Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 15.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема температуранови  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано05.10.02 18:06



много съм притеснена
дъщеря ми (15 г) поддържа вече цяла седмица температура 37.2. При това пие антибиотик (доксациклин) вече пети ден, а температурата си стои (евентуално да падне до 37) Лекарката иска да изчакаме до понеделник за да направим изследвания.
много се притеснявам, защото съм чувала, че слабите температури са много опасни. ако някой има идея на какво може да се дължи или е преживявал подобно нещо с децата си нека ми пише.
благодаря предварително



Тема Re: температуранови [re: мaйka]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано05.10.02 19:09



Същата история я преживяхме преди месец. Но късаеше съпруга ми.
20 дена поддържаше 37,4-5 температура. Той реши да пие Доксациклин, защото предположи, че е настинал нещо. Без лекарско предписание.
Но Т не пада. Отива накрая на лекар, пускат му кръвни изследвания и се оказва, че има страшно завишени чернодробни ензими. Оттам казаха - хепатит А. Искаха да го оставят в Инфекциознна болница...добре, че се разписа и не отиде. Отиде във ВМИ и там му пуснаха нови изследвания и хепатитни маркери. Оказа се , че ензимите падат. Маркерите показаха, че няма хепатит, нито А, нито Б, нито С.
Направиха му снимка на белият дроб и се видя, че има пневмония, вирусна. Някаква скрита, без никакви други симптоми, без кашлици, сополи и другите екстри. Само Т.
А завишените ензими се оказа, че са резултат от натравяне от Доксациклина, който е предизвикал токсичен хепатит !
Доксациклина бил забранен в повечето европейски държави, но не и в България.
Така, че имай го предвид.
Мъжа ми го мотаха още 15 дена, с измислена диагноза хепетит А, защото натравянето беше заблудило докторите. И никой не предполагаше, че може да е пневмония.
Нека да и направвят снимка не белият дроб.

Успех !

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: температуранови [re: мaйka]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано05.10.02 20:52



Рентгеновото изследване/ бял дроб, евентуално синуси/, не е излишно, но може да се почака още една седмица спокойно.
Освен от температурата, оплаква ли се от друго, не разбрах?

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: температуранови [re: Mama Netty]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано06.10.02 09:36



без да броим хремата, която при нея е почти постоянна, други оплаквания няма.
май има синузит, но това не е доказано от лекар специалист, а само предположение на личната лекарка, която ни предписва разни кремчета за мазане в носа и толкова. лошото е, че тя праща на специалист, само когато нещата станат извън контрол. ако пък отидеш сам на лекар специалист се сърди.
въобще нямам думи.



Тема Re: температуранови [re: мaйka]  
Автор non_anon (lyubopiten)
Публикувано06.10.02 11:19



всъщност какво ви принуждава да сте с този личен лекар?
простете любопитството ми, моля



Тема Re: температуранови [re: мaйka]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано06.10.02 12:59



не съм доктор.........но миналата пролет оставихме дъщеря/на 5 г/ ни при баба си та бабата щеше да се поболее щото след като се поразболяла малката в продължение на месец имала темепратура 37,1-37,2.........накрая докторът и казал да не се вманиачва и че детето е абсолютно здраво........сега понякога и мерим температурата и понякога е 37 без нищо да и има..........говорихме и с доктори изследвания и правиха........извода беше че е просто по-топлокръвна

незабележим


Тема Re: Падам си по лични лекари.. [re: мaйka]  
АвторГлeдaчka (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 09:18



Ако финансите ви позволяват - допитайте се до специалист, разбира се. Все имате приятели, които да ви препоръчат някой. Не е нужно да са изкуфяли доценти и професори - но добър сериозен лекар.

Ние имаме две деца, но не ползвам личния си лекар за нищо, освен да се чуем дружелюбно от дъжд на вятър. Човек може да си изпусне детето от кутроазия да не обиди GP-то си, или от желание да си спести някой друг лев...

Но, ако финансите са въпроса - няма спасение...



Тема Re: температуранови [re: мaйka]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано10.10.02 08:16



az go pih toia antibiotik po edno vreme, imah infekcia na uretrata (taka li se kazvashe)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.