Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да питам за затлъстяването  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано02.09.02 21:13



Няма да се смеете, щото ... май не е много съществено при децата, но да питам. Синът няма и 10, но го гледам - пуснал едно шкембенце, пък и тлъстинки на хълбоците. Не е изкушен от бирата, пък Иначе е висок, як (отдавна е по-силен от майка си), много динамичен, пък - ей го на! Изпива почти 2 л. мляко на ден - да не е от това? Ходим 3 пъти/седм. на тенис (с изкл. на последния месец). Не преяжда, от бебе не го насилваме хич с яденето - колкото му се яде, толкова.

Да се притеснявам ли или не?



Тема Re: Да питам за затлъстяванетонови [re: Гeвpek]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано02.09.02 22:21



Ами, щом има тлъстинки, значи храната не е съвсем балансирана.
А и то колкото повече се движи детето, толкова повече му се яде, нали?
Моите са кльощавички, особено щерката, не са злояди, хапват си, но по мъничко. А това с двата литра мляко ми двучи просто фантастично. У нас прясното не е на почит, а киселото - само чашка овче или айран. Калцият го приемат чрез сиренца. Въобще вижте там и ограничете мазнините и сладкишите.

       


Тема Re: Да питам за затлъстяванетонови [re: Гeвpek]  
Автор shto ne (???)
Публикувано02.09.02 23:10



Lud li si choveche-nikakvi ogranicheniq,ako se dviji dostatuchno nqma prob.da si debelee,che kato pochne da stava mutant shte mu trqbva vsqko kilce.Pubertet go chaka ne e shega rabota tva:))

Най-великото щастие-да знаеш,че не е задължително необходимо да си щастлив.


Тема Re: Да питам за затлъстяванетонови [re: Гeвpek]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 06:21



...mislya che e ok...i moya golemiya sin ima malko tlustinki, makar che toi e po zloyadiya....toi sustho obicha da pie mlyko....mlykoto ima dosta fat....

malkiy ami sin yde dva puti poveche ...a si e klioshta....vseki e razlichen...


ama i vremenata sa takiva...sedyt predkomputri ...koga nie na tyhnata vuzrast se zadurzahme na edno mysto....

i tova e nistho...malo tlustinki...ako vidish dezata v po ravitite strani...nykoi sa taka zatlusteli...( a te sa dosta) ....dumi nymam ....v bulgariya ne sum vizdala takiva deza...dori i nai debelite ne sa tolkova zatlusteli....


sport ....puk i sled nykolko god ..(.sami zapochvat da se grizat za sebe si....)...i za tova kak izglezdat....

az karam moite da tichame ...prez lytoto....ama ..kluykat burzoooo



Тема Re: Да питам за затлъстяванетонови [re: Гeвpek]  
Автор Maлy (brasileira)
Публикувано03.09.02 11:21



По-важно е какво яде, а не по колко. Щом не преяжда, значи количеството не е от значение.
Американците са най-затлъстялата нация именно заради качеството на храната. И тъй като и при нас се започва с някои от техните трикове, прави ми впечатление, че децата в България вече са по-пълни, отколкото предишните поколения.
Ако синът ти обича да хапва в Макдоналдс, можеш да си сигурен, че това е поне част от причината.
Опитайте се да го приучите да хапва повече зеленчуци и плодове, особено през лятото и есента и ако е възможно по-малко месо с неизвестен произход.
Плодовете е важно да се ядат преди основното ядене, а не след него, както сме свикнали да си мислим.
И естествено, най-важното е да се движи много, и да спортува. Но трябва и да го влече, иначе не става.

Um Anel para a todos governar, Um Anel para encontrа-los,
Um Anel para a todos trazer...


Тема Re: Да питам за затлъстяванетонови [re: Гeвpek]  
АвторNyakoj (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 17:30



Az naskoro chetoh v Standart, maj, che sme na sesto myasto v sveta po zatlastyavane, koeto e mnogo nepriyatno.

Za mlyakoto to sadarja laktoza i sled opredelena vazrast v takiva kolichestvba e vredno za rabotata na stomaha. Sled 2 godisna vazrast 2 chasi e nad normata, no ponosimo (nyqamam predvid halbi za bira).

Zatlastyavaneto estestveno na tazi vazrast predi puberteta ne e pokazatel za v badeste. Po-dobre e da zvannes na lichniya doktor za nyakoya savremanna tablica. Obache men v opisanieto ti me pritesnyavat hranitelnite i dvigatelni navici. Ste obyasnya zasto. Az samata se zanimavah sas sport i chovek lesno svikva da omita po 3-4 000 kcal na den bez da palnee (vij kolko kcal ima v litar mlyako), a normata e po-malko. Edin prekrasen den syadas na buro, smenyas si nachina na jivot, no hranitelnite navici ne. A te sa tova, koeto kara genetichnata predrazpolojenost da se razvie. Estestveno ne zapachvas da trupas vednaga, no poznavam mnogo sportisti, koito napalnyavat i to dosta (nyamam predvid profesionalisti) po tazi prichina. Da ne govorim, che sled opredena vazrast, ne mnogo golyma, obmyanata na vesestvata ne e kato v detstvoto i puberteta.
Ne mi obrastaj vnimanie, az nesto sam pred Halloween-ski nastroena, no mu vij kalorijkite i normite za tyah na tazi vazrast.



Тема Re: Да питам за затлъстяванетонови [re: Гeвpek]  
Автор Flash_ (същата...)
Публикувано03.09.02 22:45



И аз имам такъв проблем с моя син/почти на 13 е/. И се притеснявам. Щото ... бе не е добре! Остави дето някои си позволяват да го обиждат...не знам с какъв акъл, защото после страдат...ама не е добре и за него. Не яде много. Не яде и качествено.
Та аз го водих и по доктори. Гледаха го...мериха го...всичко си му е наред. Тестостерона го е нападнал...влезнал бил в пубертета. И препоръчаха спорт и намаляване на въглехидратите...щото той мазно не яде/само пиле и риба/.
Пратих го за 2 седмици по Витоша началото на август...върна се с 4 кг по-малко....тръгна пак на плуване 3 пъти по 2 часа....на плаж ходи цяло лято...ама и на РС-то кисне....и мачове не пропуска/като зрител/....
И не знам как ще се преборя....ако успея да накарам да кара и колело...ще съм щастлива! Уф...трудно е....



Тема Re: Да питам за затлъстяванетонови [re: Гeвpek]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано04.09.02 06:42



kaji kolko e visok i kolko teji pa posle shte go obsyjdame.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.