Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 07.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Споделете вашия опит с мен  
Авторkopche (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 10:38



Синът ми е на 2, 4 г. Ходи на детска градина. Често прихваща "градински" болести -хреми, кашлици, температури и т.н. Казвам "градински", защото често виждам как пият вода от една чаша- хремаво и здраво дете, а и нали всички са непрекъснато в контакт едно с друго.
Поради тази причина често ми се налага да отсъствам от работа, защото нямам кой да ми помага- свекърва ми, която живее най -близо до нас обикновено "много е наоварена в работата" и не може. В тези несигурни времена рискувам да остана и без тази работа.
Дотук съм сигурна, че ни ви казвам нищо ново, мили майки.
Споделете с мен най-ефикасните си и бързи рецепти за за по-бързо преодоляване на тези градински симптоми. Сиропи, витамини, изобщо такива неща.
Колко продължиха при вас тези неразположения, свързани с т.нар. адаптивен период?
Благодаря ви за всеки ваш споделен опит.[image][/image]



Тема моя опитнови [re: kopche]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано05.07.02 14:20



е с едно хомеопатично лекарство, което се пие 3х20 дена есента за повишаване на имунните сили. Сега не се сещам как се казва, ама в аптеката го знаят като имуностимулатор. От него видях добър ефект. Другото е, че като видя накъде духа "вятъра" веднага се заемам с проблема - пръскане на гърлото с Тантум верде, капки в носа от сериозните (на нас ни помага само Виброцил) и шише за вода в шкафчето.



Тема Re: Споделете вашия опит с меннови [re: kopche]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.07.02 14:19



Само търпение ще ти помогне:
- след 2-3 месеца, при постоянен състав на групата деца имунната им система се " хармонизира" и вирусните заб. намаляват. Проблем ще е през есента, ако дойдат нови деца - ще внесат нови "щамове"...
Говоря от опит.
А ти не го спирай от градина за всяка хрема - тя си минава с лечение и без лечене максимум за седмица при нормалните деца.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Споделете вашия опит с меннови [re: kopche]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано08.07.02 06:43



И сина ми къто тръгнана градина първите 3 месеца все болен беше.
После нещата се нормализираха, и се свеждахе до някоя хремичка през есента.



Тема Re: Споделете вашия опит с меннови [re: kopche]  
АвторMera (Нерегистриран)
Публикувано08.07.02 14:09



Аз съм много доволна от едни капки за нос на билкова основа-ПИНОСОЛ., струват 2 лв. и нещо. Преди да ги открия не ни помагаха никакви капки - дори и ВИБРОЦИЛ, които се водят за едни от най-ефикасните.



Тема Re: Споделете вашия опит с меннови [re: Mama Netty]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано10.07.02 16:44



Там е работата, че има непрекъснато нови приходящи деца, защото той е в 1-ва група и има непрекъснат източник на нови вируси.
По-скоро има кашлици, отколкото хреми. А тази седмица даже сме го изпратили с Мукосолван-а на градина заради тази кашлица. Няма температура, хрема и отпадналост. Госпожата се съгласи да му дават на обяд по лъжичка сироп. Знам, че не е редно, но съм виждала и други майки да носят сиропите (знаете кашлиците са упорито нещо), а съм чувала от приятелки, че не само сиропи ами и антибиотици даже носят в градината. Ама тези майки -и те милите са на моя хал, че сигурно и по-зле, 'щот ако детето стигне до антибиотик, температура, то е ясно, че сме в къщи, няма да ходи на градина. Така, че не го спирам за всяко нещо от градината, напротив даже.

[image][/image]


Тема Re: Споделете вашия опит с меннови [re: Mera]  
Авторджec (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 16:19



И моите деца боледуваха като тръгнаха в детски градини.Най-добре ни помогна "Respivaks".Той е особенно подходящ при често боледуващи от кашлица.Само че аз го давах не както е по схемата,защото на практика в периода на най-многото грипни вируси ,децата ми бяха с по-слаба имунна система ,а малко по по друг начин.От септември го давах по 4 дни подред и три почива, а след 2 месеца обратно- 3 дни го взема и 4 почива.Това е имуностимулатор.Продължих да го давам в период от 4 години.Всяка година от септември до март включително.Най-изгодно е да вземеш "Respivaks " за възрастни и да делиш таблетката на две.Пие се сутрин на гладно,около половин час преди ядене.
Желая ти успех и по-малко болести.



Тема Благодаря тинови [re: джec]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано12.07.02 11:43



Чувала съм за този Респивакс и от дуги места. Явно има ефект върху децата. Трябва и аз да опитам. А скъп ли е?

[image][/image]


Тема Re: Благодаря тинови [re: kopche]  
Авторджec (Нерегистриран)
Публикувано12.07.02 15:36



Не е скъп.Около 5-6 лева е този за възрастни. Като състав той е същият като този за деца, но трябва да се дели таблетката на две,защото е по-концентриран.Този който е само за деца е около 8 лева.Можеш обаче да си купуваш и само по едно блистерче,а не цяла опаковка.
При моите деца действаше много добре.Препоръча ми го лекар,защото като теб и аз не мога да си позволя често отсъствие от работа,а децата ми много боледуваха.Първо се почваше с лека кашлица,която после бързо преминава в бронхит.След като започнаха да го пият забравих за болестите и даже не помня какво е антибиотик.Ако изобщо се разболеят си ги лекувам с билки и т.нар."бабешки" методи.
Между другото във всяка аптека можеш да поискаш упътването на лекарството и ще ти е много по-ясно за какво всъщност става въпрос.Но от целия ми опит с болестите разбрах ,че действително освен имуностимулаторите и природната медицина,всички останали лекарства лекуват ,но при следващото разболяване ще трябва да ги дадеш пак.Просто организмът не се справя сам с болестта, а "търси" външна помощ.Но това разбира се е мое мнение.
Надявам се моят опит да ти е бил наистина полезен.



Тема Re: Благодаря тинови [re: джec]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано12.07.02 16:05



Със сигурност ще се възползвам от твоя опит. Синът ми проявява същите симптоми както ги описваш при твоите деца -първо леко се прокашля, и ние се чудим сега той задави ли се или започва кашлица? И се почват сиропите- един след друг, вит. С . А ако на 4-5-ят ден не е минала кашлицата, дори да няма температура, защото той обикновено само с кашлица започва, без придружаващи симптоми, нашата педиатърка веднага ни изписва антибиотик. Не знам колко пъти досега сме пили, по един или друг повод? А детето на моята приятелка, което е с 3 мес. по-малко, досега не е опитвало антибиотик. И то е на дет. градина (май че той е на ясла- ама все тая) ама досега не е боледувало там. А нашата лекарка само да и се явим- хоп -антибиотика. А нито дума за други начини и средства за предотвратяването на кашлици, изобщо за тези имуностимуланти, за които ми казваш. Затова още веднъж -благодаря ти за съвета. Дано и други майки като мен да се възползват от него.

[image][/image]



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.