Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема за да стане козунакът бухнал и мек -нови [re: Shanya]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано04.05.02 07:04



трябва да се меси от къпана и доволна жена... така казват хората, пък аз ще го потретя... та - да го запомните с мъжа си - къпана и доволна - щото и много енергия отива, докато се меси козунака, докато се мачка, мачка, мачка и пляска, пляска, пляска... май, че двама души ще трябват за тая работа... отивайте под душа - и почвайте...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Ама моля ви се, какво установих за тези яйца!нови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.05.02 11:28



Същото го установих и аз, нещо са много крехки яйцата тази година и това е.
От 40, сега надали имаме повече от 25 боядисани.
А иначе са от кокошки, гледани много мераклийски от мвайка ми. То си е цяла сага гледането им. Тя си има нещо като кухня до кокошия двор, където им прави разни манджи, салати, стърже им зеленчуци. Отделно в храната се слагат микроелементи и разни добавки и като цяло са бая едрички и носливи, но ето яйцата се изпочупиха.
Имаме и пет-шест пуешки гиганта, които стърчат над останалите.

Редактирано от kakata на 04.05.02 11:30.



Тема Re: за да стане козунакът бухнал и мек -нови [re: ceлянинът]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.05.02 11:39



У нас се измесиха от къпан, пък не знам колко доволен мъж. После същият този мъж, стронник на радзни традиции, едната от която е да се почва месене след опело, почна да пече по нощите. Резултата е нещо с бая черна кора, но според него било добро. Другото ме чакаше мен да го изпека сутринта и има по.добър вид.
За вкус - не знам, трябвало да се ядат утре (:.



Тема повтаряйте упражнението -нови [re: kakata]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано04.05.02 11:51



отново... то и мъжът трябва да е доволен...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Ама моля ви се, какво установих за тези яйца!нови [re: kakata]  
Автор Jennifer ()
Публикувано07.05.02 21:22



И нашите кокошки тази година носиха много, но чупливи яйца. Количеството е било за сметка на качеството.



Тема Re: Ама моля ви се, какво установих за тези яйца!нови [re: sofianka]  
Автор Jennifer ()
Публикувано07.05.02 21:23



Аз никоя година не съм слагала сол и доколкото знам сол или оцет се слага да се стегне яйце по панагюрски.



Тема Re: Ама моля ви се, какво установих за тези яйца!нови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано07.05.02 22:29



При първото варене се напукаха сума яйца и мъжът ми сложи втора порция, като я наблъска със сол. После започнахме да ги боядисваме и резултатът беше плачевен, та ги михме и накрая станаха абстрактно оцветени на облаци.
Е, каквото било, било. Сега нали трябва пък и да се изядат.



Тема Наистина...нови [re: Jennifer]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано08.05.02 10:56



Колко странно! И при нашите кокошки на село е така. Свекърва ми казва, че било, защото снаняли още от преди Коледа - явно са се изтощили, въпреки че ги гледат добре. Пък може и нещо в климата да има тази година...
Освен, че се напукаха, ами и положението с боята беше плачевно, въпреки че използвах 3 вида боя и то не от евтините...
Единственото положително е, че сега дъщеря ми с интерес яде яйца, защото като махне черупката се откриват странни оцветени ивици и знаци по тях... Тя твърде, че това били магическите символи от книгите на Хари Потър. Даже ги прерисува...Сега си мечтае да има и вълшебна пръчка, защото като направиш знаците във въздуха с пръчката и магията - хоп, ставала...

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.