Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Акселерацията (различно от темата на muny)нови  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 01:21



Отдавна си блъскам главата по един въпрос, дори се плаша. Става въпрос за акселерацията на децата във физическото им развите. Като гледам сега как дори на най-слабите петокласнички са им набъбнали цицките, страх ме обзема. Страхувам се по 2 причини - едната е че не знам докъде може да се стигне, когато ги удари хормонът толкова отрано, а другата причина за страха ми се основава на моите спомени - къде някоя от моите съученички да е имала цици в 5 клас. В края на 6ти - може би някоя друга да е имала, и то в семпъл вариант, а сега какво е това нещо?

Най-интересната част от наблюденията ми е, че майките на тези надарени момичета на са кой знае колко пищни, да не кажа доста скромни. Значи не е генетично.

Обяснението ми за изкуствените млека и силно положителният им принос за акселерацита също много-много не работи, защото момчетата са си все същите дечковци, значи не е и от млякото.

От какво е тогава?



Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано19.06.02 09:43



Не бе, някои имаха и тогава.


Вярно е че има акселерация - ускоряване на физическото развитие, но определено същото не може да се каже за психическото. Там май има е налице обратното.

You can get more with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. - Al Capone


Тема Дано..нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано19.06.02 10:43



наблюденията ти се окажат вярни защото ако сегашните 6то класнички имат големи гърди то България до 6 години ще се превърне в Швеция No2 и аз съксесфул ще стана Хю Хефнър No2 :)

Picture me Rollin'



Тема Re: Дано..нови [re: kenny mccormick]  
Автор Margo (queen)
Публикувано19.06.02 10:57



Не разчитай на това - ранното развитие не е гаранция за бъдеща надареност (говоря от личен опит)



Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Jennifer]  
Автор Maтa Xapи (шпионка)
Публикувано19.06.02 11:07



Като каза акцелерация, сещам се за една случка. :) Значи, майка ми не ми даваше да си обезкосмявам краката след подготвителен клас (тогава беше най-наболял въпросът, че и доста по-късно, аз в крайна сметка го направих и без нейно съгласие). Та, за това точно дълго й се сърдех, щото ме пусна да ходя космата на една пространна екскурзия. И преди 2-3 години се прибирам аз вкъщи, и гледам сестрата (тогава в края на шести клас) си вдигнала краката, майка ми клекнала и й прави кола-маска ;) Аз веднага си припомних черните космати времена и отвътре ми дойде да мрънкам :) Майка ми ме поглежда жално и казва "Акцелерация, майче" :) Аз май бая съм си помрънкала, щото по едно време колата се разкапа без видима причина, и не успяха да си довършат работата ;)

_________________
The Cold war has just gotten hot.
Courtesy of navlek


Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Maтa Xapи]  
Автор Maтa Xapи (шпионка)
Публикувано19.06.02 11:10



Сега се сещам, че тогава дори спорих с майка ми как се казва 'акц/селерация', аз май бях за 'акселерация', но в крайна сметка май не се разбрахме :)

_________________
The Cold war has just gotten hot.
Courtesy of navlek


Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Jennifer]  
АвторMaйka (Нерегистриран)
Публикувано19.06.02 13:02



Наистина - тревожно е точно разминаването между физическото и психическото израстване. И как точно да научим децата в тази опасна възраст да съвместяватповика на хормоните с мисленето. Защото за момичетата физическото израстване ги прави жени на 14 години, но могат ли да поемат отговорностите, които тялото ги кара да поемат???



Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Maйka]  
Автор Йoaннa (зверче)
Публикувано19.06.02 13:45



Защо смяташ, че не могат?
Между другото, когато аз бях на 15 (пред 11 години), пак си бяхме много развити. И не му мислехме много са "съвместяването на хормоните с разума". Просто нещата се повтарят, но ние минаваме от другата страна на барикадата.



Тема Re: Е, не отричам че имаханови [re: kakata]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 15:18



но чак пък да носят сутиени така масово и дори и най-слабичките...

Видимо сега са по-...
Може и модата да е виновна, според нашия татко "едно време никой не носел впити блузки". Но и това не е.



Тема Re: Ох, отдъхнах си! Нямах достъп и си помислихнови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 15:20



че нарочно са ми го спрели заради думичките "цици". Много се засрамих.

Значи там, където съм употребила тази дума, моля да се чете "бюст".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.