Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема баща и дъщерянови  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 20:44



..и аз помежду им...в смисъл,че се карат ..
повод-все един и същ-неспособността на таткото да разбере,че дъщеря му пораства/16.5 г/
кара я да чете книги от негово време,да си пише дневен режим..да си ляга в 21 ч..
и не дай Боже да се намеся...
ревност..прикрита по детински начин..
не възприема никакви опити да му обясня,изпада в ярост..не разговаря ,а крещи..
Писна ми..но по-лошо е ,че на нея като й писне,може да стане чудо...
майката съм аз..



Тема Re: баща и дъщерянови [re: жeнa]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано17.09.02 21:08



Лошо.Много лошо.
Първо трябва да ревизирате отношенията помежду си според мен. Такава нагнетена атмосфера не би могла да не рефлектира и върху момичето.
А възрастта в която е, е доста хлъзгава.
Извинявай за въпроса, но съпруга ти да не е в климактериум ? По друг начин ми е трудно да си обясня поведението му. Макар, че от това което си написала е трудно да се направят кой знае какви обобщения.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: баща и дъщерянови [re: жeнa]  
Автор TePe3a (и Сабина)
Публикувано17.09.02 21:38



Може би не иска да приеме факта, че дъщеря му е пораснала...Което пък го кара да се чувства остарял, по един или друг начин. Знам ли...Или пък факта, че вече няма да има пълен контрол върху живота и. Във всеки случай сложно го преживяват. Но аз лично се намесвам, понякога, колкото и да е непедагогично, дори в разправиите им. Не обвинявам никого, просто си казвам мнението. Мисля, че има резултат.
И гледам да не изпълнявам ролята на буфер между тях. Например: Мамо, айде поговори с него да ме пусне еди-къде си". Не се връзвам. Казвам и, че след като е достаъчно голяма да ходи еди-къде си, значи трябва да е достатъчно голяма в разговор да си отстои позицията. В крайна сметка са баща и дъщеря- преводач не им е нужен.:)

"Любовта може да се роди от една- единствена метафора."


Тема Re: баща и дъщерянови [re: жeнa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано17.09.02 23:06



В никакъв случай не трябва да оставяш нещата така. Той в момента се мъчи, без да осъдзнава колко е нелепо, да направи дъщеря си по-добро копие на себе си. Последиците са непредвидими. По-добре говори с детски психолог - специалист, и после го заведи и него и дъщерята.

         


Тема Re: баща и дъщерянови [re: dodo_dodo]  
Авторjena (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 17:01



na 44 g. e..
ima si problemi,koito sam trqbwa da re6i..
trudno dopuska razgovor..priema za li4na obida,ako ne se syglasim s nego..
po princip e "nervak"



Тема Re: баща и дъщерянови [re: kakata]  
Авторjena (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 17:06



da,toj ne se hareswa..i towa go kara da se stremi da predotwrati tq da zaprili4a na nego..
za6toto wijda swoi 4erti u neq.
Ne stawa-toj se misli za praw..nqma da se syglasi,znam..
kopira na4ina po kojto sa postypwali s nego..



Тема Re: баща и дъщерянови [re: jena]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 18:26



A zashto ne otidete ti i dwshterya ti na psiholog, koito moze da vi pomogne s cenni idei - kakvo povedenie spryamo tatkoto da poddwrzate, taka ce da se razvedri obstanovkata. Predi 5-6 godini moya priyatelka imashe podoben problem i go reshiha s psiholog. Nyakak si uspya da navie i mwza si da otide.
Inace to e yasno, ce edin mwz nasila trudno mosesh da nakarash da napravi kakvoto i da e.



Тема Re: баща и дъщеря [re: TePe3a]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 20:40



отскоро и аз предприех подобна тактика..оставям ги да се разберат сами..
не се меся,все пак нека тя отстоява свободите си..и убеждава с аргументи..



Тема Re: баща и дъщерянови [re: MB]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 20:42



това ми звучи по-изпълнимо
благодаря:)



Тема Re: баща и дъщерянови [re: TePe3a]  
Автор velibarabeli (чудеща се)
Публикувано27.09.02 03:26



i az sxm sxglasna s tereza. inache izglejda sqkash tova e normalen moment vxv vsqko semeystvo, pri mene premina, obqsnih na bashta si, che go obicham i sxjalqvam che taka se karame i che trqbva da sednem i iqsnim problemite si i da se pomxchim zaedno da gi reshim, no ...... mi trqbvaha may 4 godini, za da go proumeq.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.