Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ochakvam barz savet!!!нови  
Авторelly (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 09:54



Molia daite mi mn. barz savet za detsko razstroistvo! Neshto efikasno i barzo- sina mi se topi, biahme na lekar - predpisa mu dieta, no toi nishto ne hapva! Sladurcheto mi e na 1g. i 8m., veche ne znam kakvo da pravia! , taka e ot 4 dni.



Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: elly]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано04.09.02 10:04



Първо дай му рехидрин за да не се обезводни, второ това с диетата са глупости, минала съм по този път, трябва да ти изпишат специални лекарства, които да пресекат тая история, а иначе може ако имаш сега смекта или ентерол да му дадеш. НО тоя лекар ако ти държи детето 4 дена с разстройство без лекарства и изследвания, сменяй го, защото е опасен!!

И нашата блееше давайте му оризова вода ама като детето почти припадна накрая и тя се взе в ръце и така се оправихме с лекарство ама му забравих името:(

You don't fool me


Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: elly]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано04.09.02 10:05



Е, после диетата няма да му се размине де, и то поне 1 седмица ако не искаш чудото да почне пак:))

You don't fool me


Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: elly]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.09.02 10:06



Очевидно е нещо инфекциозно, не знам защо не е дал антибиотик.
Опитай с активен въглен, не помня колко се даваше на такива малки деца, но помага бързо. Непрекъснато му давай по лъжичка вода с малко сол и захар в нея, защото може да се обезводни.
Според мен само с диета няма да стане, трябват и медикаменти.

       


Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: elly]  
АвторMaми (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 10:24



Има БГ лекарство, което е ефикасно, става и за малки деца - по четвърт таблетка Bismotannalbin, 3 пъти дневно. За обезводняването - по чаена лъжичка 5% разтвор на глюкоза - продава се на банки или ампули по аптеките. Ако не се оправи до 3-4 дни непременно вземете анален секрет, възможно е и инфекциозно заболяване.



Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: elly]  
Автор Margo (queen)
Публикувано04.09.02 10:59



Imodium върши чудесна работа, но май е за деца над 2 год.
Струва ми се абсурдно този лекар да държи детенцето така 4 дни - потърси друг.
Повръща ли?



Тема Re: ochakvam barz savet!!! [re: elly]  
Автор_witch_ (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 11:14



точно сега е сезона на дренките - дай му да яде. Може пък, да се очиства от нещо организма...?... препечени филийкии със сирене /без масло/, бананче, ориз и т.н.



Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: Maми]  
АвторSunshine (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 12:28



Ние давахме за същия случай/разстройство/ анален секрет за изследване в лаборатория Цибалаб. И не само на детето, но и на всички, които го хранят или са в постоянен контакт с него. Може да става кръстосано заразяване...Ние имахме също и висока температура. Откриха ни клепсиела, само при детето. Слава богу той се хранеше добре и се оправихме без антибиотици, но нашата педиатърка ни беше казала, че ако вскички сме заразени, всички трябва да пием антибиотих. ХЕИ също правят такива изследвания. Забрави го този твой лекар и потърсете друг. Нищо няма да стане само с диета, а разстройството не е шега работа....Ако ти трябват координати за педиатър/работи с касата/, лаболатория/също с договор с касата/, свиркай! И на първо време давай смектата и оризовата вода, ние пихме и много шипков чай с малко захар. Говоря за 6 мес. ми син.



Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: elly]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано04.09.02 16:02



За разстройството - можеш да му дадеш Chlorquinaldol за деца. Обаче първо питай доверен педиатър все пак. Разбира се ентерол, смекта, рехидрин. Дъщеря ми на 1г и 4м. също имаше ужасно разстройство с повръщане и нищо не поемаше (всички лекарства против разстройството ги повръщаше щото бяха гадни, а пък свещичка против повръщане не можехме да й сложим защото имаше разстройство). За съжаление се наложи да й преливат глюкоза и после учудващо бързо се възстанови. Изключително съм доволна и препоръчвам лечебната Хумана HN25. Може да се дава като мляко (по-редичко) или като каша и е много вкусна. Моята 2 дена само това ядеше.

Успех и бързо оздравяване!



Тема Re: ochakvam barz savet!!!нови [re: River_]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано04.09.02 19:29



и аз със сина ми съм ползвала лечебната хумана, плюс смекта, компот от дренки, а за пиене само оризова вода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.