Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Каквостава с жените като родят момчета???нови  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 14:34



Нещо нередно сигурно, нормални жени се превръщат във влечуги. Знаете ли, наблюдавам приятелките си. Имаме деца на две г. и синовете им винаги са прави, нищо, че налитат на бой, лигавят се безгранично, не спят следобед, изнудват майките си да им купуват каквото поискат с тръшкане и рев. Просто думи нямам. А на мен с нескрита завист ми казват: имаш късмет - дъщеря ти те слуша. Не ме слуша бе, възпитавам я :))))!

Само ще ви напиша една случка, искам да видя реакцията ви. Ами децата си играят, в един момент едно приятелче започва да бие с шамари дъщеря ми, ама сериозна работа, това става на около 15 м. от нас. Ние не реагираме, естествено, защото все се сдърпват за нещо, обаче ония направо си я шамари и не спира, отиваме там и майка му го пита: какво става, защо я удряш, а той отговаря: тя не иска да танцува ... това добре, но реакцията на майката ще ви размаже: ами да, виновна е дъщеря ти, първо го подстрекава, да танцува, а после си врътва дупето и заминава ... Значи, не стига, че дъщеря ми е шамаросана, ами и виновна. Чудя се ако отнесем случая с 15 г. във времето напред и в някоя дискотека, какво ще се случи с тоя младеж, налетял да бие девойка дето не щяла да танцува с него, кажете ми и вие???

Ще ви напиша случка с друго детенце, че да не съм голословна: дъщеря ми и приятелчето й се люлят на люлка за двама, друго момченце започва да я дърпа да я свали от люлката, за да седне той предполагам. Дъщеря ми разбира се го перва през лицето и той се разплаква и дотичва при майка си. Аз му обяснявам, че дъщеря ми и момченцето са гаджета, както са мама и татко и искат да се полюлят, а послеще се люля и той, с цел единствена - да не плаче и да се успокои. Майка му, вместо да му каже, че не се дърпат дечица от люлки като се люлеят, че не е хубаво да се удрят дечица и т.н. ми се изрепчва: ами те не са ли приятели (с момченцето дето е седнало до дъщеря ми). :)))) Питам се това довод ли е да махна дъщеря си от люлката и да сложа там сина й, защото така прозвуча?! Или само на мен така ми звучи?

Моля ви се, аз ли не съм добре или света се е побъркал?!





Тема Re: Каквостава с жените като родят момчета???нови [re: Шипka]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.07.02 14:48



Какво им да се обяснява - влюбени са в синовете си...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Каквостава с жените като родят момчета???нови [re: Шипka]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.07.02 15:39



Не смятам, че това дали си майка на момче или момиче по накакъв начин формира поведението ти. Или поне не мога да се досетя за нито една разумна причина.
Има хора, респективно майки, който със своето възпитание и начин на мислене оформят възпитението на своето дете. И ако една майка е груба и невъзпитана трудно е да изискваш от нея да даде правилно възпитание на детето си - та било то момче или момиче.
Или ти си на мнение, че когато една жена роди момче тя непременно се трансформира в лош родител. Не смятам, че имаш основание да си правиш такива изводи. По скоро си имала лошият късмет да бъдете заобиколени от неправилно възпитаващи майки, който по някакво стечение и съвпадение имат синове, а не дъщери.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Каквостава с жените като родят момчета???нови [re: Шипka]  
Автор magnet (лято)
Публикувано06.07.02 16:05



и моите наблюдения са,че наистина ние,майките правим от момчетата мъже-мекотели.

преди година моя приятелка роди момченце.първото й дете е момиче,сега вече на 7 години.разликата в отношението й към двете деца е огромна.вярно малкият има много повече нужда от грижи в момента.

но дори начина,по който се радва на двамата е различен.

още когато се роди първото й дете тя толкова много искаше момче,че почти година не можа да преглътне "изненадата",че има момиченце.сега с малкия пада едно лигавене - не може да се опише.

имаш ли зелена улица не пресичай на червено


Тема Re: Каквостава с жените като родят момчета???нови [re: magnet]  
Автор _witch_ (magic)
Публикувано06.07.02 16:43



Преди да забременея, никога не ми е минавала мисълта, че някога бих могла да имам момиче, бях сигурна, че ако имам дете то задължително ще е момче. Когато разбрах, че бебето ми ще е момче, през главата ми се прокрадна натрапчива мисъл: Що пък не е момиче!!! Сега не мисля, че бих си обичала детето по-малко, ако беше момиче, нито пък, смятам да го гезя повече защото не е... А грешките във възпитанието /поне при мен/ нямат нищо общо с пола на детето. Сигурно има и доста майки на момичета, които прекаляват, но явно около вас има повече момчета и затова....



Тема Re: Каквостава с жените като родят момчета???нови [re: Шипka]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 18:15



Ще ви напиша случка с друго детенце, че да не съм голословна: дъщеря ми и приятелчето й се люлят на люлка за двама, друго момченце започва да я дърпа да я свали от люлката, за да седне той предполагам. Дъщеря ми разбира се го перва през лицето и той се разплаква и дотичва при майка си.

....znachi dusterya ti razbira se go perva prez licheto....i tova e ok za teb...
mislya che tova ne e korektno ot neina strana...moze da mu obysni che ne e negov red...i sled pet min ste doide negoviya red..., no da go perne prez licheto....si zasluzava razgovor....


Аз му обяснявам, че дъщеря ми и момченцето са гаджета, както са мама и татко и искат да се полюлят, а послеще се люля и той, с цел единствена - да не плаче и да се успокои.

za kakvi gazgeta stava vupros?
te gadgeta li sa - nai veroytno ne sa...togava ti luzesh momcheto i go uchish da luze.....
pomisli nad tova....
nali sa na dve godini....?moze li na dve godishni da se govori za gadgeta?


Майка му, вместо да му каже, че не се дърпат дечица от люлки като се люлеят, че не е хубаво да се удрят дечица и т.н. ми се изрепчва: ами те не са ли приятели (с момченцето дето е седнало до дъщеря ми). :)))) Питам се това довод ли е да махна дъщеря си от люлката и да сложа там сина й, защото така прозвуча?! Или само на мен така ми звучи?

a i kolko vreme e bila tya na lulkata...?

sveta moze da se poburkal..stom na dvegodihsni deza obysnyvame che sa gadgeta....dano nie ostanem trezvi v tozi zvyt...

ne se surdi na msg mi...prosto pogled ot razlichen qgul.....







Тема Re: Абе да не изпадам подробности съм писала общонови [re: r]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 22:15



Първо има още 3 свободни люлки, непосредствено до тази, но момченцето директно се хвърля да дърпа дъщеря ми, не другото момченце. Дъщеря ми е на люлката от 1 минута. Освен това как ТЯ да обясни на дете, което я дърпа за да я събори да не прави така, след като е на 2 г. и 2 м., първата реакция е да отвърне на удара с удар, това е нормално за възраста им.

Обяснявам, че са гаджета, защото децата ни знаят какво е това, по цял ден ги гледат около нас, млади тинейджъри хванати за ръка, добавям като мама и татко може би по енерция, за да разбере детенцето, че е нормално, защото мама и татко правят също така. Те самите (дечицата ни) си имат приятелчета от другия пол, престъпно ли е това??? Преди да обясним всичко до тук казахме на ревльото, че след малко ще се люля, но то пък нададе такъв вой, та това с гаджетата мина по-убедително :). Лъжим ги децата нонстоп - не си ли забелязъла, обърни внимание, като започнеш от дядо коледа и стигнеш до баба марта - минеш през биберони залъгалки, "утре ще те ти купя сладолед" и т.н. Ти май си майка на момченце????!!!! Междувпрочим дъщеря ми и въпросното момченце наистина са гаджета, много се обичат, постоянно се търсят, познават се адски от малки (на по 4 м бяха), разбират се и се обичат, защитават се когато нещо не е наред. Е сега какво да ги разделим ли??? Това много глупаво ми звучи, как може въобще да мине през главата на някой. Не виждам проблем, че дъщеря ми се целува на невръсните си годинки с връсниче от мъжки пол, никакъв, дори го поощрявам, защото по-добре да се обичат отколкото да се карат и бият. междувпрочим, като не се видят няколко дни, започват да си говорят по тел. пеят си песнички и крещят и това за тях е голяма радост и много се успокояват после. Ама какво да обяснявам "престъпленията ни" ....

Ами отговорих ти на въпросите, но не видях различния ъгъл, ти всъщност защитаваш майката на момченцето дето дърпа дъщеря ми да я събаря от люлка, така ли????



Тема Re: Чесно казанонови [re: magnet]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 22:20



Страх ме е да имам момченце, не искам да ставам такава мама, не е въпрос до възпитанието на мамите, защото те са интелигентни жени (в случаите поне). Имам чувството, че сега се зараждат бъдещите злобни свекърви дето все да намерят кусур на жената заместила ги до единствения, неповторим непрежалим син. За свекърви сме се наслушали поне и тук даже имаше постнато по темата .... така си мисля аз де.



Тема Re: Абе да не изпадам подробности съм писала общонови [re: Шипka]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.07.02 23:25



Ти май страдаш от параноя. Първо прекалено рано е да виждаш във всяка "мъжка" майка бъдеща свекърва. Второ това ,че r търси друга гледна точка, за теб директно означава, че е майка на момченце. Я успокой топката.
Сега, сигурно ще ме заподозреш, че и аз съм майка на момченце.
Е, няма да сбъркаш. Но пък аз докато бях бременна, колкото и да те озадачи, исках момиченце. И се надявам следващото ми детенце да е момиченце. Това, разбира се не означава, че обичам по-малко момченцето си. Еднакво бих обичала всичките си деца. Вярвам, че това е общовалидно.
И независимо от какъв пол са, ще се старая да им дам най-доброто на което съм способна.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Ама каква параноянови [re: dodo_dodo]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 00:23



Това r е написало страхотни глупости, вярно че някой неща не съм обяснила подробно, но ако започна да изпадам в подробности трябва да тръгна преди зачеването на дъщеря ми :))) ... Има майки, които въпреки момченцата, които имат, държат фронта и "тяхното пиле" не е "най-рошаво", но прави впечатление болшинството, като моите приятелки, които междувпрочим си бяха нормални докато децатани бяха бебета. Стана им нещо по-късно и сега се натрапва, иначе горе-долу сме постоянно заедно и следя развитието на децата им, нищо особено не им се е случвало, за да изпадат в такива методи на възпитаие. Май каката ще излезе права, че просто са влюбени в момченцата си.

В никакъв случай не слагам всички мъжки майки под общия знаменател, но като ми се натрапва това на погледа в момента, споделям си. Не казвам, че ти си такава мъжка майка, що се обиждаш? Дори вярвам, че не си такава и ти пожелавам никога нищо да не те превърне в такава мама. Въобще не те познавам, че да те обвинявам в каквото и да било. Но те разбирам, защитаваш другия лагер, лошо няма - това е тема и трябва да има спор ... Знаеш ли може пък r да е майката на въпросното момченце :))), много смешно, ако е така, утре ще я попитам дали има нещо общо с r - :Р - те това вече си е параноя - чиста проба




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.