Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ама каква параноянови [re: Шипka]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано07.07.02 00:41



Не защитавам "другия лагер", просто ми се видя странно да има такава полова диференциация сред майките. А пък и на мен ми още рано, бебето ми е едва на три месеца.
И на какво според теб се дължат тези аномалии, които наблюдаваш ?
Казвай ако имаш обяснение, да вземаме мерки навреме!

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема За какви лагеринови [re: Шипka]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано07.07.02 09:48



говориш?
Щото не мога да се самоопределя като майка на момче и момиче!
И всичко което си написала е просто твоя лична интерпретация на случки. Това обаче не предполага реалност.
Никъде не прочетох твоето дете да е направило нещо неправилно!!! ...За да бъдеш обективна и неголословна би трябвало да подкрепиш мнението си и с пример за това как напр. реагира щерка ти когато на люлката са двете момченца а тя иска да се усамоти с "гаджето"си...Това което пишеш на тази тема пък наистина ме смути...гаджета...пиклцовци и пикли!!! Защо не добри другарчета???...а "гаджета" ..че и мами и татковци...Че и с тийндецата ги сравняваш....



Тема Де да знам и аз се чудянови [re: dodo_dodo]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 10:28



Аз също забелязвам видоизменението напоследък. Нали ти казвам, преди това си бяха нормални. Т.е. отнасяхме се еднакво към нещата, които правят децата ни и сме нямали противоречия или изказвания от подобен сорт :). Обаче както казах, май мама нети ще излезе правата - просто са влюбени в момченцата си и това за цял живот, затова постъпват така. Аз също обожавам дъщеря си, но когато не е права не се изказвам "неподготвена" :))), обяснявам, карам й се, ако е много, много остра ситуацията - казвам: дай да ти плесна непослушните ръчички" (забелязала съм, че има по-голем ефект, отколкото ако наистина я ударя през ръчичките - започва много нещастно да реве и да се разкайва :))), е това е краен вариант, но помага.


Ти с твоя 3 м. бебешок наистина си далеко от проблема, но имай го в предвид, можеш да помолиш някой да те наблюдава и да ти казва, ако сметне, че не постъпваш правилно след време, въпреки че това е тъпо предложение, но за друга превенция не се сещам ...



Тема Re: За какви лагеринови [re: Flash]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 10:56



Слушай с теб въобще няма какво да си поствам, явно не си разбрала за какво става дума или нямаш какво да правиш та си чаткаш тук по клавиатурата.

Ще обясня какво направи дъжеря ми, когато момченцата бяха на люлката - нямаше такава ситуация :))), кво да направим сега??? Ще доразкажа продължението, ревящото момченце се успокои, забрави, че иска да се люля на люлка и отиде да си ровичка в пясъка. После другото момченце си слезе от люлката и отиде да си играе също на пясъка, там се скараха за едно камионче. Никой нищо не каза от мамите, защото бебетата (да не ме заядеш за думата - до 3 г. възраст се водели бебета - после деца - четох в книга за възпитание :))) се разбраха без скандали :))) - по силния победи. После дъщеря ми дойде да пие вода и всички се сетиха, че им се пие вода :)))), пиха вода :)))) .... после клекнаха тримата до една локва и бъркаха с пръчки :)), после ние спряхме да ги гледаме, докато дъщеря ми не дойде и каза, че е гладна и така си тръгнахме..... Има ли нужда да разкажа какво обядвахме и кога заспахме ... а какво стана на другия ден??? :)

Казах, че дъщеря ми се ступва и тя понякога, както в ситуацията с люлката плесна момченцето, но не тя започна да го бие!!!! разбираш ли????? тя се опитваше да се отбранява!!!!!! Разбира се, че има моменти когато не е права, примерно дърпа от ръчичките на някой кофичка или лопатка, но аз не отивам да й помогна да си ги издърпа (както междувпрочем постъпи една мама на момченце пак - ама съвпадения с тия синове :))), а обяснявам, че детенцето сега си играе, като ги остави ще си играе тя или й намирам някакъв заместител на това, което си е харесала или постъпвам според ситуацията по някакъв друг начин. Слушай, ако искаш да си говорим за възпитание по принцип, да си пуснем друг постинг?!

Това за гаджета, пикльовци и пикли и т.н. въобще няма да го коментирам, мисля, че се изчерпах в някакъв по-горен отговор. Я само да вметна - всекидневно разхождайки се децата ни се сблъскват с батковци и каки на възраст тийнейджърска, които често са хванати за ръце, прегърнати по пейките или целуващи се и немимуемо се стигна до въпроса - какво правят батковците и каките (които са по-млади видимо от мамите и татковците, нали така) - ами какво да кажа, нищо мамо - виж какво птиченце лети - тъп отговор. Затова обяснявам какво правят и за какво става дума - според мен. Накрая добавям - както мама и татко. След, което дъщеря ми лично, като види целуваща се двойка се умилява, а напоследък казва, че ще си имат бебе - ами мен това въобще не ме тревожи! Както въобще не се крием със съпруга ми когато се целуваме или прегръщаме. Това е нещо нормално, според мен. Хайде отговорих и тук.

Сигурно не можеш да се самоопределиш като майка на момиченце или момченце, защото може би нямаш момиченце . Чаткай си не ми пречиш



Тема Познавам една мама на момиченце ...нови [re: dodo_dodo]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 11:03



Така го глези, ама представа си нямаш. То сладоледи, бонбони, шоколади - ежедневие, само да си поиска - всичко се поднася за секунди. Не знам, аз лично съм против лигавенето на детенцето и яденето на сладко. Въобще съм изключила такива неща от менюто на дъжеря ми :))). Та това момиченце е наистина ужасно, бие се с всички, блъска, дърпа, крещи, реве, търкаля се. Като не иска нещо - всички се строяват и изпълняват. Страхотия :)))). Е примерно мога да кажа, че около 3 г. са го чакали това момиченце, но оправдава ли дългото чакане глезенето???

Ето ти един пример с лигаво момиченце и невъзпитавано :))), а може това да е част от възпитателния план на майката?! Знае ли човек в днешно време и може ли да прецени какво поведение ще е модно след 20 г.?!



Тема Re:смятах да пусна подобна теманови [re: Шипka]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 12:47



само че не само за момчешки майки. Макар че като се замисля, май има някаква релация. Например едно момченце удря дъщеря ми, тя се разплаква, а майката казва "не плачи, че той като види че някой плаче се ядосва и почва да го бие...." ???????? Интересното е че тази майка има и момиче, което тероризира децата,( крещи им, командва ги, манипулира ги и т.н.), а майката счита детето си за много "оправно" и се гордее с него. На нас (голяма част от майките) не ни е приятно така да се държат с децата ни , но как да постъпим. Да си развалим отношенията с въпросната майка, която ни е приятелка и не е лоша жена или да научим децата си и те така да се държат и да не се оставят да бъдат тормозени.



Тема Re: За какви лагеринови [re: Шипka]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано07.07.02 13:01



Първо, не сме тук за да си пречим! Поне аз не съм и за това не виждам защо реагираш така. От всичко написано от теб в случая виждам, че просто не търпиш мнение различно от своето.
Хубаво е да се обяснява на децата кое какво и защо е. Но е добре и да се допълни, че има неща които се правят от мама и татко/кака и батко/ а не от малки момиченца и момченца. За мен е недопустимо дете да бъде насърчавано в това отношение. То може да бъде целувано и прегръщано от мама, татко, баба...но не и от външни хора. Защото е опасно.!!!И нередно. Защото идиоти има всякакви и недай си боже да попадне в такава ситуация дете приемащо това за нормално и не подозиращо нередност.
Чаткам си тука...докато дъщеря ми спи.
И още нещо - децата се бият понякога. Използват този метод за да защитят свое мнение, играчка, територия...обаче твърдението, че едното се бие защото е лошо, има садистични наклонности а другото/обикновено моето си../ защото защитава честта и достойнството си, е ...несериозно.



Тема Re: За какви лагеринови [re: Flash]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 13:12



Абе моята дава да я прегръща само "любимия й" в интерес на истината, когато някой чужд човек се опита да я пипа (това са обикновено наши приятели, които вижда за пръв път) започва да крещи :)))))).

Освен всичко никъде не съм споменала, че момченцето се бие защото е лошо, а ми беше Х реакцията на майката, според която аз трябваше да махна от там дъщеря си. Не усещаш ли вълните, първо малкия я дърпа да я свали от люлката, а после майка му зема негова страна насърчавайки го да прави точно това и то при условие, че всички люлки са празни ... така излезе.

Стана тя една сага, вече съжалявам че я започнах :)))

Моята сега заспа и аз ще се "развилнея" тука :))))



Тема ще стане скандала мъжки/женски майки, ама да видимнови [re: мaя]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 13:17



Знаеш ли проблема е, че за въпросните майки, за които говоря се познаваме отдавна, преди децата с повечето и това са едни нормални жени, поне бяха, докато имахме бебета пак си бяха нормални, а изведнъж нещо зациклиха :))). Не мога да си го обясня на какво се дължи и аз се чудя как да ги избягвам, като са ми добри приятелки. На всичкото отгоре дъжеря ми много харесва сина на едната и дума не може да стане да не се виждат, търсят се - кошмарна история. Ако се случи нещо и три дни не ги видим, стават проблеми в двете къщи :)))). Смешно ми е, обаче когато някой е болен - направо е драма, а ако нисе наложи да заминем някъде - не ми се мисли въобще.



Тема Re: За какви лагеринови [re: Шипka]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано07.07.02 13:45



Добре си реагира детето значи!:-))

за майката...ами че поспори с нея!Де да знам...ние си имаме един татко /в квартала/ дето гледа дъщеричката си. Заради него бях готова да си променям маршрутите и мястото където седим...защото неговото момиченце/на година и нещо и ходи/ в момента в който види дъщеря ми се лепва за нея и с мръсните си ръце/яде близалка в пясъчника , ясно ти е.../ започва да я пипа по лицето, да я целува, лапа и биберона и все неща които са ми неприятни. Един, два пъти опитах с добро...на третия му казах, че не ми е приятно и че не желая това да продължава. И да си зареже вестника и кафето и т.н...И имаше ефект.
Иначе...стажа ми като мъжка майка е 12,6 година а като женска майка едва една...и поне за сега разлика никаква не намирам





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.