Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Насилие между децатанови  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано11.07.02 18:13



Полицаите от РПУ-Карлово са установили шестимата изнасилвачи на 14-годишно момиче преди няколко дни в Сопот. Това са 18-годишният Васил Н., две момчета по на 17 години, едно на 16 години, едно на 15 години и едно на 12 години. Всичките са от Сопот. (Около 22:30 на 7 юли тийнейджърите издебнали жертвата си, когато се прибирала у дома, качили я насила в кола и я откарали в къща в покрайнините на града. Там те я държали до сутринта, като всички са се гаврили с нея.)

Родителите ли са за бой, медиите ли, компютърните игри ли, алкохолът ли, кво става бе?



Тема Re: Насилие между децатанови [re: Гeвpek]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано11.07.02 19:38



Какви деца, това са чудовища. И родителите им които са си бъркали в носа докато са ги гледали - също.



Тема Re: Насилие между децатанови [re: Гeвpek]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано11.07.02 21:17



roditelite i decata sa za boi

ako beshe ot alkohola, mediite i igrite vsichki da sme iznasilvachi i ubiici.

ei kak obichat horata da tyrsat opravdania tam kydeto ne triabva - aide da zabranime kompiutarnite igri i niama da ima poveche iznasilvania, ili dai da zabranime alkohola i niama dai ma poveche ubiistva.

znaete li az kvo predlagam - aide da zabranime na idiotite da se razmojavat - tova opredeleno shte reshi mnogo poveche problemi.



Тема Re: Насилие между децатанови [re: Гeвpek]  
АвторRoby (Нерегистриран)
Публикувано12.07.02 09:36



Тази тема е много актуална за мен в момента, защото наскоро ни се случи нещо доста обезпокоително. Тук съм писала няколко пъти за дъщеря ми, която е на 11г., дори скоро писах и за счупеното й зъбче от един неин съученик, но слава Богу със съученика нещата се изгладиха откакто родителите му платиха обезщетение за зъба (може би българина само като плати за нещо се впечатлява истински). Но сега става дума за една истинска агресия на две малко по-големи момичета около 13-14г. от нашия блок срещу дъщеря ми и две нейни приятелки. Те отдавна не са в добри отношения и не си говорят, защото по-големите много пъти са се опитвали да командват по-малките, вкл. да ги карат да вършат унизителни за тях неща. Преди около година съпругът ми разговаря с бащата на едното от момичетата и се разбраха дъщеря ни и Ивона (едното от по-големите момичета) да не контактуват повече. Но двечките винаги като срещнат нашите ги закачат, говорят им разни глупости, а нашите и те да не останат по-назад им отговарят. Но нашите са си още дечковци, а по-големите приличат на 17-18 г., пушат и пият бира, дори родителите им знаят, а майката на едната заяви, че заедно си пият биричка. Та преди два дни недалеч от нас, но на сравнително неоживено място двете големи сгащили нашите три приятелки и ги набили с шамари, одрасквания, дъщеря ми я душили, имаше белези по вратлето. Тя ни се обади разревана по телефона, изхвърчахме с майката на другото бито момиченце да ги приберем, после намерихме двете побойнички, те се държаха безкрайно нагло, бяха пили. Едната е със сини очи и руса коса, много красиво дете, но в погледа му има нещо, от което тръпки ме побиха...Говорихме и с майките им. И двете майки се опитаха първо да оплюят нашите деца, че сами са си го търсели и т.н., после уж обещаха да говорят с дъщерите си, но ефект никакъв, вчера Ивона пак им е говорила глупости като са се срещнали случайно. кажете какво бих могла да направя, за да предпазя дъщеря си от повторно пребиване. Тя е сама в къщи през ваканцията и всеки ден се страхувам като излиза да не й се случи нещо. Мъжа ми също говори с двете побойнички и направо ги заплаши със саморазправа ако пак посегнат на децата ни, но те изобщо не се впечатлиха, явно са свикнали с боя в къщи или не знам къде. Дали да не напишем жалба до полицията, родителите на трите момиченца?



Тема Re: Насилие между децатанови [re: Roby]  
Автор Green light (smart uncle)
Публикувано12.07.02 10:56



Не се впрягай чак толкова! Мисля че това което вече правите с мъжът ти е абсолютно правилно и достатъчно. Хубаво е че детето ви знае че го подкрепяте! А малко бой в махалата е неизбежен, да не кажа полезен. Продължавай все така живо да се интересуваш от проблема. Това е най- силната спирачка да не ескалира насилието



Тема Re: Насилие между децатанови [re: Гeвpek]  
Автор Green light (smart uncle)
Публикувано12.07.02 11:06



Мисля, че е телевизията, Геврек! Това е съвременният олтар! Телевизора е на важно място във всеки дом. И всеки член на семейството ежедневно му отдава почит. Телевизора възпитава детето ми наравно с мен! Той е дал на моето момче повче идеи за игри отколкото ние с майка му заедно. Отдавна съм казал, че мразя телевизията в съвременния и вариянт. Тя живее вместо нас, възпитава децата въздига и срива морални норми....дай да не продължавам.

Банално, не е факт!
Според мен



Тема Re: Насилие между децатанови [re: Roby]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано12.07.02 12:48



...veche si govorila s roditelite...tova e purvata stupka...sledvashtaqta e da potursish po vishi instanzii ...nenzam kakvi....no mislya e neobhodimo...taka zapazvash reda i svobodata na deteto si i ot druga strana na ostanalite....


v obshtestvoto v koeto ziveya...horata nai chesto go reshavat tozi problem v ychiliste..( ako dezata hodyt na uchiliste)
na ulizat po rydko se sluchva....zashtoto deza na 11 fodini ne izlizat sami.....( ili po izkluchenie)
drugoto reshenie e horata se mestyt ot edin kvartal v drug....
taka se obosobyvat dobri i loshi krvartali....

...az ne bih ya puskala sama da izliza...( kolkoto i da ne e prieto v BG) ...a okolo men drugata gospoziza nyma da si pozvoli raznite gluposti....

..





Тема Re: Насилие между децатанови [re: Гeвpek]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано12.07.02 13:13



...trybva da si poluchat zasluzenoto..moze i kat navurshat 18 ...

svoevolnizi ..ne znam koi e vinoven, no te samite sa si nai vinovni i trybva da si poluchta zasluzenoto ...

naskoro v nashiya grad imashe podoben sluchai i makar da sa maloletni ..poluchiha po 8 godini zatvor....za sushtata postupka.....



Тема Re: Насилие между децатанови [re: Гeвpek]  
Автор sunrise (ветеран)
Публикувано12.07.02 13:38



Като първо родителите, а след това всичко, което си изброил!

carpe diem... noctumque


Тема Re: Насилие между децата [re: Green light]  
Автор sunrise (ветеран)
Публикувано12.07.02 13:42



Кой определя колко тв ще гледа детето и какво ще гледа? Не си ли ти и жена ти? Според мен не можем да отхвърлим така лесно отговорността си като родители върху телевизора. Знам, че изисква време и нерви да му се контролират игрите, тв сериалите и т.н. но се изисква, защото иначе ще му изтървем края. След като вече знае кое е добро за него и кое- не, тогава мога да го оставя (до някъде) сам да решава какво ще гледа, като все пак го питам "Какво гледаш в момента?".

:) от мен

carpe diem... noctumque



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.