Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема (не)Споделям своето тялонови  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано25.09.02 19:33



Това изре4ение присъства на всяка страни4ка от по един израз на някакво у4илищно помагало за преду4илищна групаот някаква болна психопатка американка. Как като се оглеждам в огледалото споделем своето тяло със себе си, как като ме гушкат мама и татко го споделем с тях , как ако изпитвам неудобсто да споделем тялото си с други хора трябва да каза това.... и т.н.
Разбирам , че все пак трябва да знаят децата да се пазят от всякаквите изроди които се разхождат по улиците , но то4но това набиване около 20 пъти на 20 страни4ки е подходящия на4ин . На мен ли4но ми зву4и някак си вългарно израза "споделем тялото си"

Живи и здрави!


Тема Re: (не)Споделям своето тялонови [re: Гълъбицa]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано25.09.02 19:59



не се учудвам...
тях нали се ги избива на психология, тестове и т.н. простотии (достатъчно филми сме гледали и не мисля, че те се различават от действителността)
еее, мисля, че и има по-прости и по-ефикасни начини и методи , чрез които ще запознаеш детето, че светът не е само, мама, татко, домът... и че, за съжаление съществуват всякакви ненормалници...
та, по повод на тези техни странни възприятия..........
.... ако синът ми направи някоя беля или поведение , с която си проси шамара ( а май напоследък само това прави), ще му го отвъртя без много да му мисля... сигурно, там, съседите ще ме натопят пред разните му организации за защита на детето, че го малтретирам....
с две думи ми се струва, че имат някак си изкривена представа за нещата....



Тема Re: (не)Споделям своето тялонови [re: Гълъбицa]  
Автор hetera ()
Публикувано25.09.02 20:10



kakata moje da ti obiasni na studena bira kogato nikoi ne ti chuva umnite izkazvania kakvo e znachenieto na SHARE v angliiskia ezik.
Bih ti obiasnila kakvo e znachenieto na SHARE v smisula v koito go upotrebiavat amerikancite v ejednevieto si, no edva li shte razberesh, sled kato veche si napisala tuka tova bez dori da si napravish truda da otvorish rechnika i da pomislish pone 5 minuti.



Тема ...изказанови [re: hetera]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано25.09.02 20:41



се видната американоложка софяна

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: (не)Споделям своето тялонови [re: Дyxчe]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 20:48



Ами да, точно така си е. Американците са маниаци и едва ли точно от тях трябва да се учим. Наскоро гръмна по новините следния случай - някаква майка пазарувала с детето си на 4-5 годинки, и накрая като се качвали в колата, тя го шамаросала - така и не се разбра защо. Някаква друга я видяла, и я натопила в полицията (типично по американски, вместо да отиде и да я конфронтира на място, лице в лице). После я търсили няколко месеца по описание и сега са я намерили и я съдят. Освен че ще прекара известно време в затвора, искат да и отнемат децата (тя има още две), не искат дори на мъжа и да ги оставят докато тя ще е в затвора. Жената през сълзи обясняваше в съда, че много обича децата си и да не наказват децата и вместо нея като ги откъсват от родителите, но кой ти слуша. Върхът на всичко беше, че тя е била с приятелка, и сега завеждат дело и срещу приятелката защото не съобщила за извършеното "престъпление" и укривала престъпник.

Американците при всеки дребен проблем знаят само едно - отиди при "съветник", психолог, психоаналитик и т.н. Има ги всякакви - предбрачни консултации, семейни, ученически и т.н.



Тема С каката мога винаги да пия биранови [re: hetera]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано25.09.02 21:40



и много добре знам значението на..., че ме мързи да минавам на латиница , Работата е там , че едва ли буквалния превод е бил най -подходящия за слу4ая

Живи и здрави!


Тема Re: (не)Споделям своето тялонови [re: Дyxчe]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано25.09.02 21:47



Не знам кое е по лошо - това , че така или ина4е това ща не ща ще ми го преподават на дедтето , е ако не го преместя разбира се , но представи си какъв шок беше като видях въпросното помагало на родителската среща и едва се сдържах от подобаващ коментар . Поне знам , че г-жата която ще им го предаде , не е достатъчно изкукала , за да им натрапи тази абсолютъна глупост за Споделянето, или поне се надявам
А накрая като реши да мине и една току що дипломирана богословка , сякаш ми вкараха таралеж в гащите Ако и тя чете подобни книжлета , горко им на дечицата....

Живи и здрави!


Тема Re: случаят със шамаросванетонови [re: cлyчaeн]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано25.09.02 22:19



Като чета описанието на случаят, то ти говориш за същият по който се шумеше тези дни.
Гледала съм два пъти записа. На записа беше сама, сложи детето в колата зад седалката на шофьора, изправи се, а после се наведе и заразмаха ръце вътре в колата. Не се виждаше бие ли го, но на това приличаше. Отново се изправи, все едно да си почине или размисли, и отново се наведе вътре в колата и ги заразмаха.
Не съм им поклонник на американците, нито на възпитанието (не че им е лошо де) нито на политиката, но в случаят, мисля че със право я съдят.
Поне със сигурност следващият път като е бясна, няма да убие детето си.
Това което видях ме отврати да ти кажа честно. Тя го пребиваше вързано на столчето му.

Колкото до конфронтирането на място, то и в БГ и в Щатите има хора, на които не им пука да го направят. Наскоро една едва не ме изяде, че бебето е заспало превито, а не съм го сложила да легне по гръб в количката.



Тема Re: (не)Споделям своето тялонови [re: cлyчaeн]  
Автор hetera ()
Публикувано25.09.02 23:53



i az vidiah po televiziata edna takava maika . sushto taka prez sulzi obiasniavashe che mnogo obicha sladkoto si momichence, no kamerata na magazina tolkova dobre beshe zasnela kak dve minuti boxirashe v liceto neinoto'angelche' che prosto dumi niamam.



Тема Има разликанови [re: cлyчaeн]  
Авторинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано26.09.02 00:59



Има разлика между побой и физическо наказание. Физическото наказание е необходимо за децата, но се извършва по строги правила. Всичко останало се третира като физически тормоз.

Това с американката си беше чист тормоз, защото лично видях как си бие детето БЕЗ видима причина (инцидентът е записан на една от камерите за сигурност към паркинга на магазина) слагайки детето на столчето в колата. Самата американка води доста номадски живот, като се скита от град на град с децата си. В дена на инцидента, тя се е опитала да върне някаква стока в магазина, от където явно са й отказали, и тя, ядосана, си го е изкарала на детето.

Това само като обяснение на случая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.