Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как си насочвате професионално децата?нови  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано10.09.02 15:20



Чудя се как да насоча синът си какъв път да поеме в живота. Така де, каква професия да си избере, нали сега все от някъде трябва да се започне с ориентирането.
Баща му искаше да стане биолог, да ама не, моя само жаби събира и ги пуска в чантите на момичетата, и дотам с интереса към биологията.
Записах го на уроци по пиано, домъкнахме един топуз /огромно пиано/ , ходи 3 пъти, научи се да свири котешкия марш, и дотук, явно нема да покори музикалният Олимп.
Тругна на уроци и по рисуване, научи се да маже удивително добре, донесе 2-3 "шедьовърчета", ама и втори Рембранд няма да е.
Аз му предложих са стане полицай /умирам си за американските ченгета/, ама той като разбра колко малко получавали, отпадна и тая версия.
Та накрая го питам, добре де джанъм какво ти харесва да бъдеш, а моя ми отговаря - искам да работя милионер! Е те това е!
И все пак как да го ориентирам към нещо, или поне вие как се справяте с това, и от каква възраст започнахте?

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо....


Тема Re: Как си насочвате професионално децата?нови [re: Пaлмиpa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано11.09.02 21:50



Палми, на колко е сина ти? Ако с ловене на жаби се ставаше биолог, моят вече да е доцент. :)
Сега иска да става океанолог- нещо като Кусто, ама с тези резултати от училище му казах онзи ден, че го очаква ТОХ-а / Техникум по обществено хранене/, а той ме изгледа и с безкрайно удивление попита "Аз, готвач!?"

Най-верлоятното е да ме последва мен в професията, сега дипломи се взимат лесно, както е ноторно известно, което ще означава аз да се гърбя и за него.

       


Тема Re: Как си насочвате професионално децата?нови [re: kakata]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано11.09.02 23:10



На 10...Ами то от някъде все се почва....Дали от жаби, или от калинки...
Абе аз сериозно си питам, знам, че е малък още, ама мина онова време дето се казваше в стихотворението:"тракторист е моя татко, тракторист шще съм и аз"...

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо....


Тема Re: Как си насочвате професионално децата?нови [re: Пaлмиpa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано11.09.02 23:25



Не беше ли - "Миньор е моят татко..." :)
Почва се от тям откъдето нещо трепне и се запали. Някой който му покаже нещо, заинтригува го, увлече го. Един познат разказваше, че станал артист, защото най-добрият на приятел на баща му бил артист, като идвал на гости играел етюди, разсмивал ги, превъзнасял се и момчето било запленено.
синът ми иска да стане или океанолог или рап певец. Последното го иска, защото не може да пее, но м края на краищата Мишо Шамара да не би да може.

       


Тема be te i bez tova vsichki iskat da stavatнови [re: Пaлмиpa]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано11.09.02 23:32



borci i manekenki
a kato porasnat oshte poveche mutrafoni i mutresi.



Тема :) [re: Пaлмиpa]  
Автор Firebird (***)
Публикувано12.09.02 14:35



Kakvo mu e na deteto?
Mi super profesiq e da rabotish milioner!
I az Iskaaaaam!!!!
Ama nqma vakantno mqsto...
To samo s lovene na jabi ne se stava biolog. Ei me na - na 6 godini lovqh sysedskite kokoshki , posle v 3 klas napisah syschinenie kak shte stana veterinaren lekar, i shte lekuvam vsqkakvi jivotni (uchitelkata mi se zatrogna, nashite syshto), ama kato vzeh da nosq u doma padnali vrabci, gylybi i kakvoto jivotno namerq, maika mi pochna tormoz - "Mahni, go, hvyrli go, pylno e s mikrobiiii!" Vednyj daje mi vze edno kotence i taka i ne razbrah kyde go otnese.
Nikoi ne me nasochval znachi, vzeh, ta naistina stanah biolog, uchih si s merak, v prirodozashtitna organizaciq rabotih...
Ama kato zavyrshih, se sblyskah sys surovata deistvitelnost... Rabotq nqma... Pari nqmaaaa... I se nauchih da rabotq na komputyr, che takava rabota imashe...
Ei ti na profesionalno orientirane...



Тема Re: :)нови [re: Firebird]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано12.09.02 16:06



Ми супер е , как да не е супер...
Ама понеже таткото е професор по биология, та ми се искаше , така синчето нещо малко интерес да попрояви, ама нещо лабава работа...
сега измисли да ходи на уроци по флейта...представяте ли си какво ме чака в къщи като надуе тоя ми ти дудук, то незнам аз точно как изглежда флейтата още де, ама е за надуване , сигурна съм...
Кучетата лаят, бебето реве, а нашичкия свири ли свири на флейта...боже идилия...

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо....


Тема Re: :)нови [re: Пaлмиpa]  
Автор ma_ma (родител)
Публикувано12.09.02 21:44



Smqtam 4e ne e nujno da im opredelqme profesiqta , a da gi nau4im da sa samostoqtelni , da sa trudoliubiwi i da se razbirat s horata...



Тема Другият път -нови [re: Пaлмиpa]  
Автор Stefan (откачен)
Публикувано13.09.02 00:56



като поиска да свири на двоен бас - тогава съвсем ще я втасате. Даже и кучетата ще избягат от дома.

Semper Fidelis


Тема Може, как да не може -нови [re: kakata]  
Автор Stefan (откачен)
Публикувано13.09.02 00:58



виж колко е талаттлив: Извинявай, балък, но през теб ще мина!



Е, те на това му викам аз "изкуство"!!!

Semper Fidelis



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.