Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 14.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема педагогика - свобода - да,слободия - не?нови  
Автор Люб (дете)
Публикувано23.07.02 21:46



Има едно момиче(нце) - на 16 год..Обаче май вече не е само момиче(нце),а става жена,щото си има приятел.То какъв приятел - цял батко - на 24год..И малката-голяма много го харесва.Той също "няма нищо против".

Тук обаче идва ролята на родителите (предимно на майката - бащата е далеч) на малката - и,питам педагогически настроените четящи : каква трябва да е тя - те да ограничават малката-голяма мома,за да не се опиянява (принципите "свобода - да,слободия - не" и "каква полза от поучението,когато стомната вече се е счупила") или да я оставят да прави каквото пожелае с баткото ?



Тема Re: педагогика - свобода - да,слободия - не? [re: Люб]  
Автор Megan (драка)
Публикувано23.07.02 22:06



Ако родителите не са я възпитали до тази възраст, няма шанс вече. Оттук нататък човек сам преценява кое е добро, и лошо, после пък си пати от решенията си.
Понятията за правилно/грешно отдавна са създадени.
И аз на 16 си мислех,че съм хванала дядо Господ за шлифера. Сега нещата придобиха маааааалко по-различна окраска.
Но не могат да се върнат, нали.
Родителите единствено могат да наклонят нещата в определена посока.



Тема Re: педагогика - свобода - да,слободия - не?нови [re: Люб]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано24.07.02 08:54



Твоята роля в случая каква е, бащата или баткото?

Кажи ми как ще се ограничи "малката-голяма мома" , и как ще й се попречи да се опиянява колкото си иска. С поучение, изнесено под формата на беседа, лекция, а може би семинар? Кажи ми ти как го виждаш да стане това ограничение - с водене и връщане под конвой от училище, държане под ключ,наемане на някой за сплашване на баткото или други приоми от средновековието.



Тема Re: педагогика - свобода - да,слободия - не?нови [re: Люб]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано24.07.02 17:32



ta tebe kvo te pritesniava
tova che momata se ebe s batkoto li ???



Тема защо даваш предубеден отговор?нови [re: kakata]  
Автор Люб (дете)
Публикувано24.07.02 19:16



Здравей,
благодаря за отговора,но не разбирам защо се опитваш да ме поставиш на мястото на някой от участниците в ситуацията.По този начин ми даваш предубеден отговор.А писах от какво точно се интересувам - п/и всичко от ролята на родителите (предимно майката,бащата е далече).



Тема аз писахнови [re: RollinStoner]  
Автор Люб (дете)
Публикувано24.07.02 19:16



какво точно ме интересува,но мерси за отговора...



Тема Re: защо даваш предубеден отговор?нови [re: Люб]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано24.07.02 19:37



Въпросът, който си задал/а, предполага предубеден отговор. Струва ми се, че търсиш да прочетеш точно обратното на мнението на каката. Е, може и да не съм права



Тема Re: защо даваш предубеден отговор?нови [re: kpokoжaбъл]  
Автор Люб (дете)
Публикувано24.07.02 19:45



Не си права.



Тема :))нови [re: Люб]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано24.07.02 20:48



ok
roditelite da ostavat momata da pravi kvoto si iska s batkoto i da i obiasnat kak da se pazi ot zabremeniavane (to batkoto sigurno znae - ma za vseki sluchai) daje mama moje da ia otvede na lekar da i izpishat hapcheta (protivozachatachni)

asta la pasta



Тема Re: :))нови [re: RollinStoner]  
Автор Люб (дете)
Публикувано24.07.02 20:50



Aham,mersi za mnenieto,prakti4no e:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.