusa ili njakoi i e objassnjaval che jade umreli zivotni - njakoi vegetarianez.
kolko vreme prodalzava: moje da prodalzi izvestno vreme i posle pak da se varne kam mesoto sahstoto organizmat ima nuzda ot nego (shte pochne da se chuvstva otpadnala). moje da govorish s neja i da i objasnish kolko e polezno mesoto i ako savsem ne jade kakvo stava i da ja ubedish pone po manichko da hapva i postepenno shte pochne poveche.
ako pak se pritesnjavash i tova prodalzava dalgo moje da i go davash v skrita forma. t.e. smljano kato za bebeta ili nesto takova.
na edna prijatelka deteto i ne jadeshe sirene i tja taka go strivashe v banitzata che toi vaobshte ne se useshtashe i lapashe ta ushite mu plushtiaha



Тема Re: И по какви причини?нови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано09.11.02 18:42



Да не е от отбора на последователките на Б. Бардо, каквато има и вкъщи?
Мъчно и е за животните, или подражава на някого?

Иначе ако приготвиш нещо от месо, но много добре украсено и да изглежда много апетитно, да сервираш на всички от него, а на нея - нещо по-семпличко, може и да подейства, защо не пробваш? Е, като предвидиш една допълнителна порция и за г-цата, де!

Или пък нещо от Мак Доналдс? Там няма как да не стане номерът с прояждането на нещо месно.

Друг вариант е да и покажеш някой по-блед и прижълтял и да и кажеш, че е вегитарианец (наистина е много вероятно да е такъв), да и обясниш, че вегетирианците не могат да приемат много важни вещества и т.н., но това едва ли ще има особен ефект.



Тема Re: И по какви причини?нови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано09.11.02 20:55



Ще дебнем край спирките тези, които лепят обяви "Как да отслабнем за 10 дни?" или "Искате ли да отслабнете като мен?" Последната обява я лепеше един младеж с едно към едно вид на концлагерист.

               



Тема Re: И по какви причини?нови [re: kakata]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано10.11.02 01:05



Щом преди е яла месо, а сега отказва, не се тревожи - рано или късно, ако отказът и не се дължи на някакво съзнателно предубеждение - пак ще прояде. А междувременно - наблегнете на млечните продукти и на яйцата. Пробвай с " бременни палачинки" - обикновени палачинки, в които обаче има повече от обикновенно яйца и си добавила примерно допълнително сухо мляко или пък извара в сместта. Ако обича палачинки - няма и да усети как ще си отвземе необходимите белтъчини с тях.
Друго успокоение е, че сега е естественият период на постене на организма. Почва да става студено - обмяната се увеличава / с нея апетитът за сладко и тестени неща/ , но не и за месо - защото то изисква най-много време и енергия за преработка. От всеки 100калории с чисто месо примерно 20 отиват в разход по смилането му, усвояването и по разграждането . Затова апетитът за месо през зимата идва малко по-късно ,когато вече ортанизмът е минал на зимен режим на горене на калории - някъде към Коледа, хм...

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.