Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема На 6 години - 0 внимание  
АвторLeta (Нерегистриран)
Публикувано22.05.02 23:33



Дъщеря ми е на 6. В безкрайно малкото ми свободно време се опитвам да насочвам вниманието и към букви и цифри - на игра, на шега, на сериозно...всякак. Е да, ама не! Тя внимава точно 2 минути. Когато играе сменя също толкова често играчките си. Ужасно непостоянна и неустойчива е. А колкото и да се опитвам да сме приятелки отсега - НЕ, тя усилено се цепи от "колектива". Отчаяна съм. Каква ученичка ще е и как ще се разбираме занапред, като ние сега не успяваме???



Тема Re: На 6 години - 0 вниманиенови [re: Leta]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано23.05.02 00:48



ostavi deteto na mira, kato ne iska bukvi i cifri probvai s muzika ili risuvane.
vse nehsto shte i haresa.



Тема Аз също съм майка на 6 годишно детенови [re: Leta]  
Автор Jennifer ()
Публикувано23.05.02 08:23



и ще ти разкажа своя опит, макар че в клуба съм писала много неща.

Първо и най-важно условие за мен е да не се чака "крайният срок", та тогава да се свършат нещата. Искам да кажа, че не може човек да чака детето му да доближи училищна възраст и да започне да го насочва към учене едва тогава. Всичко започва още от раждането на детето, колкото и книжно-букварски да ти звучи това.

По същия начин не мога да чакам детето ми да стане тинейджър и да си има вече сериозно гадже и да искам от него да споделя, когато преди това не съм спечелила доверието му и не сме си говорили по разни по-така теми. Нищо, че дъщеря ми е на 6 год., гледам да спечеля доверието и, като си говорим за сегашните и гаджета, нарочно си оставям време да си поговорим за пишките на момчетата примерно и да се похихилкаме така, както го правят с другите момичета от градината.

С две думи, искам да и покажа, че съм и приятелка и че с мен е също толкова забавно. Разказвам и историйки, включително и по-пикантни. Заедно се хилим и броим колко пъти ще ме погледне примерно баткото, който продава зеленчуци, защото е публична тайна че той ме харесва. Гледаме дали ще забележи новата ми прическа или блуза и как ще реагира, ей такива работи, които виждам че и правят впечатление и няма смисъл да се правя че ги няма, а по-добре да ги използвам, за да извлека нещо полезно. Е, всичко това с уговорката че "Тати е the best" и ние само се радваме, че мама е харесвана.

Та такива момичешки работи си правим, ходим заедно да пием кафе, където вече не ми се налага да нося книжки за оцветяване, можем през цялото време да седим и да си говорим и да играем на нещо или да си разказваме вицове.

За ученето нещата са по-различни, защото още от съвсем малка може и несъзнателно да съм го правила все сме играли на по-тихи игри. Докато играем на лекарки понаучаваме нещо за тялото. Веднъж преглеждаме човек, друг път животно... При игра на учителки, гледай какво става, сумата и неща научаваме. Същото е при играта на продавачки, от всичко все научаваме по нещо, но всичко трябва да става МНОГО, МНОГО ненатрапчиво и чрез игра. Сега изобщо нямам проблем да и кажа ела да работим заедно. Напортив, тя ме гони и се сърди, че не съм а занимавала достатъчно - напълно невярно, но когато е като игра явно не се брои. Та искам да ти кажа че много бавно и методично съм градила любовта към книгата и сега си чете сама, без ад я кара никой. Писа "есе" за кучето и други такива неща.

Щом детето ти се отегчава бързо, не се гневи, а си подготви друга игра. Не е възможно да не може да се привлече вниманието на 6годишно дете. Ако е тинейджър, някак си ми се струва нормално да не му интересно, или да се прави, че не му пука, но на 6 години децата опознават света и всичко ги интересува, така че всичко зависи ИЗКЛЮЧИТЛНО от теб, а детето само ще ти подскаже толкова много идеи, когато започнете да прекарвате повече време заедно.

Пожелавам ти успех.




Тема Е, не може таканови [re: RollinStoner]  
Автор Jennifer ()
Публикувано23.05.02 08:25



да се разсъждава - "остави детето на мира".



Тема Re: На 6 години - 0 вниманиенови [re: Leta]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано23.05.02 10:57



неспособността да задържи вниманието си върху нещо може да се дължи на доста причини, като например темперамент, липса на интерес към точно това занимание, или пък детето е неспокойно.
С принуда ефектът ще е катастрофален. Направете ученето като игра- учител-ученик като сменяте ролите. Или го занимавай заедно с друго дете. Четете андписи по витрини и реклами, книжки с много интересни картинки. На тази възраст вниманието е нормално да се задържа около 15 минути.
Не издавай в никакъв случай тревогата и притеснението си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.