Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Акселерацията (различно от темата на muny)  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 01:21



Отдавна си блъскам главата по един въпрос, дори се плаша. Става въпрос за акселерацията на децата във физическото им развите. Като гледам сега как дори на най-слабите петокласнички са им набъбнали цицките, страх ме обзема. Страхувам се по 2 причини - едната е че не знам докъде може да се стигне, когато ги удари хормонът толкова отрано, а другата причина за страха ми се основава на моите спомени - къде някоя от моите съученички да е имала цици в 5 клас. В края на 6ти - може би някоя друга да е имала, и то в семпъл вариант, а сега какво е това нещо?

Най-интересната част от наблюденията ми е, че майките на тези надарени момичета на са кой знае колко пищни, да не кажа доста скромни. Значи не е генетично.

Обяснението ми за изкуствените млека и силно положителният им принос за акселерацита също много-много не работи, защото момчетата са си все същите дечковци, значи не е и от млякото.

От какво е тогава?



Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано19.06.02 09:43



Не бе, някои имаха и тогава.


Вярно е че има акселерация - ускоряване на физическото развитие, но определено същото не може да се каже за психическото. Там май има е налице обратното.

You can get more with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. - Al Capone


Тема Дано..нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано19.06.02 10:43



наблюденията ти се окажат вярни защото ако сегашните 6то класнички имат големи гърди то България до 6 години ще се превърне в Швеция No2 и аз съксесфул ще стана Хю Хефнър No2 :)

Picture me Rollin'



Тема Re: Дано..нови [re: kenny mccormick]  
Автор Margo (queen)
Публикувано19.06.02 10:57



Не разчитай на това - ранното развитие не е гаранция за бъдеща надареност (говоря от личен опит)



Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Jennifer]  
Автор Maтa Xapи (шпионка)
Публикувано19.06.02 11:07



Като каза акцелерация, сещам се за една случка. :) Значи, майка ми не ми даваше да си обезкосмявам краката след подготвителен клас (тогава беше най-наболял въпросът, че и доста по-късно, аз в крайна сметка го направих и без нейно съгласие). Та, за това точно дълго й се сърдех, щото ме пусна да ходя космата на една пространна екскурзия. И преди 2-3 години се прибирам аз вкъщи, и гледам сестрата (тогава в края на шести клас) си вдигнала краката, майка ми клекнала и й прави кола-маска ;) Аз веднага си припомних черните космати времена и отвътре ми дойде да мрънкам :) Майка ми ме поглежда жално и казва "Акцелерация, майче" :) Аз май бая съм си помрънкала, щото по едно време колата се разкапа без видима причина, и не успяха да си довършат работата ;)

_________________
The Cold war has just gotten hot.
Courtesy of navlek


Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Maтa Xapи]  
Автор Maтa Xapи (шпионка)
Публикувано19.06.02 11:10



Сега се сещам, че тогава дори спорих с майка ми как се казва 'акц/селерация', аз май бях за 'акселерация', но в крайна сметка май не се разбрахме :)

_________________
The Cold war has just gotten hot.
Courtesy of navlek


Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Jennifer]  
АвторMaйka (Нерегистриран)
Публикувано19.06.02 13:02



Наистина - тревожно е точно разминаването между физическото и психическото израстване. И как точно да научим децата в тази опасна възраст да съвместяватповика на хормоните с мисленето. Защото за момичетата физическото израстване ги прави жени на 14 години, но могат ли да поемат отговорностите, които тялото ги кара да поемат???



Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Maйka]  
Автор Йoaннa (зверче)
Публикувано19.06.02 13:45



Защо смяташ, че не могат?
Между другото, когато аз бях на 15 (пред 11 години), пак си бяхме много развити. И не му мислехме много са "съвместяването на хормоните с разума". Просто нещата се повтарят, но ние минаваме от другата страна на барикадата.



Тема Re: Е, не отричам че имаханови [re: kakata]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 15:18



но чак пък да носят сутиени така масово и дори и най-слабичките...

Видимо сега са по-...
Може и модата да е виновна, според нашия татко "едно време никой не носел впити блузки". Но и това не е.



Тема Re: Ох, отдъхнах си! Нямах достъп и си помислихнови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 15:20



че нарочно са ми го спрели заради думичките "цици". Много се засрамих.

Значи там, където съм употребила тази дума, моля да се чете "бюст".



Тема ОПИПВАНЕТОнови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 15:31



Такааааааа, стигам до 1 друг голям проблем.
Ситуацията е следната. 1 момче (8клас) играе с 4 - 5 момичета (3ти и 4ти клас), на които онези работи вече са започнали да набъбват. Цялата тайфа са при бабите си във вилно село на 4 км от града.

1 от дядовците вижда, че момчето опипва момичетата и алармира бабите им. Всички бабички са единодушни, че виновни са момичетата.

Ние вкъщи дълго си блъскахме главите над този казус, макар че не знаем съвсем точно каква е ситуацията, но стигнахме до извода, че някъде по-на запад това щеше да е нарушаване на правата и никой не би се усъмнил, че виновно е момчето.

От друга страна пък, присъствала съм на друг случай. Наблюдавах 1 игра, е, много дълго не я наблюдавах, защото се ядосах. Момичетата (4 кл.) казват на момчетата: "Вие сте полицаите, обискирайте ни". Застанаха до стената, вдигнаха си ръцете и ги поставиха върху стената. Момчетата не чакаха дълго, започнаха да "обискират", като естествено не пребъркваха джобовете, а пазвите - сега им се е паднало, я.
Г-ците реагираха с едно "Хи-хи-хи-хиииииии, стига си, беееееее!"

Тук спирам да пиша, защото кипвам.



Тема Re: И още нещо ми дойде на умнови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 15:36



Според повечето мъже жените били виновни за изнасилванията, но аз имам 1 доста различно виждане по въпроса.

Вие какво мислите?



Тема Re: Ох, отдъхнах си! Нямах достъп и си помислихнови [re: Jennifer]  
Автор Margo (queen)
Публикувано19.06.02 15:40



Че какво и е лошо на думичката?
Дъщеря ми от няколко години все се оглежда с надежда да пораснат по-бързо и те все не щат. Аз в началото и обяснявах, че би било добре първо да дойде акълът, пък после циците, ама сега гледам, че от своите приятелки май само тя остана . А сега завърши 5-ти клас, мислех си, че е рано, ама като гледам съученичките....
Иначе и по наше време си имаше акселератчета, но не беше така масово.....



Тема Re: Моите наблюдениянови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 15:43



са над момичешката част от поколението, но ако и за момчетата се окаже същото, ще взема да се ядосам на лошия си късмет дето съм се родила в предишното поколение.



Тема е това е по-нормално и от пиенето на вода..нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано19.06.02 15:57



преди да станеш на 26 никога ли не си излизала от вас?

Picture me Rollin'



Тема Мисля че,нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано19.06.02 16:00



за изнасилванията са финовни смърфовете с техните ГАДНИ БЕЛИ ШАПКИ!!
Това е... или в най-лошия случай за всичко са виновни канадците!!

Picture me Rollin'



Тема Re: Успокой я:)))нови [re: Margo]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 16:17



Успокой твоето момиче, да не се ядосва защото сигурно догодина ще и порастнат и то много бързо.

Моите като не щяха до към 9ти клас...
Но някак си бях по-спокойна, защото не бях единствената.



Тема Re: Преди да стана на 26нови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 16:25



не съм имала дъщеря, мили мой Кени.

Сега всичките ми приятелки ме питат дали ще пускам дъщеря си да се вози на автостоп и ме гледат съучастнически, защото бях една заклета автостопаджийка, но НЕ по липса на пари, а заради емоцията.

Е, предполагам вече че се досещаш, че смръщвам гневно вежди и им отговарям, че това може да стане само през трупа ми. Повече не мисля да коментирам по въпроса, защото все пак говорим за 2 различни отрязъка от време.



Тема Re: Шапките на смърфоветенови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 16:27



наистина ли са бели? ПОнеже си мислех, че са сини, но кой ти гледа вече смърфове?

Гадните канадци са виновни в частта си Памела Андерсън - и тя само се пъчи и комплексира нас, простосмъртните.



Тема Re Dear Awesome Kenny,нови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 16:37



в твоите очи навярно съм най-старата леличка на нета (като разсъждения), но има неща, с които човек не прави компромиси.

Аз лично нямам нищо против да изпия с дъщеря си (един ден) 2, 3, 4 чаши вино, но да я видя пияна, ще прощаваш, но по-добре да да ме смятат че до 26 години не съм излизала навън, отколкото да правя компромиси с възгледите си.

Мнението ми за възпитанието е каквото е и мнението ми за демокрацията, а именно че човек трябва да има много права , но най-вече той трябва да е наясно, че има и много задължения и отговорности .

Малко по-ясна ли съм сега?

Всъщност не очаквам да ме разбереш, а по-скоро след години да си спомниш за някои от "смешните" и "старомодни" неща, които казвам сега за наркотиците, алкохола и опипването.

Аз не че съм против опипването, обратното . Обаче е доста раничко и оттам - доста рисковано, защото от опипването до проникването пътят не е толкова кратък, но дано пак да не съм в час нещо...



Тема ама за какво ми се караш?нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано19.06.02 16:58



аз нищо не съм казал..
казвам ти, че опипването е точно на мода в тия възрасти..
както казват Хиподил "Цомбене на женки в 6ти клас, ръгане на пички в 8ми клас"..
сега ще почнеш да се възмущаваш, че децата почват да се проебават в 8 клас..

Picture me Rollin'



Тема Re: ОПИПВАНЕТОнови [re: Jennifer]  
Автор Йoaннa (зверче)
Публикувано19.06.02 19:33



И какво, ти не си ли играла на нещо подобно като малкаБ По мое време са казваше "Подаръци" мисля.....
А като кипна какво направи?



Тема Re: Не ти се карамнови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 23:19



пояснявам ти позицията си, защото знам, че на този етап не можем да се разберем.

Ами няма да се възмутя, че се "проебават" в 8 клас, даже ще го приема с радост, та нали циганите се женят на 12 г., що де се делим от тях и за това?



Тема Re: Играла съмнови [re: Йoaннa]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 23:22



как да не съм играла! Обаче не бях на 10 - 12 г.

Като кипнах, наближих децата и застанах до тях. Започнах да ги гледам настоятелно (вероятно и смръщено, без дори да се усещам).
Не се намесих словестно, но играта спря.



Тема Re: за млеката и Акселерациятанови [re: Jennifer]  
Автормapko пoлo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.02 23:26



Знаеш ли, аз мисля, че въпросът с изкуствените млека все пак не бива да се пренебрегва, особено соевите имам предвид. В тях има женски полови хормони, които водят до преждевременно развитие, а при момчетата имат обратен ефект! Тази акцелерация се наблюдава в целия свят, особено в САЩ -там много се използва соево мляко и всякакви соеви гадории. Соевото мляко и други соеви продукти станаха хит последните 2 десетилетия в световен мащаб, а те никак не са полезни между впрочем. За мъжете пък най-вече! Във всеки случай по мое време девойките въобще не бяха така развити преди 25-30г. някъде имам предвид. (с отдлени изключения) Може би има и някакви други причини, които ми убягват; предлагат се окултни обяснения, че времето вече тече по-бързо, че навлизаме в ново измерение...



Тема Re: И още нещо ми дойде на умнови [re: RollinStoner]  
Автор Jennifer ()
Публикувано19.06.02 23:27



ДОбре, конкретно в твоя случай защо тя е постъпила така?



Тема Re: Reнови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано20.06.02 00:58



Не се чувствай виновна, нито се оправдавай. Не е в теб вината, че ценностите в момента са upside down и че ти грледаш на нещата от нормалната гледна точка. Наркотици, алкохол, секс - нищо лошо? Добре, а къде остава детството, което е единствено и неповторимо за всеки човек? Приключва преждевременно обезглавено и осъдено от преобладаващото фриволно отношение към нещата, които го убиват.
След като считаш, че тези неща унищожават щастието на детето ти, бори се срещу тях с всички средства. Майната им на изкофтените ценности на дебилната псевдодемокрация, натрапени ни от малоумници, проспериращи и властващи по волята на съдбата. Те са временни, ценностите им като чалга и чалгарки - също, а устоите на правдата са вечни.

You can get more with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. - Al Capone


Тема Re: И още нещо ми дойде на умнови [re: RollinStoner]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано20.06.02 01:07



Стоунър, за първи път да се съглася с теб изцяло и безусловно.
Изнасилвачът е особена порода психопат, възбужда го не толкова сексуалния акт, колкото насилието. Затова, дори когато може да има много жени, той прибягва до бруталност и жестокост спрямо непознати или такива, които в никакъв случаи не са навити да правят секс с него.
Това прави престъплението толкова опасно, и извършителите престъпници - влечението към жестокост, към смазване и тотално унижение на жертвата.
Травмата, която причинява у жертвите не се дължи толкова не физиологични причини - наранявания и физически страдания, а страха, ужаса, безпомощността. Това те не забравят цял живот.

Написаното твое преживяване е ужасно, явно си имал връзка с психически нестабилно същество, с емоционални проблеми.

You can get more with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. - Al Capone


Тема Re: Акселерацията (различно от темата на muny)нови [re: Jennifer]  
Автор muny (непознат )
Публикувано20.06.02 11:35



От моята кула нещата изглеждат малко по- различни-имам 2 братовчеда на 18 и 13 години и са си акселератчета по всички линии-умствено и физически.
Високи са по 1,90,рисуват,смятат,програмират,карат bikes на Витоша&кола в София+си имат гаджета
А най -интересното е ,че майка им хич не е амбициозна и ги е оставила на самотек и и тя се чуди на развитието им
Толкова за момчетата-акселерати...
А климатът има голяма роля за момичетата,момчетата&хормоните-ранното съзряване на Средиземноморския тип си е научно известен факт от отдавна,т.е. глобалното затопляне +еволюцията играе и на нашата географска ширина,от което само може да се радваме



Тема Е Хуу..нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано20.06.02 12:03



затвори си детето в манастир.. с друго не можеш да си помогнеш на идеалите ти за един перфектен свят..

Picture me Rollin'



Тема Re: И още нещо ми дойде на умнови [re: kakata]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано20.06.02 18:19



blagodaria za syglasieto
:))



Тема Re: О, не не трябва да затворянови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано20.06.02 19:56



детето си в манастир, а трябва да бъдат затворени престъпниците в затвора, а много модерните драскачи на legalize it и други надписи от сорта пък да бъдат затворени в комуни.

С 2 думи смятам че е редно нещата да си дойдат на мястото.
Понеже повечето хора се изнесоха от БГ и не им пука, аз искам да покажа че ми пука какво ще стане с мен, семейството ми и детето ми и вместо да се правя на много модерна, от позицията на годините си казвам гласно това, което мисля. Убедена съм, че има хора, които ще го чуят. Дори и двама да са, струва си.

И друго ще ти кажа – убедена съм, че нещата ВИНАГИ си идват на мястото. ВИНАГИ! 100 пъти съм го писала и тук.

PS. Вече ще прозвучи съвсем като казано от устата на моите майка и баща, но така го чувствам, наистина. Та като се драска в 1 подлез, някак си ми става болно, не само заради естетическите ми чувства, а и заради това, че преди години съм помагала този подлез да се построи. И не само за това съм помагала, ама хайде да не излезе сега пък че се фукам:))



Тема Re: Интересно тълкуваненови [re: RollinStoner]  
Автор Jennifer ()
Публикувано20.06.02 19:58



Защитна реакция заради чувството и за вина. Наистина интересно.

Може би е с психически отклонения?
Обаче историята би могла да завърши много по-трагично.



Тема Re: Истински казус, малко трагикомиченнови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано20.06.02 20:25



В китно околософийско село, а сег моден район за живеене пред дискотеката трима хубавци отвличат една акселерирала девойка. Намерението им е да я принудят към секс, какъв не е ясно. Всички са на възраст 16-18, девойката май е най-млада, но се извисява по ръст над мъжете, а и физически е много силна.
Спират колата на пусто място, дърпат я да излиза. Излизайки тя нанася силен ритник в слабините на първия и той рухва на земята, вади един грамаден нож, порязва ръката на втория и го забива в корема на третия. после хуква по поляните като дива коза и се прибира в къщи. Двамата по-здрави довличат окървавения ранен и го закарват спешно в Пирогов. Само бързата им реакция и навременното отиване му спасяват живота.
Майка му го доведе и той показваше с трагична физиономия един як белег точно около слънчевия сплит. След две операции, няколкомесечен престой в болница и доста неприятни изживявания, младежът вече е готов за прокурора - обвиняем в опит за изнасилване и отвличане.

You can get more with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. - Al Capone


Тема Re: Истински казус, малко трагикомиченнови [re: kakata]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано20.06.02 22:24



evala na takiva momi



Тема Re: О, не не трябва да затворянови [re: Jennifer]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано20.06.02 22:27



e to si lichi kolko sa si doshli na miasto neshtata i kolko shte si doidat dokato horata ostaviat dyrjavata da misli vmesto tiah.
prava si, niama nujda ot "legalize it", samo "destroy the system" shte opravi neshtata



Тема koe ubiva detstvotoнови [re: kakata]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано20.06.02 22:32



ambiciata na roditelite, jelanieto im decata da vliazat v ezikova gimnazia, da se realizirat v jivota, i drugi takiva raboti
a kvo znachi da se realizirash v jivota - da se prevyrnesh v lesno zameniaemo zybchato kolelo v ogromnata mashina, injener, lekar, uchitel - da se otyjdestviavash s profesiata si - tova li e celta !?!?!?!?
vsichko drugo ne ne i chovek - tova pravite ot decata si



Тема Re: момичета/ момчетанови [re: Jennifer]  
АвторGoogie (Нерегистриран)
Публикувано21.06.02 09:33



Различно е, да. Но аз си споням как на една моя приятелка и дойде във 3-и клас месечното, пък и носеше вече на майка си сутиена, докато останалите си бяхме досущ момченца:)) Но пък после какво стана - това девойче изведнъж порастна и после изведнъж спря, сега е най-мъничката и най-фина, в сравнение с останалите. Явно различен темп на развитие.
А за сегашните "каки" обяснението ми е в Чернобил:((



Тема Хъммм.. не виждам друг начин..нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано21.06.02 15:14



Нещо против легализирането на тревата или само това, което си чула пред блока с местни капацитети? Не пуша, но мисля, че легализацията е необходима.
Като гледам не ти харесват графитите.. предпочиташ грозните стени на подлезите.. аз страхотно много се кефя на графити. Има невероятни таланти, а и така се подразбира, че в града има живот и на младите.
Да се затворят бандитите казваш.. аз не виждам как бандити ще затворят бандити, така че си го избий от главата, според мен.
Какво ти остава.. нека видя.. 1. манастир 2. Хималаите.. и все пак, не съм много сигурен, че и на двете места няма надписи Legalize It... нали и те са хора все пак:)

Picture him Rollin'



Тема За сутиенитенови [re: Jennifer]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 00:42



Ами носят сутиени, но това е нищо, носят сутиени със силиконови подплънки и после започват да искат големи гърди, ама то не става с искам не искам и стават едни драми. Слушах такава дискусия в едно радио, много се смях, ама проблем си е :)))

Аз мисля, че тъпата кукла барби има голям принос момиченцата да искат да изглеждат като нея доста от рано.



Тема Много К.Вонегът си чел отнови [re: kenny mccormick]  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 00:48






махния тая кола, че задръсти поста тука



Тема И аз съм го мислила тованови [re: kakata]  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 00:57



Обаче какво трябва да си затворя детето в къщи и на училище да не го пускам . Възрастта 8-13 г.е толкова подла - влияят се едно от друго, говорят си глупости, големите ги притесняват, ако нямам пари за часно училище какво да направя. После идва поберитета... Къде е тогава влиянието на родителя - някой са казали първите 7 г. преди доста време и ето сега наистина е така. Сега като чуя мнение, че през първите 3 г. каквото направиш с детето това е и много се ядосвам, недай боже след време наистина да е така.



Тема А аконови [re: Jennifer]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 01:04



... нещата идвайки си на мястото не изглеждат както си представяш че изглежда мястото им. Много лошо тогава. това че хората се изнасят и не им пука е защото не им се пикае срещу вятъра с извинение. Ние също се изнасяме заради детето, тук въобще не виждам как ще я опазя и средствата с които ще й осигуря едно добро бъдеще, каквото имат всички деца на родители с нашине професии по света. Има един проект "Красива България", свалям му шапка, но само разкрасява, а Шибана България кой ще я оправи???? (с огромно извинение за цинизмите, ама много ме е яд, че не мога да остана тук и това да е нормална държава, много!!!!)



Тема Господи помилуй (6)нови [re: kakata]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 01:07



Думи нямам, просот продължавайки да слизам надолу в този тема съм на 100 убедена, че тук за мен всичко е свършило, не мога да се поствя на мястото нито на едната майка от 4-мата пострадали, тоав е направо ... не мога да намеря думата какво ... издевателство може би.



Тема Re: Destroy the systemнови [re: RollinStoner]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 09:36



Не оправя нещата:((((
Трябва да се строи, а не да се руши.



Тема Re: Чернобилнови [re: Googie]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 09:39



И в моя клас имаше такова момиче, на което му дойде много рано и беше най-високата от всички, после си остана ниска, но сегашните дори и да си останат ниски, това ще се равнява на около 170 см:)))

А за Чернобил как точно е повлиял, според мен не може такова бедствие да повлияе по такъв начин. Можеш ли да ми го обясниш? Наистина питам, защото не мога да разбера.



Тема Re: Графититенови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 09:53



1. Да, имам много против легализирането на тревата и това ми мнение не се ес оформило благодарение на "местните капацитети пред блока".

2. По въпроса за графитите мога да кажа, че ако наистина има някакава грозна стена, останала от недостроен блок или нещо подобно - тогава да, мога да се съглася да ги има. При всички останали случаи - НЕ на графитите.
НЕ по няколко причини:

* надписите не винаги се състоят просто от едно Legalize it, което може би много хора така и не знаят какво означава. Пишат се цинизми, а покрай графитите минават всякакви хора, дори и деца.

** не знам дали щеше да говориш по същия начин ако беше си боядисал гаража, примерно, и сутринта пряснобоядисаната ти стена осъмне с графити.
То няма нищо лошо ако ти си си нарисувал там нещо по твой вкус, но...графитаджията едва ли ще се е съобразил особено с твоята естетика.

*** давал ли си пари за боя и знаеш ли как се заличава графит, примерно от бледооранжевата стена на училище, на която има про нацистки надписи и умнотии от рода на "Левски е ку_" . Тук мога само да се надявам, че става въпрос за отбора "Левски", а не за Левски - Васил Иванов Кунчев.

Понеже НЕтата са ми повече от ДАтата, няма как да кажа "Пишете графити, хора, особено върху прясно боядисани стени - вашите любими места."


Та мили ми Кени, разликата в мисленето ни идва от там кой какво е построил и за кого се е грижил, разбираш ли? Сигурно много си харесваш сегашните възгледи, но възгледите на човек се променят с увеличаване на задълженията и добре че е така, нали това е смисълът на живота.


ПОЗДРАВИ!



Тема Re: Истински казус, малко трагикомиченнови [re: kakata]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 09:59



Ако е вярно това, което си мисля, че предвид младостта на момчето и това, че му е първи случай (може би), ще мине леко, май е станало по-добре, че е получил урок с ножа. Другите двама обаче са се разминали леко.



Тема Re: Соевите продуктинови [re: мapko пoлo]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 10:01



Това, което пишеш е много интересно.
Важи ли и за другите соеви продукти, които приемаме и ние, възрастните?



Тема Re: А аконови [re: Bи]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 10:02



Дори и нещата да не си дойдат на мястото точно така, както аз си мисля, че трябва да бъдат, пак си оставам оптимист.



Тема Re: За сутиенитенови [re: Bи]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 10:05



Знаеш ли, първоначално и аз си помислих, че носят подплънки, затова започнах да ги наблюдавам много внимателно. Ами не са подплънки!



Тема Re: момичета/ момчетанови [re: Googie]  
Автор Margo (queen)
Публикувано22.06.02 11:18



И аз имах съученичка, на която момчетата се подиграваха, че е много висока. А аз, се зададеше манифестация (а те бяха доста), се натисках да нося някой плакат - не за друго, ами иначе последния ред не ми мърдаше . Пък сега е по-ниска от мен. И не защото аз съм прерасла, просто тя изведнъж престана да расте...
Наскоро и една лекарка ми го каза - с идването на мензиса рязко намалява (или дори спира) темпът на растежа.



Тема Re: За сутиенитенови [re: Jennifer]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.02 13:09



Абе това са супер яки сутиени и аз си купих такъв, има вместо дунапренени силиконови подплънки и по никакъв начин не става ясно, че размера ти е по-малък. Пак се огледай :)))



Тема Re: Дай тогава малко повече инфонови [re: Bи]  
Автор Jennifer ()
Публикувано22.06.02 13:23



за тези сутиени, та да си купя и аз.


А пък иначе пак ще си оглеждам момичетата.



Тема Объркала си графитите с "КУР ЗА ЛЕВСКИ"..нови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано22.06.02 18:36



а това изобщо няма нищо общо за българските графити не е нужно да ти обяснявам можеш да идеш :::>

и сама да разгледаш..
Ако тревата се легализира то е доказано, че контрола върху нея ще бъде много по-голям от сегашната липса на такъв.. ако толкова си мислиш, че като е забранен джойнта можеш да си го купиш от някакви специални места, то дълбоко се лъжеш.. на Попа, до баба яга, на паметника на руската, по всички паркове, се предлага джойнт.. просто попитай първото срещнато размъкнато момче и то ще ти покаже откъде да си вземеш коз.

Picture him Rollin'


Тема m/u drugotoнови [re: Jennifer]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано22.06.02 20:35



naj-golemite optimisti i nacionalisti zaminaha pyrwi ot Bulgariq..

Picture him Rollin'



Тема Re: Ах, недей сега! Аз съм ги сбъркала!нови [re: kenny mccormick]  
Автор Jennifer ()
Публикувано23.06.02 14:07



На очите си ли да вярвам, или на това, което ти ми каваш.
Какво е тогава според теб "Ку_ за Левски?" Ами "А+Б = ВНЛ = бебе"? Ами "Петя от 5а е ку_ _ _"? Не знам каква е трябва да бъде най точната дума - дали "графити", дали "драсканици" или "глупости", само съм убедена, че мястото им не е нито на сградите на училищата, нито на библиотеките, нито по спирките, абе просто никъде. Егати и "веселата" атмосфера в града би се получило, ако съдехме от графитите.


За тревата. Как изобщо си мислиш, че може да стане контролът върху продажбите? Те не могат да установят контрол над митниците и създават условия за какви ли не далавери, ти ще ми говориш, че ще се контролирала продажбата! И как, моля?



Тема Re: Ах, недей сега! Аз съм ги сбъркала!нови [re: Jennifer]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано05.07.02 06:48








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.