Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 07.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Първолаци' 2002  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 11:18



Кои сме родителите на първолачета тази година?
Обадете се!
Как е настроението?

Досега все трябваше да успокоявам вълнуващите се родители на първокласничета, обаче тази година ме е залюляла треската...

Видяхте ли новите учебници.
Абе въобще кажете нещо по темата:)))



Тема Re: Първолаци' 2002нови [re: Scarlet]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 13:46



Скарлет,
радвам се за теб и за твоето първолаче. Аз вече минах по този път, но честно казано дори сега когато ще сме в четвърти клас се вълнуваме. Е, разбира се, не е като да си в първи. Та така че и ти ще минеш по нашия път (имам предвид на маиките с деца-първолаци. Честитя ти от сега и ви желая успех и да приемате спокойно предизвикателствата! Както и да се насладите пълно на моментите, защото имам чувството, че откакто дъщеря ми тръгна на училище времето направо галопира!



Тема Re: :))))нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 13:59



Много мило, Кристина!
Благодаря ти от сърце за пожеланията!
И аз искам да ви пожелая успешно начало и ползотворен край на уебната година, но чакай, чакай, все още сме във ваканция:)))

Наистина, и аз съм забелязала, че децата като тръгнат на у-ще и времето някак си се завихря, и полетява, и минава като миг!

Не че в детската градина летеше по-бавно, де! Докато се усетя и изминаха 4 години.



Тема Re: :))))нови [re: Scarlet]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 14:40



Така де, ваканция е, но нали трябва да сме една крачка напред, че да не ни изненада началото на учебната година и да не ни причини стрес! Така че малко по малко се стремя да подредя нешата, доколкото зависи от мен.
Наистина обаче в първи клас емоциите са големи. Спомням си, че на първия учебен ден усетих как малкото ми момиченце е пораснало, но съшо и, че дори да не е пораснало достатъчно - ще му се наложи да порасне. Бях и щастлива, но и натъжена и малко като ограбена, но разбира се, това е в реда на нещата за всяко ново начинание. Опитах се да предам на дъщеря ми само хубавите си усещания и тя лесно се приспособи. Хубаво е заедно да разгледате учебниците, да купите цветя на госпожата, да си направите много снимки и в края на първия учебен ден да спретнете малко тържество. Ние лично ходихме на ресторант и дъщеря ми е запомнила и досега този ден. Но всеки си има собствена рецепта за нещата. Пожелавам и на вас този ден да е незабравим!
А за учебниците - на нас ни ги дадоха от училишето, а в края на учебната година ни ги взеха като ни оставиха само буквара. Незнам сега как ще бъде...



Тема Re: Ех, ще излязат верни статистикитенови [re: Kpиcтинa]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 22:10



Наистина че дъщеря ми се роди 1995 - най-ниската раждаемост беше тогава и ето го сега резултатът - няма първолачета.:((((


Много ти благодаря за идеите, Кристина.
Казаха, че в първи клас ще подаряват учебниците. Аз видях 4те предложени комплекта, но г-жите не бяха се спряли на точно определен комплект. Чудеха се и поискаха мението ми. Учебниците приличат на списания и са нещо като учебниците по английски. Много картинки имат, което на мен ми харесва, но г-жите бяха резервирани и смятаха, че учебниците са твърде шарени и отвличащи вниманието. Вярно, че особено единият комплект е с много ярки цветове и направо ти привзема очите:))

Иначе за самия празник излизането на заведение вечерта е задължително.
Мислех си за някаква по-специална прическа, но не сме избрали нищо. Бон-бон гърлз имат страхотни прически, може би нещо такова.



Тема Re: Първолаци' 2002нови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано24.08.02 14:18



Ами накупи й възможно най-шарените и красиви чанта, тетрадки, моливчета, пособия за рисуване. Не се притеснявай от това дали си купила достатъчно тетрадки, нали винаги можеш да вземеш допълнително. Давай й ги да ги разглежда и да се готви с радост за първия учебен ден.
Всъщност въобще не е толкова важно от кой комплект ще учи детето, а с какво настроение и отношение ще тръгне на училище. Важно е да й е добре там, да свикне с другарчетата, реда, да се научи да се концентрира. В класа на дъщеря ми половината бяха шестгодишни първокласници като нея и си бяха съвсем дечковци. Тя например, отишла до тоалетната, но не й се връщало в час ами се качила по етажите да разглежда училището. Господинът се уплашил и като я нямало пет-шест минути зарязал класа и хукнал да я търси...
Като я водих сутрин винаги надничах в класната стая, даже се карах с портиера, че не ме пуска до горе. Значи такава мила гледка с тия мънички ученичета. Докато разговярам с господина те разменят покемони, тя лежи на чина и убеждава съученика си, че ще получи от лотарията компютър...

       


Тема Re: Първолаци' 2002нови [re: Scarlet]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано24.08.02 15:56



Ние минахме по този път миналата година - дори аз тогава пуснах подобна тема, като твоята сега...Наистина бърза това време!
Сега дъщеря ми ще е втори клас. Вече и купих всички учебници и тетрадки, без бележниика и личната карта, които трябвало да се купят в последния момент, защото тази година щяло да има промени по тях...
Мойта второкласничка много иска да се върне в училище - първата одина страшно и хареса, да не повярва човек!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Е, малко съм те изкопираланови [re: Mama Netty]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 10:41



ама нали пък и тази година трябва да се направи преброяването.

Втори клас по същите учебници ли учат, по които учиха миналата година второкласниците.

За връщането в училище - на много деца им се връща в у-ще и не им се излиза във ваканция. Първоначално бях шокирана да го разбера, обаче е така.

И добре че е така.



Тема Re: Чантата е купенанови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 10:51



много е хубава и удобна, голяма радост е.
Аз много разпитвах кое е по-добре - чанта или раница. Почти всички ме съветваха за раница, обаче много дърпат надолу тези раници. Чантата някак си по-фиксирано застава на гърба и учебниците по няма да се мачкат.
Въобще, мисля си, че въпросът за избора раница-чанта е сериозен.

Много са сладки първолачетата като излизат да ходят до тоалетна - тичат, оглеждат се като зайчета. А как обичат да се хвърлят да прегръщат г-жите. Не знам вие като сте с г-н дали имате такива изблици.

А по въпроса за записването в І клас - трябва да имаш връзки и то на много високо ниво, за да запишеш детето си в определен клас (не в специализирана паралелка, а обикновена). Такива перипетии и сърдитни бяха.



Тема Re: Чантата е купенанови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано25.08.02 11:13



И ние сме с чанта. В нея по-добре се подреждат и запазват учебниците и тетрадките. Даже има и часовник на чантата.
Ами господинът е сдържан човек и не го прегръщат децата, но пък умее да укротява обстановката с две думи. Това е класа с най-много момченца, мисля че са около 20 на шест момиченца и на господинът му се налага често да разговаря като мъж с мъж с палавниците.
Той преди години си правеше едни учебни експерименти и неговият клас приключваше с учебниците за цялата година през пъвия срок, ама сега е на друга вълна - повече fun да има, за да обикнат децата училището, да свикват с режим и да им е приятно да учат.

       


Тема Re: Чантата е купенанови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 12:27



Такава с часовник не съм виждала. Ех, хитро! Ама наистина ли работи часовникът или е декоративен? Нашата пък има джоб за GSM:))))

На мъжете учители много им се възхищавам какъв респект всяват, без да полагат каквито и да било усилия (поне външно така изглежда). Много различни са класовете на класни мъже и жени.

А това с повече fun е много добре, защото това е идеята на първи клас, според мен - не ограмотяването, а свикването с у-ще. Имам го като една по-горна степен на предучилищната възраст.



Тема Re: Чантата е купенанови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано25.08.02 12:36



господинът е доста уравновесен и спокоен човек. На майка ми й беше направило впечатление как сутрин си скупчва питомците като пиленца.
На една родителска среща един дебелак беше възмутен, че не карал децата да пишат по сто пъти всяка сгрешена дума. Господинът му каза, че това е най-прекият път до там, детето да намрази училището с цялото си сърце.

Едно от кофтито изживявания за родителите са именно родителските срещи. Просто адски ме дразнят някои невероятно тъпи хора. При това обичат да се слушат, става ми жал за децата им.

       


Тема Re: Кой да носи чантата?нови [re: Scarlet]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 12:38



Важен въпрос. Докато бях г-ца ми се струваше много лигаво това "Дай да ти понося чантата" или "Носи ми чантата". Мислех си, че децата се разглезват така.

Сега като майка сърцето ми се свива. Такива тежки чанти имат учениците! Говоря за от втори клас нагори. Ами как да не му помогнеш! От друга страна пък детето трябва да си знае, че е станало вече ученик и трябва да отговаря за чантата си.

Вие носите ли чанти?



Тема Re: Първолаци' 2002нови [re: Scarlet]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано25.08.02 13:30



oshte si spomniam i az kato biax 1-vi klas..................
da vi kaja sega kato abiturient se u4udvam koga si mina tolkova burzo tova vreme.......
eh kakvi vremena si biaxa...............kakvi cirkove kato na shega minax tova sredno obrazovanie ..................

ludoto mom4e s 4ernia OPEL



Тема Re: И аз ненавиждам родителските срещинови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 16:52



Много се ядосвам. А на всичкото отгоре обикновено ме хващат да водя протоколите. Колко пъти им повтарям, че толкова грозно пиша (развалила съм си и без това лошия почерк заради РСто), но не - да им водя протоколите.

Някои наистина са като зомбирани. Обикновено това са презагрижените родители на деца, които не се радват на същото внимание вкъщи, ама там все се изказват и знаят много. вечно се месят в работата на учителите, все говорят за педагогика и методика, а вкъщи обикновено бият децата си и ги овикват. Е, сигурно не всички са такива, но в повечето случаи така правят.



Тема Брей...нови [re: kakata]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано25.08.02 23:55



многа са децата в една паралелка при вас! При нас едвам събраха 18 в началото. После през годината се преместиха 2 от други училища...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Е, малко съм те изкопираланови [re: Scarlet]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано25.08.02 23:59



Ами учебниците за втори клас май са същите, като тези от предната година, но не съм сигурна. Повечето са на " Просвета". Не се безпокой - в края на годината ще ви раздадат списък с учебнците и авторите им , даже с препоръчителните цени, за да сте предварително подтотвени. На мен цялата покупка ми излезе към 50-тина лева, но следващата година смятам да купя учебници - втора ръка - цената е наполовина...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Брей...нови [re: Mama Netty]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано26.08.02 00:00



Ами живеем в гъсто населен район, който все повече се сгъстява. :))))
За спрамка виж темата на Дебора.
:)

А сега във втори клас какво ли ни чака.

       


Тема Родителските срещинови [re: Scarlet]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано26.08.02 00:12



мен не ме ядосват, а откровено ме плашат!
Аз съм толерантна по природа , а и покрай болницата се срещам с какви ли не хора, но някои от родителите , направо ме втрещяват с неадекватността си и съвсем сериозно почнах да се притеснявам, че ако и децата им приличат на тях, тежко и на дъщеря ми в училище... Засега всички нейни другарчета са послушни и мили, с изключение на 2-3 по-буйни момченца, което е естествено, но като порастнат...не знам.

Сигурно звуча смешно отстрани, но нека да ви кажа ,че имаше една майка, която на 24-ти май изпадна в пристъп на негодувание и едва ли не беше лично оскърбена, че учителката нямало да води децата на манифестация под строй. Учителката обясни, че до 10 сутринта тържеството ще е приключило, свидетелствата ще са раздадени, а след това всички деца , които искат могат да идат с родителите си на манифестация. но нямало нищо задължително.
Майката / облечена, представете си на 24-май сутринта с черна плисирана пола до коляното и бяла блузка, досущ като пионерче/ обаче пак не остана доволна, защото това показвало , според нея, липса на организация, а и как щяло да се разбере, че едно дете е отличник / нейното в случая/ , ако не мине пред всички да го видят...Всички обяснения, че децата са малки и няма да издържат да вървят пеш, в тази горещина под строй 5 км. до центъра на града и то след като са издържали вече 2-часово тържество в класната стая, изобщо не я впичатлиха...Нейното дете било здраво и тренирано, представете си---
Целият разговор ми се видя някак абсурден. А на вас?

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 26.08.02 00:13.



Тема Явно сте попадналинови [re: Mama Netty]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано26.08.02 09:41



на свястна госпожа. Моя племенник ходи 2 дена на училище и заяви "таз година ме хванахте, ама догодина - не!" После като видях госпожата - и аз хлъцнах - буквално беше копие на баба Цоцолана - включително и с огромния бюст. То не че зависи нещо от жената, ама само като си представя как изглежда "отдолу" от погледа на човек метър и трийсе.....



Тема Тази жена трябва да е бивш комсомолскинови [re: Mama Netty]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано26.08.02 10:40



секретар поне на училищна комсомолска организация
Като четох не вярвах на очите си, но се посмях от сърце.

Аз за сега имам съвсем малък опит с родителските срещи (по скоро тържества) в детската ясла, но и аз всеки път се "дивя" на родители "активисти" - някои от тях са невероятно "очарователни"



Тема Re: Родителските срещинови [re: Mama Netty]  
Автор ste ()
Публикувано26.08.02 11:26



Най-трагично е когато подобни майки отидат при директора и той, за да ги разкара по-бързо (и за да не тръгнат да реват по кабеларки или вестници) решава, че идеята е доста свежа и нареждат всички да отидат там където родителИТЕ искат - това е тяхно желание.

Имахме малко по-различен случай, но нека да го споделя - в училището, където работя децата за първи клас минават през тест. Дете на журналистка в едно провинциално студио на първа програма не бе прието. Тя спретна актуално студио, имаше репортаж с нея самата, разказът й бе драматизиран (жена с дете се разхожда в парка - изрично бе казано, че момиченцето е депресирано и не е на себе си, за да застане пред камера и затова за снимките е "използвано" (!?) друго дете. По този проблем в пряк ефир участваха шефовете на училището и инспекторат. Водещата също имаше дете, което не е прието. За да е шоуто пълно, по телефона се обади "случайна" гневна гражданка - в ролята луда журналистка с дете, което не можа да каже нищо при теста...

В резултат на тази родителска намеса детето бе прието (сега съвсем не е депресирано, а краде от класната си, тестът бе премахнат и заменен с ... лотария - имената на кандидатстващите деца се изтеглят от компютър, за да се запишат в първи клас.

Сега родители са недоволни от тотото и искат връщане на теста, но между тях няма ... журналисти.

Всъщност от това може да излезе интересна тема: първокласници с тест или компютър



Тема Re: Родителските срещинови [re: ste]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано26.08.02 11:50



Добре, а значи ли това, че ако един ден детето ми не издържи теста, няма да е в първи клас?? Нали е задължително уж образованието, хихихихии

You don't fool me


Тема Re: Родителските срещинови [re: Mama Netty]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано26.08.02 11:57



Има такива разни женици, които се реализират само чрез децата си. Та даже както я описваш се и отъждествяват с тях. Изпращат децата на по десет извънкласни занимания - на пеене, плуване, танци, китайски, пиано, рисуване, актьорско майсторство, акордеон, цигулка и т.н. където не пропускат да притесняват всеки преподавател.
А кога това дете ще живее соствения си живот, ще се занимава с това, което на него му е интересно и ще играе? Обикновено бунтът в тийнейсжърска възраст води до пълен обрат в поведението.
На родителската среща на дъщеря ми една амйка захвана да инквизира учителката по английски защо, аджеба, децата учили по такава и такава методика. Нещата тръгнаха на там да слушаме фалцета на интелектуалната майка и оправданията на учителката през цялото време. Тогава моята будна гражданска съвест се намеси с контра-въпрос към майката : "Вие колко време сте изучавали методика на преподаване на английски?" Отговор - "Не съм изучавала, защото съм инженер". Казах й : " И аз не съм изучавала като вас, но за разлика от вас си мълча." Докато тя си поемаше дъх и обмисляше отговор зададох въпрос различен от темата на спора и вниманието на аудиторията се отклони в друга насока, а тя нямаше как да се върне да се препира с мен.

       


Тема Re: Явно сте попадналинови [re: Smile.]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано26.08.02 12:04



сега се сещам за класната ни в пети клас - Цекича и викахме. Яка лелка пред пенсия и как биеше...но биеше избирателно деца на разведени родители, от по-простички семейства. Като види някой с порастнали нокти му дава една джобна ножка да ходи да си ги реже в тоалетната. Ужасявах се, че ще ме накара и мен да си режа ноктите с ножката, защото не знаех как става това, и затова маниакално си ги поддържах изрязани...

       


Тема Re: Родителските срещинови [re: ste]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 12:24



Аз съм за тестовете...не само за първокласници, а и за горнокласници. Иначе училището се превръща в спирачка и скука за по-будните деца и след това накъде-накъдето ти видят очите и/или където те " хванат" наркопласьорите или далаверите...Засега геймърманията и книгите, спорта и видеото запълват свободното време, но докога? Докога в българското училище няма да се мисли и планира дългосрочно



Тема Re: Първолаци' 2002нови [re: Scarlet]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 12:40



Да Ви е честито!

Ами да ви честитя и учебниците с reality за първокласници и картинките с пияната майка за Коледа и пикаещия сред природата и ходещ на 4 крака пиянuца Тази издънка с учебниците ще да е най-малка. Дано да ви се "падне" и свестен даскал/даскалица, макар и не манекен/ка. Имам впредвид подобна ситуация на нашата при едното ми момче - учителка с 1-годишен опит, най-красивата сред учителите, но и доста жестока с непрекъснатите изобличавания и подигравки+псувни пред целия клас на всяко 6-годишно хлапе, което не може да чете достатъчно бързо или да пише без грешка... Да не казвам за устните и писмени преразкази, за които непременно трябваше да се следват нейните дълги описателни и сложни изречения (което е полезно за обогатяване на езика от една страна), но не допускаше, че мислите могат да се изразят с по-точни и кратки изречения...особено, ако принадлежат на някое момче. Въобще не правеше разлика между мъжко и женско словоизразяване...

Пожелавам ти твоето дете да ходи с желание и радост на училище

Пожелавам и на другите първо5класници успех с новите даскали/ци!



Тема Re: Родителските срещинови [re: Kapли]  
Автор ste ()
Публикувано26.08.02 13:22



Детето, което не издържи теста (допреди години това бяха 60% от кандидатите) отиват в други добри училища. Възможно е теста да греши, възможно е детето наистина да не е стигнало ниво, което би му позволило да учи по 5-6 часа дневно (защото английският иска време)

Сега същият процент деца просто нямат късмет. Проблемът е че без тест в клас влизат 10-15 деца с по-посредствени възможности, които дърпат надолу нивото на класа и не дават на другите 20-15 деца възможност за развитие. Учителят намалява изискванията си, не работи по ограмотяването, например, а кара сополиво дете да не става от чина със събути гащи и да не дразни гладното момиченце с боксовите ръкавици. Всичко това може да доведе до непълноценно развитие на добрите деца - те гледат шоуто (което им омръзва след месец), учителката е уморена и не й се прави нищо... Има училище за всяко дете, но (личното ми мнение) е добре по-добрите деца да имат по-добри условия за развитие...



Тема Re: При нас децата са 24 -25нови [re: Mama Netty]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.08.02 19:40



Защото има голям наплив за това у-ще, а и районът е гъсто населен:(((



Тема Re: Какъв и е проблемът на тази майка?нови [re: Mama Netty]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.08.02 19:40



Ами да отиде тя да заведе детето си на манифестация или шествие, или както там се нарича сега.

Преди време попаднах на 1 дете, за което ме предупредиха, че майката и бабата са големи злобарки, да внимавам много и т.н. Аз много се учудих как може такова добро и възпитано дете да има такива възпитателки.
Да, но след 2 години от доброто дете нямаше и следа. Със сигурност се повлия от майка си и баба си и сега е ... хайде да се въздържа от характеристики...



Тема Re: Тестът не е задължителен, нонови [re: Kapли]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.08.02 19:48



аз пуснах дъщеря ми на теста, за да се настрои тя психически, че отива в нещо по-висше от детската градина.

Иначе тестът изпитва училищната пригодност.
Въпросите са от рода на:
*хвани лявото си ухо с дясната си ръка.
*нарисувай мама
*нарисувай липсващия елемент от дадена картинка
*открий приликите между 2те картинки (тук дружно всички се препъват, защото са свикнали да откриват разлики и тръгват по инерция да търсят тях)
*ще изброявам предмети, когато някой от тях е жълт, ще мълчиш, на другите ще им казваш цветовете: ябълка, ягодка, банан, морков и т.н.
*нарисувай квадрат, окръжност и правоъгълник със затворени очи

Ето такива долу-горе са въпросите.
Дори и да не издържат, пак влизат:)))



Тема Re: Ох, аз не чакам да ми се "падне" учителканови [re: Жeни]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.08.02 19:52



ами съм си харесала още от преди 4 години 1 г-жа и макар да беше много трудно, макар да не сме в района на това у-ще, а то е близо до нас, дъщеря ми ще учи при нея. :)))


Това за псуващата учителка ме озадачава. Не казвам втрещява, защото се втрещих преди време, когато чух подобен случай, но от друг човек. Сега съм по-малко шокирана. Обикновено когато учител се изправя пред ученици или друга аудитория е много предпазлив в приказките си, защото думите му могат да се разтълкуват различно от различни хора. Учителят е свикнал да го гледат под лупа, не знам как си позволяват такива неща.


Благодаря ти за пожеланията!
Успешна година и на вас:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.