Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как започнахме :нови [re: Гepи]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.07.02 14:29



Ние " прочетохме" с Хари Потър, за първи път.
Четеше толкова заинтересувано, че не щеше да спи, дъщеря ми/7 год/, и тайно палаше лампата нощем да чете ... Преди това не беше от най- запалените по четенето., но оттогава е страстен читател.
Обаче , признавам, че и още като малка сме и чели книжки, а и самите ние, с таткото сме от " четящата" порода . Така ,че за нея е естествено някой да чете в къщи по 2-3 часа и да не прави нищо друго.
Редовно я водя по книжарници, да си избира книжки, като не и копувам всичко поискано, за да поддържам интереса и буден .
Като прочете някоя книга - чак тогава и се поднася другата...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Как започнахме :нови [re: Mama Netty]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано06.07.02 14:42



Да, наистина личният пример е също много важен фактор.
Обаче винаги обаче ми е било чудно защо след като нашият татко почти нон-стоп е с книга в ръцете, дъщеря му не го търси да и чете книжки, а все мен ме търси.

С рисуването същата работа. Татко и рисува 10 пъти по-хубаво от мен, обаче все аз, все аз.

Не че ми тежи, точно обратното, но просто ми е интересно как децата, макар и малки, разбират без думи.
***
Посещението на книжарница също е много важно. Много се радвам, когато дъщеря ми иска да и купувам книжки. Най-много ме зарадва, когато започна да си подрежда багажа за почивката и си сложи книжки, еднато от които на английски, т.е. с думички, отдолу написани на БЕ. Паднах!
Когато се завърна я питах уж между другото дали е чела английския, но се оказа че "нямало много време", та я отворила едва 2 -3 пъти.
Нищо, де!



Тема Но...нови [re: Nina Rici]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.07.02 14:52



Какво е БЕ, че не схванах?

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Но...нови [re: Mama Netty]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано06.07.02 17:23



Predpoladam Bylgarski Ezik.

Lichniat primer s cheteneto, cheteneto vecher predi zaspivane (ot nachalo az i chetiah, postepenno tia zapochna da mi chete, i sega sama iska da si chete) i izbiraneto na knijki ot knijarnitzite mnogo pomognaha.

Oshte niakolko idei:
-- redobno hodene do bibliotekata i svoboden izbor na knigi, bez ogranichenie na broikata, dori da znam che e nevyzmojno da gi prochetem vsichkite za 2 sedmitzi ili che sa mnogo trudni za nivoto ii - dori samo razglejdaneto pomaga

-- kogato hodim da se hranim navyn (restorant, zakusvalnia ili kafene) ii predlagame sama da prochete meniuto (kogato ima nujda ot pomosht pomagame s niakoia duma ili obiasnenie kakvo prestavliava tova) da si izbere i dori da si porycha i plati. Taka motivirame ne samo cheteneto, no i samostoiatelnost. (S edin korshum - dva zaeka )

-- sychiniavame kratki istoriiki ili pishem pisma do priatelkite ii. Otnachalo zapochvahme zaedno, posle malko po malko se nauchi da napisva sama osnovnata idea i az ili tatko ii samo da pomognem s pravopisa ili gramatikata

-- mnogo obicha kogato ii pisha kratki belejki (2-3 izrechenia za neshto koeto predstoi da se sluchi prez denia ili prosto da i kaja che ia obicham i da ii pojelaia priaten den) koito slagam pri hranata za obiad. Tia gi ochakva s netyrpenie i e neveroiatno shtastliva kogato gi nameri i prochete - pyrvo za tova si govorim sled uchilishte. Otdavna ne ii biah pisala belejka i vchera kato prochetoh tazi tema se setih za malkata ni iznenada. A pyk tia me pita vecherta koga pak shte ii pisha - skoro, otgovorih. Razbira se, shte byde edna malka iznenada, koiato e dosta dobra motivatzia za neia.

Izviniavam se za dylgiat post na latinitza. Dano pone e polezen...



Тема Re: БЕ = български езикнови [re: Mama Netty]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.07.02 12:37



АЕ = английски език, Мамо Нети:))))



Тема Re: пробвай с Хари Потърнови [re: Гepи]  
АвторGoogie (Нерегистриран)
Публикувано12.07.02 13:37



Ама първо го заведи на кино да види за какво става дума, да се запали. Брат ми например (18 г.) през живота си не е чел нищо, освен книги-игри и списания за игромани, което е трагедия



Тема Re: мотивациянови [re: Гepи]  
Авторrepи (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 11:39



всички четем в къщи, библиотеката ни е огромна... на кого се метна това дете не знам!!!!
чете първата дума от всяка страница, а аз довършвам страницата, по тая схема сме вече на 4-тото томче за Хари.... но извън тази дума със зор или без зор не си отваря устата да чете! ще се гръмна вече....
дайте други идеи, моля



Тема Re: мотивациянови [re: Гepи]  
АвторKristina (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 12:37



Moje pxk da u se ticha i igrae, da ima mnogo neizrazhodwana energia. Neka prawi kakwoto mu hareswa, a kato se izmori wzemete da prochetete zaedno niakoia knijka s poweche kartinki. Moje pxk sega da ne e momenta i da ne i e doshla muzata! Uspeh!



Тема Re: Няколко предложения от меннови [re: Jennifer]  
Автор Maлy (brasileira)
Публикувано24.07.02 12:33



Страхотно е колко готини идеи са ти хрумнали
И на мен ми даваш много такива, благодаря ти!!!!

Um Anel para a todos governar, Um Anel para encontrа-los,
Um Anel para a todos trazer...


Тема Великонови [re: Jennifer]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано24.07.02 14:20



Страхотни идеи, да не си детски педагог? Благодаря много!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.