Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Обща или местна упойка при трета сливицанови  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано27.08.02 09:36



Предстои ни да направим операция за изваждане на трета сливица на дъщеря ми (5г). Доколкото разбрах някои лекари практикуват с местна, други с обща упойка. И всеки твърди, че това е по-доброто. Как е най-добре за детето според вас? Правили ли са на децата ви такава операция и как я понесоха малките?



Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливицанови [re: River_]  
Автор dara (osobena)
Публикувано27.08.02 10:47



И на нас ни предтсои. Моята госпожица е на 4 години. Като ми разясняваха за операцията ми казаха, че вече практиката било да се прави с обща упойка. После този доктор, който щеше да я маха замина за Щатите и намерихме друг, който каза същото. Та съм се подготвила психически за пълна упойка, макар че много ме е страх мен от упойки.


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...


Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливицанови [re: dara]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано27.08.02 20:04



На дъшеря ми я извадиха мин. година с местна упойка ( на 4г. беше). Не ви го препоръчвам, преживяването е травмиращо и за детето и за майката. Пъхат им едни пръчки в носа и това е упойката... Не искам да ви описвам подробно зощото не искам да си спомням. Никога не бих я подложила пак на този кошмар. А и тя се будеше нощем и трябваше да и обещавам че нямя никога повече да и "правят снимка" (така наричат операцията уж да не се плашат децата) С пълна упойка по-бавно се възстановяват но пък не остава псих. травма.



Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливицанови [re: dara]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано27.08.02 20:36



Казаха ли ви защо точно пълна упойка? Аз още не съм говорила с лекаря, защото трябва предварително да си решя с каква упойка да бъде и след това да избера лекаря. Както казах, всеки препоръчва или едната или другата. И понеже не съм медицинско лице искам да видя как е от гледната точка на детето. На мъжът ми като малък за му правили с местна упойка и свекърва ми твърди, че "въобще нищо не усетил". Доколкото разбрах цялата работа трая около 3-5минути и следователно и пълната упойка няма да е силна. Лекарка ми каза "инхалаторна", това май се вдишва. Прави ли се интубация? Ох, не знам представям си "Спешно отделение" и изтръпвам. Иначе и аз мисля, че за детето е по-малко травмиращо да е "приспано". Мисля си, че така доктора ще може спокойно да си свърши работата и да изчисти както трябва. Иначе няма да мога посмъртно да я заведа на лекар. Ох, гадна работа, обаче съм решила този септември да я свършим. Вие кога смятате?



Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливицанови [re: River_]  
Автор pat ()
Публикувано27.08.02 22:35



Niama takova neshto kato "vaobshte nishto ne usetil".Sama shte si napravish izvoda kato ti kaja,che mnogo po-iasno si spomniam opreraciata na slivicite (s mestna upoka ,predi 25 godini ),otkolkoto rajdaneto(bez upoika,predi 7).
A septemvri e dobre,nito e mnogo goreshto,nito pak e stanalo mnogo hladno.
Uspeh!



Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливицанови [re: River_]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано28.08.02 06:49



na mene kato malyk mi gi vadiha s mestna upoika, i ne me hvana hubavo - boleshe - ama chak travmirashto ne beshe.



Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливицанови [re: River_]  
Автор dara (osobena)
Публикувано28.08.02 09:29



Не си спомнем да ми е казвал защо с пълна. Но и двамата казаха "пълна". Не е имало разногласие в мненията им и аз затова не разпитвах за упойката. Просто реших, че вече такава е практиката. И понеже си мисля, че с пълна е по-добре за детето, не съм искала да ми говорят за местната. Интубация не се прави. Защо да се прави?!
И аз мисля да е сега - след две седмици. Трябваше да е през пролетта (лекарите много настояваха, даже искаха да си помисля всички сливици да махнат, но аз отказах), обаче малкия се разболя точно тогава и изпуснахме момента. През лятото казаха, че хич не е подходящо и отложихме за есента. Но е хубаво в началото на есента, когато още не се тръгнали вируси и грипове и няма опасност от настинки и болести. Обясниха ми, че процедурата е много кратка и няма нищо страшно. Детето ще се събуди след около 1 час и ще престои в болницата още 1-2 часа, за да го наблюдават. После се прибираме и трябва да се гледаме 1 седмица. Но не защото тя ще се чувства зле или ще я боли, ами за да й готвя по-специални манжди и да се наблюдава все пак.
Ама на мен много ми е притеснено. Хората ще кажат - голяма работа, трета сливица! Но аз откакто ми казаха да я махаме само се притеснявам и мисля като шахматист .


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...

Редактирано от dara на 28.08.02 09:33.



Тема аз пък знам,нови [re: dara]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано28.08.02 18:25



че пълната упойка си е вредна. Вярно местната ще е по-травмираща за детето, така че си поставен пред много труден избор. Аз все пак бих заложила на местната...но докторите май решават последни.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливица [re: dara]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано28.08.02 21:13



Ще боли и после . На мен ми ги вадиха на 5 и спомена е повече от ясен и до днес. Ако на децата ми се наложи - категорично пълна упойка.
Аз самата 2 години след това само като чуех дете да плаче и се напишвах а в главата ми бяха асоциациите за кръвта по очилата на доктора...

Спести и този кошмар. Поне операцията. После ще-неще болките ще са и достатъчни.




Тема Re: Обща или местна упойка при трета сливицанови [re: River_]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 00:09



Byah na 6 god kogato mi izvadiha tretata slivica s mestna upoika i nishto ne usetih, dokato si otvorih ustata i razbera kakvo stava vsicko beshe svwrshilo.
Po-kwsno, na 18 god pak s mestna upoika mi operiraha ostanalite slivici. po vreme na operaciyata nishto ne usetih, hem ednata beshe srastnala i povece dwrpane padna. Sl




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.