Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема и тук да питам за "черния хумор"  
Авторзaтpyднeнa мaмa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 10:38



Някой знае ли цитати, литература, автори, линкове (БГ, РУ, EN), свързани с черния хумор, сатирата, комичното? Без оглед на епохи и пр.
Освен това ме интересува и вашето отношение към черния хумор - от какво е провокиран, какво изразява, агресия ли е или защитна реакция...

За разнообразие между родителските въпроси



Тема че то има ли друго смешно:)нови [re: зaтpyднeнa мaмa]  
Автор ..::kenny mccormick::.. (psychopath!)
Публикувано21.08.02 14:26



освен черния хумор..
всичко останало са псевдо шегички
аз например не мога ако видя някой скитник на улицата и да не му се присмея или нещо такова.. сектанти бездомни, просяци скитници:) каква е ползата от тях освен да си правиш смешното от тях:)
относно черния хумор;))))))))))) SOUTHPARK!!!!!!
не всичко е черен хумор разбира се, но гледай Criple Fight от 3 Season нечовешко е .
там се ебават с Тими и Джими - двама criples, които се борят за това, кой да е единствения criple в компанията;)
има един много як момент, когато те се бият пред един супермаркет и всички отиват да ги гледат и се събира целия град.
и чак след като се пребиха от бой един казва:
"Дойдохме навреме, за да ги разтървем";)))


::Southpark Psychopath::

Тема Re: и тук да питам за "черния хумор"нови [re: зaтpyднeнa мaмa]  
Автор Gandalf The Grey (strannik)
Публикувано22.08.02 18:36



Значи тука има една секцийка черен хумор>

vicove.gbg.bg

Cudo, cudo

Poydrawi

"Do or do not, there is not try. "
Joda- StarWars


Тема Re: Аз само ще си дам мнениетонови [re: зaтpyднeнa мaмa]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.08.02 21:07



не мога да ти дам линкове за такъв тип хумор, защото никак не ми се нрави.
Имам солиден абонамент, вкл. и вицове, та от време на време има и по-черни неща.

Не знам какво кара хората да се шегуват "на черно", но аз не си падам по такива майтпи.

Забелязала съм, че лекарското съсловие е най-напред с материала.

Наистина не проумявам, нали човек се шегува уж, но защо пък по такъв начин. Няма ли някой професионален психолог да обясни.
А нека да обясни ако обича защо хора като мен не харесват това.



Тема Re: Снощи гледах 1 филмнови [re: зaтpyднeнa мaмa]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 11:28



черна комедия - "8 глави в торбата" по Канал 1. Сигурно сте го гледали.

Гледах и си мислих за тази тема...
В случая беше забавно. Дори се посмях доста:)))



Тема Re: Аз само ще си дам мнениетонови [re: Scarlet]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано24.08.02 16:13



Добре си забелязала , че лекарите сме доста свързани с черния хумор. Аз съм виден представител на този сорт " хумористи". Не знам защо, обаче ..такава съм си отдавна...пък и по природа съм голям негативист и песимист за повечето неща от живота. В началото колегите ми доста се изумяваха от някои мои шеги, но после се отпуснаха и бих казала, че тяхното " черногледство" не отстъпва на моето.
Обаче психологически обоснован отговор на въпроса защо хората се шегуват в черно - нямам.
Може би лекарите Не могат да се шегуват по друг начин с неща като смъртта, примерно или - ракът, инфарктът, погребенията, повръщането, разстройството, затлъстяването, импотентростта, въшките, пъпките и един куп други гадости които " ходят по хората" освен чрез този " черен хумор"
А ти вероятно не го харесваш, защото гледаш на него като на нещо по-сериозно от хумор...и грешиш. Човек просто е устроен да се шегува с това, което го заобикаля.


Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 24.08.02 16:17.



Тема Re: Аз само ще си дам мнениетонови [re: Mama Netty]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 10:58



Да, въобще не ми е до майтап с тези неща.
А за лекарите - може би това е някакъв вид отдушник.
Разпитвала съм много познати с по-стресови професии, не по-стресови, а с професии, където се срещат с по-необичайни за ежедневието неща, как се справят да не мислят за овъгления труп, примерно. Отговорите им бяха различни, но много интересни. Най-често се повтаряше "въображаемата врата", която човек затваря след като свърши работа.



Тема Re: Аз само ще си дам мнениетонови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано25.08.02 11:38



Най-черни от всички чернотии на хумора могат да ти поднесат патоанатомите.
Моя приятелка беше присъствала на ексхумация, заедно с целия състав на съда брррррррр, и каза, че ако не били смешките на експерта патоанатом да ги държат в реалността са щели всички да се разбягат с разкъсани дрехи и крещейки из гробищата.

       


Тема Re: Ами скритите камери?нови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.02 12:22



Значи от това, което си говорихме досега, достигам до извода, че на една категория хора черният хумор им е много необходим като отдушник, за да преодолеят гадни гледки и ситуации, но как да се обясни защо някои хора при нормални условия разказват черни вицове и се шегуват на черно?

А скритата камера е една отделна тема. ДОсега май съм намерила само 1 човек, който акто мен не обича скрити камери. Не знам, но на мен тези шегички никак не ми се струват забавни.
Особено онези със специалните сценарии на Вл. Априлов. Не съм му гледала всички скрити камери, но направо ме потресе филмчето с Тони Дачева. който не го е гледал - инсценираха че приятелят и е пострадал при катастрофа.

На мен ако ми направят такава камера, направо не знам.
А, на всичкото отгоре тази скрита камера беше замислена като подаръкт за рождения и ден! Егати и подаръка!



Тема Re: Ами скритите камери?нови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано25.08.02 12:25



Ами те повечето са тъпни. Е има и хубави идеи, но някои просто прекаляват. Липсва им мярката според мен, а хуморът идва от точната доза.

       



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.