Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Добре дошла, Йоана !  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (новак)
Публикувано16.08.02 22:56



Здравейте родители !

Това е първото ми посещение (и постинг) в този клуб просто защото за първи път съм родител
Бебето ни (Йоана - ах каква красавица е само) се роди онзи ден (на 14.8 - точно на термина). 3,650 кг/52 см. Еуфорията е голяма и чувството е неописуемо. Няма да задълбавам по въпроса - вие знаете за какво говоря
Първоначално идеята беше да е с нормално раждане, но в кулминационния момент възникнаха усложнения и се наложи да се прави цезарово... Горката ми женичка... Изтърпя болки като при нормално раждане а сега трябва да търпи и последствията на секциото. Както и да е, тя е геройка и се справя чудесно. Проблемът е с бебенцето... Имало някаква инфекция и се наложило да му дават антибиотици. Не приема храна и сега е на системи. Вчера за пръв път са донесли бебето при жена ми, и то само за да си го види. на нея още не и е дошла кърмата (може би при тези перипетии около раждането ще позакъснее). Това е цялата информация която имам. Абе какво да ви кажа... разкъсвам се нежду радостта и притеснението за бебето. Не знам, тези антибиотици ще му навредят ли нещо, ако не пожелае да се храни какво ще правим... Моля ви, кажете нещо успокояващо че ще лудна !
Благодаря предварително

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.


Тема Re: Добре дошла, Йоана !нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Авторdid (Нерегистриран)
Публикувано16.08.02 23:16



Ne se pritesniavaite, towa niama da pomogne. 6tom yakowa e re6enieto na lekarite, dowerete im se. Obiknoweno roditelite se pritesniawat powe4e ot neobhodimoto. Podkrepiajte saprugata si i ne j pprehwyrliate swoite strahove.
mislete pozitivno!



Тема Re: Добре дошла, Йоана !нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано16.08.02 23:21



Честита дъщеря!
Много здраве, щастие и късмет на малката, както и на вас със мама!

Кърмата идва няколко дни след раждането, а до появата й се отделя коластра ( въпросната течност е доста ценна - помага на бебето да изхвърли мекониума, това дето после му казваме "ако").
Често се случва бебето да е на антибиотици след раждането и причините не са една и две, от баналнате (каквато се надявам да е при вас) до сериозни, та това само лекарите могат да се произнесат.
Като й гледам данните на принцесата, то тя си е напълно доносено бебе, та недоносеност отпада като причина да не я дават на майката да суче.
Питайте лекарите защо бебето е на системи и дали й дават мляко (макар, че малко от тях са склонни да обясняват подробно).
Моето мнение е, че не се касае за нещо сериозно, ако беше така, то лекарите щяха да го кажат. Първото ми дете беше на антибиотик първите си три дни - отговора им беше "заради течението ти", за което течение по време на бременността все казваха, че е нормално - за почти 6 години сина ми е пил само още веднъж антибиотик (това ти го казвам да те успокоя, защото аз навремето си мислех, че ето от първият ден на антибиотик, как ли ще е след това). Моя близка роди преди малко повече от два месеца отново секцио (като жена ти), нейното бебе също беше на антибиотици и на системи (но то беше недоносено).
Споделих тези неща за да резбереш колко е относително даването на антибиотик. Отиваш при лекаря и питаш, за какво го дават в случая.
Колкото за храненето на бебето, то това трябва да е най-малкото ти притеснение - само като види гърдата на мама или бутилката (ако сте решили да не кърмите) такъв апетит ще й се отвори
Предай поздравите на майката за малката госпожица и ако има въпроси или иска да сподели нещо свързано с бебета може да си отбие тя или ти

.
Стискам палци двете ти съкровища да са по-скоро у дома!



Тема Re: Добре дошла, Йоана !нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано16.08.02 23:39



Добре дошъл и ти, капитан Планета. Да са ти живи и здрави любимите дами, а ти се стягай за доста труд в следващите месеци.



Тема Re: Добре дошла, Йоана !нови [re: Debora]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (новак)
Публикувано16.08.02 23:59



Благодаря ти Деби !

Много си права че лекарите не обичат да дават подробна информация... Този който я оперира (всъщност това е нейния личен гинеколог от 2 години - на него му се плаща за раждането) само повтаря че всичко с бебето е ОК. Жена ми случайно разбрала за тези проблеми защото сестрата която донесла бебето и "споменала". От там започнахме да се притесняваме и питаме... Може би наистина не е сериозно и затова той е решил да не ни шашка, но няма да оставим нещата догде не разберем
Благодаря ти и за специалната покана в клуб "Бъдещи майки"! Аз го видях клуба обаче, понеже съм "Настоящ татко" реших че не е удобно . Все едно някоя мадама да се натресе в английски мъжки клуб . Сега вече спокойно мога да ви дойда на гости. Жена ми когато беше бъдеща майка го посещаваше.
Наистина нямам търпение да си взема двете съкровища у дома...

До скоро !

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.


Тема Re: Добре дошла, Йоана !нови [re: kakata]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (новак)
Публикувано17.08.02 00:08



Добре заварила Како !

Абе стегнал съм се, и дълга отпуска съм си взел... Само искам да са ми живи и здрави най-любимите същества. От другото не ме е страх - вярвам че ще се справим достойно с най-великото предизвикателство...

10X

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.


Тема Re: Добре дошла, Йоана !нови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано17.08.02 00:11



Не се притеснявай тогава, а си почини в дните оставащи ти "ергенски", че после държим да научим колко добре се справяш с къпането на малката красавица, сменянето на памперси и другите "мъжки" задължения.
А в "Бъдещи майки" пишат и бъдещи татковци, както и настоящи такива, всички ние дето сме родители




Тема Re: Добре дошла, Йоана !нови [re: did]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (новак)
Публикувано17.08.02 00:13



Благодаря - старая се . Знам че притеснението не помага и че трябва да се мисли позитивно, ама едно е да знаеш, друго е да можеш а трето и четвърто е да го направиш . Пък и като ходя при жена ми се старая само позитивна енергия да подавам (този постинг между нас да си остане - не и казвайте че съм проявил малодушие)

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.


Тема да ви енови [re: Kaпитaн Плaнeтa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.08.02 00:40



честита малката принцеса - да расте винаги усмихната и много да ви радва!
А не са ви ли казали каква е тази инфекция точно ?В коя болница се роди бебока? Аз по принцип не одобрявам приемането на антибиотици, но да се надяваме, че докторите си знаят работата и всичко ще е наред скоро

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: да ви енови [re: Shanya]  
Автор Kaпитaн Плaнeтa (новак)
Публикувано17.08.02 01:21



Благодаря !
Инфекцията не я назоваха с някакво име. След раждането бебето повърнало някакви съсиреци и проблема е свързан с левкоцитите... абе аз от медицина хич не разбирам и ми е трудно да възпроизведа разговора. Утре съм пак там и докато не разбера няма да ги оставя на мира
Бебочето се роди в болница "св. Анна".
И аз не одобрявам антибиотиците - ние с жена ми се справяме без тях от много години... Наистина, дано докторите знаят какво правят...

Редактирано от Kaпитaн Плaнeтa на 17.08.02 01:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.