Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 24.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано01.09.02 16:12



Оставяйки встрани безпрецедентната практика да се изражда само секцио, единствено и само водени от мотивите за по-бързо раждане + по-висока цена / 1050 долара/, не бих могла да отмина лекарското безгрижие, некомпетентност и нисък морал които царят там.
След раждането на сина ми имахме неблагоразумието да направим абонамент в тази болница за една година. Цената на абонамента беше 750 лева в които са включени месечните консултации, поставянето на вносни ваксини и две домашни посещание на лекар / над тях се заплаща допълнително по 40 лева/.
За четири месеца се смениха 3-ма педиатри, който факт не позволяваше на нито един от тях да се запознае с детето ми и да е в течение с неговото състояние. Впечатленията ми за последните две педиатърки са, че са абсолютно некомпетентни, като право да направя такъв извод ми дават елементарните въпроси на които те са неспособни да дадат отговор.
Задължението от болницата да се обаждат преди всяка консултация за уточняване на ден и час не се спазваше. Бавеха с дни и седмици консултациите и поставянето на ваксините.
На една от ваксинациите установих, че вместо вносни ваксини се слагат български. В резултат на две такива ваксини детето ми беше два дена с 38 градуса температура, която не се повлияваше от медикаменти.
Потресена останах, когато разбрах, че за четири месеца нито веднъж не му е взета кръв за изследване на кръвна картина и никой от болницата не знаеше за това.
И когато преди седмица бебето ми получи възпаление на окото и едната от лекарките там ми отговори, че ще се оправи от само себе си и го остави една седимица без лечение, вследствие на което той вдигна 40 градуса температура, решихме да прекратим абонамента там.
Три пъти преди това провеждах разговори с докторката Николова /собственик на клиниката/, при всеки от които тя ме лъжеше безапелационно. Като например, че ваксините са вносни / ДТК освен българската, има и белгийска регистрирана - нещо за което тя ми каза, че не знае!/, че е взимана кръв на детето / при справка призна, че не е/, че не било необходимо да се взема секрет от окото, когато има наличие на възпаление!...
Когато вчера и се обадих по телефона, за да я уведомя, че в резултат на некомпетентността на нейните педиатри детето е с 40 темепература, използвах възможността да я предупредя, че на другият ден съпруга ми ще я посети, за да изтегли абонамента.
И, представете си, че днес когато той отиде, дежурната сестра му е казала, че сем.Николови са излезли току що, и ги няма и че няма смисъл да ги чака, защото нямали финансова възможност в момента да върнат остатъка от абонамента!
Веднага се обадих по телефона до клиниката и потърсих д-р Николова. Не беше голяма изненадата ми когато тя се обади, всъщност била си е там през цялото време, но се е скрила!
Кажете ми какъв е морала на човек /лекар!/, предупреден за посещението, при положение, че детето е с температура вкъщи и вместо мъжа ми да е до него, той се разкарва до болницата, плаща такси 7 лева отиване и връщане, а те се скриват?

Не е виновен тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава!

Мили майки, бъдещи и настоящи, не ходете в тази болница, защото освен, че рискувате собственото си здраве при секцио, рискувате и това на своите деца !

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: dodo_dodo]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано01.09.02 16:25



Ех, мила. В България скъпото не означава непременно качествено.
Един професор или зоцент, спасявал живота на стотици хора, взима за преглед и консултация 10-15 лева. Вчерашни алчни лекета, изолирани от колегите си в затворения колектив на една малка клиника, без практика и опит взимат по петдесет лева.
Правилото при избор на лекар не е външния блясък, защото с малко пари това се постига, а опита. Нищо, сбъркали сте, а знаете и какъв е реда за връщане на парите, нали? Друг път търсете опитния, трудолюбивия, съвестния.
И важното е детето да се оправи. Ако все още има проблем с окото бих ти препоръчала една лекарка, вещо лице е в съда. Чудесен професионалист.

       


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: dodo_dodo]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано01.09.02 16:27



Гадно е наистина, но и вие сте били лесна " жертва"...


Qui scribit, bis legit.


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: kakata]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано01.09.02 16:30



Kakvi ti 50 lv.Edna moia poznata e xodila tam na ginekolkog(obiknoven pregled) i e platila....150 lv.....Tova e napravo absurdno....



Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: KAMELlA]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано01.09.02 16:36



Че при такива високи цени, пациентите не се ли усещат, че има нещо ненаред...
На лекар се ходи, общо взето, както на магазин - да не е най-скъпото, нито на евтиното място, да има добър поток от пациенти / това показва, че лекарите са добри/ но и да няма прекалено струпване на опашки от хора / това пък означава, че мениджърите са лоши или алчни/.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: kakata]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано01.09.02 16:41



Да така е, права си.
Но мотивите ни да направим този абонамент бяха продиктувани не от блясъка, а поради надеждата, че там е чисто и стерилно, няма да има опастност от зарази и инфекции за детето. Знаеш как е по поликлиниките - болни, циганета, всякакви, никаква хигена, висиш по коридори /то да е за мен, ще вися, но нали е заради детето/. Напоследък имаше бум от вътреболнични инфекции!
А пък и надеждата най-накрая, че в частният сектор хората са по-отговорни, по-любезни и отзивчиви, че нали с това си печелят парите, това им бизнеса и в такъв случай са по-внимателни!
Но уви наистина в България нещата така стоят - само и единствено печалбарство - до дупка, дай да прекараме ближния, да го изцедим, пък той да си троши главата.
Много е жалко !
Благодаря ти за предложението - чакаме изследванията, пък ще видим.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: Mama Netty]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано01.09.02 16:41



A de....I as tova se pitam,no iavno ima xora,za koito nai-skapotp e nai-xubavo...



Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: dodo_dodo]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано01.09.02 16:45



Dodo-dodo e prava.Mnogo xora davat poveche pari,ochakvaiki da poluchat neshto po-dobro,no uvi..Iavo naistina pechalbarstvoto e vodeshtiat motiv na mnogo xora za sajalenie.To sigurno zatova darjavata si tapche na edno miasto...



Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: KAMELlA]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано01.09.02 16:47



Абсурдо- абсурдно! А как ти звучи това - при уговорката за раждането ни беше казана цена за нормалното 750 долора, а за секцио - 900 долара.
Когато ми наближи термина ни излъгаха, че имам отлепяне на плацента /без да имам такава след консултация с друг лекар, но след раждането/, само и само за да родя секцио.
Плащаме 900 долара, а тя ни вика: АААА, раждането е 1050 далара! Ние луди ли сме, какви сме!
Но тогава еуфория от срещата с малкият човек, не ми е било до разправии. А и не предполагах, че може да има такава наглост, по-скоро реших, че грешката е в нас.
Но когато след раждането отидох на преглед за ревизия на операцията, която би следвало да е безплатна, ми взеха 80 лева!

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св.ЛАЗАР"нови [re: dodo_dodo]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано01.09.02 16:53



Prava si,prava si..Estestveno,che chovek dava milo i drago za detenzeto i e normalno da ste ochakvali neshto dostoino ,za parite,koito ste platili.Misalta mi beshe za xora,kato moiata poznata ,prilagani ot luks,koito sa sposobni da dadat 150 lv.za pregled.Predpolagam,che jenite,koito otivat tam da rajdat ,si plashtat tochno ,za da imat spokoistvie i sigurnost.As samata mislia da rajdam v chastna klinika,v koeto niama nishto losho.No iavno shte mine mnogo vreme,dokato sprem da se sblaskvame s podobni skandalni sluchki,stanali veche ejednevie na vsichki...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.