Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема домашният любимец?нови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано28.07.02 13:13



според психолозите за детето е добре да има вкъщи домашен любомец - коте, куче или някакво друго животно. защото то развива емпатията у детето - т.е., способността да съчвства, да обича, да разбира чувствата на други; развива отговорността и не на последно място донася му радост.

аз откак се помня съм раснала с коте вкъщи. прибирали сме и ранени птици да ги гледаме. един гарван си спомням - страхотен приятел беше, като беше в добро настроение, ми кацаше на рамото и започваше да ми пощи главата сега имам и куче, и котка. имала съм хамстер.

какво мислите по тоя въпрос? и ако да - какво животинче бихте взели на хлапето?

IMAGINE...


Тема Re: домашният любимец?нови [re: Джeйн]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 13:33



jane, mnogo hubava tema...az sushto obicham zivotnite i si mislya , che ne samo e vazno da iamt domashen pet, no i to kato che li e neizbezno...povecheto deza iskat da imat zivotno....nykakvo...



nie oste nymame...osven ribite koito minalata godina izmryha v goreshtinite..., no veche se podgotvyme...
ediniya mi sin iska zaek..., drugiya kotka..., aa z iskam kuche.....
ta ...oshte ne sme reshili...

i papagalite haresvam....tuk ima takiva golemi....krasavzi....( ama te noseli bolesti kazvat....) ......

inache si imahme kotki ulichni...koito hranehm e vsichki susedi, no edin ot susedite ne gi haresvashe...oplaka se na suveta...i gi pribraha s kapani.....

koi znae kude....

mnogo ni lipsvat....



Тема Re: домашният любимец?нови [re: Джeйн]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано28.07.02 14:36



До преди за забременея миналата година, със съпруга ми имахме в къщи куче Чучулига, три папагала - едно жако и две корели /женската умря обаче вследствие на терора, който и упражняваше мъжкия - много емблематично, но тема на друг разговор/ и две костенурки. По едно време бяхме приютили и едно бебе кълвач, което се строполи с ранено крилце до стола ми в едно кафене.
След дълго умуване, вътрешни борби и доста противоречия, решихме да ги настаним при различни приятели, след като разбрахме, че съм бременна.
Обичам животните и съм абсолютно убедена, че такова съжителство ще култивира детето , ще го направи по-грижовно, по-отговорно и любящо. Затова е сигурно, че когато малкият поотрасне ще си има животинче. Но трябва да може вече сам да се грижи за него.
Винаги съм се ужасявала при гледката на невръстни дечица, които с видимо удоволствие тормозят някое животинче. Необяснима ми е тази агресия и жестокост на която са способни понякога децата. Но упрека за това отправям към техните родители. Затова съм се зарекла, че ще науча моите деца на любов и грижи към животните.
Защото това е началната основа върху която ще се градят и като хора в отношенията им с хората понататък. Да бъдат милосърдени и толерантни, грижовни и отговорни, да могат не само да получават, но и да даряват любов.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: домашният любимец?нови [re: Джeйн]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.07.02 18:59



Знаеш ли, и аз до преди време си мислех да купувам на сина си куче - отказах се от идеята, ама ЗАВИНАГИ. Или поне докато е на възраст да може сам да се грижи за него. Може би грижите за момента са ми понатежали, та затова съм така крайно настроена, но едно животно иска внимание, грижи и то не по-малко от едно дете. А да служи за играчка - твърдо не, и аз съм наблюдавала деца "играещи" си със горките животни, които всячески се опитват да избягат от малките тирани.
Поне аз докато съм живяла в БГ - последните 7 години в София, предните в провинциален град не съм видяла НИТО ЕДИН който да ходи по кучето си и да му събира отпадъците (това е черната работа).
Преди малко се връщам от разходка на куче, и повярвай ми, че още ми е гадно (събираш, че и задника с мокра кърпичка трябва да му бършеш, а пък за беля и останалото по тротойра, също бързсано с мокра кърпичка).
Може би ако нямам деца за които да се грижа, или пък такива които съвестно да го правят (не да го изведат за 5 мин и да кажат, че е и пишкало и акало, а и почистили, че да не ме гледат на кръв комшийте или глобят) или пък ако децата са отраснали със радост бих гледала куче



Тема Re: домашният любимец?нови [re: Джeйн]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано28.07.02 22:10



Ами хубаво си е с домашен любимец, още една тема за разговор, която обединява всички.
Ние сега гледаме само две рибки и една костенурка / сухоземна/, която ходи и хапе по краката. Като ин види съска, но после тръгва след нас. Изключително любопитна, наднича по гардероби и шкафове. Изправя се и виси на единия крак, а другия виси във въздуха.
Когато бях мома гледах какво ли не, ама когато се прибера и не забравя. Всичките животинки си бяха живи и здрави, а майка ми ги наричаше "спартанците" - свикнали на лишения, значи. Сега рибите се гледат с всички удобства, но не траят много-много.



Тема Re: домашният любимец?нови [re: kakata]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.07.02 22:51



Май рибки ще приема с удоволствие. Това с костенурката опасно звучи, ами ако остане заключена в някой шкаф - тогава какво става?



Тема Re: домашният любимец?нови [re: Debora]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано28.07.02 23:17



Ами няма опасност, знаеш ли как трака :).
А докато не я пуснем да влезе да се разхожда, блъска, блъска по балконската врата, направо да полудее човек от нея. В момента в който влезе тръгва да търси любимите си за похапване крака.
Редовно я къпем, но не иска да стои в леген с вода, протестира и иска да излиза.



Тема Re: домашният любимец?нови [re: Debora]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано29.07.02 00:14



Ако знаете какъв майтап с по-голямата ми костенурка беше.....
Значи тя водна, и като поизрасна малко и се научи незнаино как да излиза от терариума си. Веднаъж, дваж.....та седем пъти. Откривах я под фотьоили, зад шкафове, врати и къде ли не. Последният път преди да изчезне бях опаковала целият терариум с наилон/надупчен/, като имаше дупка само там където течеше водната помпа. Ставам една сутрин - нея я няма/отново/, найлона си стои непокътнат - как е избягала незнам. и като се започна ден, два, седмица, месец. Няма я никава.
В началото бях спокойна, все ще изкочи от някъде. Ама като мина месеца, а знам, че е без храна, вода се изпопритесних. Викам си - ще вземе да умре и като не знам къде е - ще вмирише апартамента. Та ходих по ветринари да питам колко може да издеяни.
Появи се след месец и половина - в банята /но тя не е стояла само там, че и там я търсих, абе цялата къща обърнах на опаки, но животното си мигрира/
И в черупката, между вратлето милата беше хванала паяжини!!!!!
След това ме майтапеха приятели, че то животното също имало нужда от личен живот.
И и купих един 70-литров терариум. Как се чистиииии, не ме питайте!!

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: котканови [re: dodo_dodo]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано29.07.02 00:49



То това достойно за сюжет на филм
Аз преди две години някъде ходих до Сандански по работа, и едно коте ама бебенце само ми се мотае в краката. Отивам аз до сградата в която имах работа, то върви след мене, излизам и се връщам в кафето, то отново след мен, на третото ми тръгване, то отново ме последва, при което аз го взех. Държа го и се чудя дали да го взема, а една лелка минава покрай мене и ме пита какво се чудя, та и казвам, а тя "вземи го - намерено коте е на късмет". Имах нужда от късмет де, а и работата която трябваше да свърша висеше на косъм, от решението да го взема ли взе че стана. На връщане в автобуса дори и снимка си имам с него доволна, но до момента в който слизайки видях как ме е окъкало. Разузнах набързо какво е нужно на "късмета ми" и го обзаведох със всичките му есктри. До момента в който го видя сина ми - ама така се зарадва, че си има коте, че онова коте залудна и само бяга да се крие. Една сутрин котето изчезна - малккият ми ходи по петите и реве, че котето го нямало, при което му казах да си кротува и то ще се покаже. Да ама котето не се показва целият ден, при което аз обхваната от паника че "късмита ми" ме е напуснал тръгнах да го търся из апартамента. Обърнах го наопаки (колко е голяма една гарсониера) никъде не го открих. Звънях и на съседите, да ни би случайно да е прибягало по балкона - няма го и там. Слизам да гледам да не е паднало и да се е убило - няма го. Реве сина ми че му няма Лъки, ревнах и аз, че кой знае какво ме чака като го загубих. Вечерта късно сина ми заспал, а аз седя през компютъра, когато вратата леко проскърцва и Лъки пристига да ми се гали по крака. Е къде е било така и не се разбра.
Та като съм почнала за котето, една вечер се промуше през вратата и докато хукна да го гоня по стълбите то изчезна - български блок, няма лампи за икономия, намерих едно фенерче от двулевувите и тръгвам по етажите. Да не описвам обикалянето на блока, етажите, научих много неща за живеещите по струпаните неща пред вратите, а и стреснах две натискащи се между етажите тинейджърчета. Та подсмърчайки се качвам за пореден път до 8ия етаж и го гледам, той на вратата ме чака. Мислех да го убия, ама го гушнах и зациврих още по-силно.
После разбрах, че ако ти избяга котката не трябвало да я търсиш (било зло).
А Лъки при първият удобен случай беше командирован задълго да гони мишките на село.



Тема Re: домашният любимец?нови [re: Джeйн]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано29.07.02 01:13



Има си изследване на каква възраст какво животно е подходящо.




За твоята примерно пише, че е най-добре да е .. чакай, ти на колко беше последния път ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.