Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Първолаци' 2002нови  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 11:18



Кои сме родителите на първолачета тази година?
Обадете се!
Как е настроението?

Досега все трябваше да успокоявам вълнуващите се родители на първокласничета, обаче тази година ме е залюляла треската...

Видяхте ли новите учебници.
Абе въобще кажете нещо по темата:)))



Тема Re: Първолаци' 2002нови [re: Scarlet]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 13:46



Скарлет,
радвам се за теб и за твоето първолаче. Аз вече минах по този път, но честно казано дори сега когато ще сме в четвърти клас се вълнуваме. Е, разбира се, не е като да си в първи. Та така че и ти ще минеш по нашия път (имам предвид на маиките с деца-първолаци. Честитя ти от сега и ви желая успех и да приемате спокойно предизвикателствата! Както и да се насладите пълно на моментите, защото имам чувството, че откакто дъщеря ми тръгна на училище времето направо галопира!



Тема Re: :))))нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 13:59



Много мило, Кристина!
Благодаря ти от сърце за пожеланията!
И аз искам да ви пожелая успешно начало и ползотворен край на уебната година, но чакай, чакай, все още сме във ваканция:)))

Наистина, и аз съм забелязала, че децата като тръгнат на у-ще и времето някак си се завихря, и полетява, и минава като миг!

Не че в детската градина летеше по-бавно, де! Докато се усетя и изминаха 4 години.



Тема Re: :))))нови [re: Scarlet]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 14:40



Така де, ваканция е, но нали трябва да сме една крачка напред, че да не ни изненада началото на учебната година и да не ни причини стрес! Така че малко по малко се стремя да подредя нешата, доколкото зависи от мен.
Наистина обаче в първи клас емоциите са големи. Спомням си, че на първия учебен ден усетих как малкото ми момиченце е пораснало, но съшо и, че дори да не е пораснало достатъчно - ще му се наложи да порасне. Бях и щастлива, но и натъжена и малко като ограбена, но разбира се, това е в реда на нещата за всяко ново начинание. Опитах се да предам на дъщеря ми само хубавите си усещания и тя лесно се приспособи. Хубаво е заедно да разгледате учебниците, да купите цветя на госпожата, да си направите много снимки и в края на първия учебен ден да спретнете малко тържество. Ние лично ходихме на ресторант и дъщеря ми е запомнила и досега този ден. Но всеки си има собствена рецепта за нещата. Пожелавам и на вас този ден да е незабравим!
А за учебниците - на нас ни ги дадоха от училишето, а в края на учебната година ни ги взеха като ни оставиха само буквара. Незнам сега как ще бъде...



Тема Re: Ех, ще излязат верни статистикитенови [re: Kpиcтинa]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 22:10



Наистина че дъщеря ми се роди 1995 - най-ниската раждаемост беше тогава и ето го сега резултатът - няма първолачета.:((((


Много ти благодаря за идеите, Кристина.
Казаха, че в първи клас ще подаряват учебниците. Аз видях 4те предложени комплекта, но г-жите не бяха се спряли на точно определен комплект. Чудеха се и поискаха мението ми. Учебниците приличат на списания и са нещо като учебниците по английски. Много картинки имат, което на мен ми харесва, но г-жите бяха резервирани и смятаха, че учебниците са твърде шарени и отвличащи вниманието. Вярно, че особено единият комплект е с много ярки цветове и направо ти привзема очите:))

Иначе за самия празник излизането на заведение вечерта е задължително.
Мислех си за някаква по-специална прическа, но не сме избрали нищо. Бон-бон гърлз имат страхотни прически, може би нещо такова.



Тема Re: Първолаци' 2002нови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано24.08.02 14:18



Ами накупи й възможно най-шарените и красиви чанта, тетрадки, моливчета, пособия за рисуване. Не се притеснявай от това дали си купила достатъчно тетрадки, нали винаги можеш да вземеш допълнително. Давай й ги да ги разглежда и да се готви с радост за първия учебен ден.
Всъщност въобще не е толкова важно от кой комплект ще учи детето, а с какво настроение и отношение ще тръгне на училище. Важно е да й е добре там, да свикне с другарчетата, реда, да се научи да се концентрира. В класа на дъщеря ми половината бяха шестгодишни първокласници като нея и си бяха съвсем дечковци. Тя например, отишла до тоалетната, но не й се връщало в час ами се качила по етажите да разглежда училището. Господинът се уплашил и като я нямало пет-шест минути зарязал класа и хукнал да я търси...
Като я водих сутрин винаги надничах в класната стая, даже се карах с портиера, че не ме пуска до горе. Значи такава мила гледка с тия мънички ученичета. Докато разговярам с господина те разменят покемони, тя лежи на чина и убеждава съученика си, че ще получи от лотарията компютър...

       


Тема Re: Първолаци' 2002 [re: Scarlet]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано24.08.02 15:56



Ние минахме по този път миналата година - дори аз тогава пуснах подобна тема, като твоята сега...Наистина бърза това време!
Сега дъщеря ми ще е втори клас. Вече и купих всички учебници и тетрадки, без бележниика и личната карта, които трябвало да се купят в последния момент, защото тази година щяло да има промени по тях...
Мойта второкласничка много иска да се върне в училище - първата одина страшно и хареса, да не повярва човек!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Е, малко съм те изкопираланови [re: Mama Netty]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 10:41



ама нали пък и тази година трябва да се направи преброяването.

Втори клас по същите учебници ли учат, по които учиха миналата година второкласниците.

За връщането в училище - на много деца им се връща в у-ще и не им се излиза във ваканция. Първоначално бях шокирана да го разбера, обаче е така.

И добре че е така.



Тема Re: Чантата е купенанови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 10:51



много е хубава и удобна, голяма радост е.
Аз много разпитвах кое е по-добре - чанта или раница. Почти всички ме съветваха за раница, обаче много дърпат надолу тези раници. Чантата някак си по-фиксирано застава на гърба и учебниците по няма да се мачкат.
Въобще, мисля си, че въпросът за избора раница-чанта е сериозен.

Много са сладки първолачетата като излизат да ходят до тоалетна - тичат, оглеждат се като зайчета. А как обичат да се хвърлят да прегръщат г-жите. Не знам вие като сте с г-н дали имате такива изблици.

А по въпроса за записването в І клас - трябва да имаш връзки и то на много високо ниво, за да запишеш детето си в определен клас (не в специализирана паралелка, а обикновена). Такива перипетии и сърдитни бяха.



Тема Re: Чантата е купенанови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано25.08.02 11:13



И ние сме с чанта. В нея по-добре се подреждат и запазват учебниците и тетрадките. Даже има и часовник на чантата.
Ами господинът е сдържан човек и не го прегръщат децата, но пък умее да укротява обстановката с две думи. Това е класа с най-много момченца, мисля че са около 20 на шест момиченца и на господинът му се налага често да разговаря като мъж с мъж с палавниците.
Той преди години си правеше едни учебни експерименти и неговият клас приключваше с учебниците за цялата година през пъвия срок, ама сега е на друга вълна - повече fun да има, за да обикнат децата училището, да свикват с режим и да им е приятно да учат.

       



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.