Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имунизациитенови  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 11:07



Настъпва време да мислим за имунизации за децата си !
Има ли полза от тях - да направя ли ваксина на сина ми , или ...?!?!?





Тема Re: Имунизациитенови [re: мaмa]  
Автор Pyмянa (:))
Публикувано12.09.02 13:11



Имаш пред вид противогрипна ли? Досега не съм правила на моите деца, нито пък аз си правя, но не боледуваме често. Разбира се, подхожда се индивидуално, ако детето е склонно към чести боледвания, ако има проблем с третата сливица, може би е препоръчително. Все пак нека каже думата си педиатърът ви.

Редактирано от kakata на 12.09.02 20:01.



Тема Re: Имунизациитенови [re: Pyмянa]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 13:24



естествено - педиатърът има последната дума, но аз питам хора с опит за техните наблюдения :)



Тема Re: Имунизациитенови [re: мaмa]  
Автор Firebird (***)
Публикувано12.09.02 14:24



Davam na deteto Respivax
Tova sa tabletki i se piqt po shema, prodyljitelno vreme - okolo mesec, dobre e da se pochne sega. Ima detski i za vyzrastni.

Za razlika ot protivogripnata vaksina, Respivax syzdava na deteto estestven imunitet srestu mikroorganizmite, koito syzdavat problemi kato angini, pnevmonii i tn.
Hranata syshto ima znachenie, pyrvo probvah na sebe si.
Staraq se da go hranq kolkoto moje po-polezno - plodove, zelenchuci, meso, (ama bez kolbas), pylnozyrnest hlqb i tn. E, ot shokolada ne sme se otkazali :)
Otkakto sme taka, problemi nqma, moje da kihne ponqkoga, da vdigne temperatura, ama minava za 1-2 dni i to bez lekarstva.



Тема Re: Имунизациитенови [re: мaмa]  
АвторNyakoj (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 16:43



Az sam si pravila nyakolko godini, taj kato mnogo chesto boleduvah. I sam dovolna. Znam, che moje da se razbolees ot grip i s neya, no ste mine po-leko i bez uslojneniya. No estestveno e po-dobre zaedno s tova da se tarsi i prichinata.



Тема Re: За Имунизациитенови [re: мaмa]  
Авторcлyчaйнo пoпaднaл лekap (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 19:41



Като лекар с опит ви казвам: нито една ваксина не дава траен имунитет! За ваксините срещу грип, от опита ми с пациенти - и малки, и големи - не само че не предпазват, но и децата и възрастните боледуват по-често след ваксината! По цяла зима! Подписвам се с две ръце под това! Закалявайте децата си с естествени методи, давайте им здравословна храна, лекувайте ги при възможност с естетвени лечебни методи и колкото се може по-малко лекарства и ваксини. Моя колежка, която беше ходила във Великобритания още преди повече от 10 год. беше много изненадана като разбрала, че там от 4 десетилетия ваксинациите НЕ СА задължителни и въпреки това няма епидемии. Четете повече и не се хващайте на въдицата за противогрипните или противохепатитните ваксини! За последните два дена прегледах няколко деца и възрастни, увредени от ваксина за хепатит В! Знам много лекари с титли, които не са слагали ваксини на децата си, но не го огласяват, за да нямат проблеми, защото работят на възлови места в здравеопазващите институции или са известни специалисти в своята област.



Тема Re: За Имунизациитенови [re: cлyчaйнo пoпaднaл лe]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано13.09.02 11:16



аз също съм мноого, много притеснена от тези ваксини:(
Но нали в бг е задължително! как може да не си ваксинираш детето?
Като ходих последния път на консултация, нямаше хепатит Б ваксина, но сега при следвашото посещение, няма да ни се размине..:(
Вече имаме 2 имунизации за хепатит Б , тва не е ли достатъчно? Освен това, много ме притеснява и тази за заушка, морбили, рубеола, която се слага около годинката...
А какви са уврежданията след хепатитната ваксина и веднага ли след ваксинирането се появяват?

Животът е това, което става докато правим планове за бъдещето...


Тема Aман от тая тема, начи!нови [re: мaмa]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано13.09.02 11:46



Долу вляво има бутон "ДИРЕНЕ" - в бялото поле изписваш част от корена на думата (напр. ваксин или имуниз), избора на търсене в "клубове" е по default, натискаш нарисуваната лупичка и ще видиш всички постинги по тая тема.



Тема Re: Aман от тая тема, начи!нови [re: Гeвpek]  
Автор ma_ma (родител)
Публикувано13.09.02 12:17



Ама ти си бил много нервен , бе !
Ти си търси и си аманкай.
А ако ти е писнал живота , не си го изкарвай на другите - просто не влизай във форума



Тема Re: Още за Имунизациитенови [re: bejb]  
Авторcъщият лekap (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 15:24



Питате какви са страничните ефекти от ваксините? При хепатит В са регистрирани опадване на косата; увреждане на нервната система (последното го има при всички ваксини, изразено в различна степен, и оттам най-различни симптоми и заболявания - парези, ослепяване, епилепсия;), значителен спад в цялостния имунитет при който човекът започва да боледува често и т.н., до смърт. Скоро гледах повторението на предаване по бТВ специално за ваксините и колегите, които говориха, много добре разказаха за манипулацията, на която фармацевтичната индустрия подлага хората, за да се ваксинират и за страничните ефекти от ваксините, за които не искат да знаете. Трябва да призная, че повечето колеги за съжаление излизат с внедрени догми в главите защото мислят с категориите на това, което ги учат в медицинските висши учебни заведения, а пък последните са под контрола на медицинската индустрия, която да говорим направо, е една мафия. Много жалко, но вярно.
Като странични ефекти при ваксината диф-тет-кок, както и при други ваксини освен за хепатит В, има описани още астма, забавено развитие, гърчове, аутизъм, юношески диабет, енцефалит, синдром на внезапна смърт при деца и още други и аз също съм срещал в практиката си немалко хора, пострадали те самите или близките им от ваксинации.
Уврежданията най-често се изявяват веднага след ваксинирането - от първите минути до 1-2 месеца след това, но може да има и по-късни последствия.
Ще си позволя да ви дам един съвет: не вярвайте на рекламите, които ви убеждават колко са полезни ваксините и не се поддавайте на страха от болести, защото заплахата най-често е преувеличена, именно за да ви накарат да се ваксинирате.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.