Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема На 6 или на 7 години ученик?  
Автор Гaлaдpиeл* (елф)
Публикувано30.04.02 16:13



Моля споделете кой според вас е по-добрия вариант за момче?
Защото упорито се твърди, че за момичетата е по-добре на 6, а за момчетата - на 7.
Не мога да реша окончателно, а времето ме притиска да решавам.

Не всяко злато сияе...


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор Victoria (благодарна)
Публикувано30.04.02 16:16



Разбира се, че на 6 е по-добре. В днешно време животът е такъв, че тази една година ще бъде напълно загубена и после ще съжалява за нея. Според мен полът няма никакво значение.

Alas, my love, you do me wrong,
To cast me off discourteously


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 16:56



...nyma znachenie dali e momiche ili momche...
( vyrno e che momichetata kato zylo se razvivat po burzo v tazi vuzrast....no vsyko dete e razlichno vse pak)

az lichno mislya che e prezenka na roditelite dali deteto e gotovo da zapochne uchilishte...

tuk dezata trugvat na 5 preduchilishtna ..ediniya mi sin trugna na 4 i polovina i si beshe gotov....drugiya trugna na 5 i polovina i oshte ne beshe gotov....

za tezi neshta gotovi i pravilni rezepti mai nyma...

nai dobur variant za momche e mnogo obshto...po lesno e da se tursi otgovor na vuprosa"kak e nai dobre za moya sin?"


ti kak milslish ...gotov li e za uchilishte?






Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор kenny mccormick (rough rydah)
Публикувано30.04.02 17:54



az trygnah na uchilishte 3 dni predi da nawyrsha 6! :)
mislq che nqmam nqkakwi problemi s materiala, i a ko si bqh sednal na zadnika sys sigurnost shtqh da izkaram hubawa diploma. Povecheto ot syochenicite mi koito trygnaha na 7 tazi godina shte gi wzimat w kazarmata, a az shte si pojiweq edna godina w koqto moga spokojno da se podgotwq za kandidastwane w uniwersitet w chujbina:)
az zalagam za 6, no ot edna strana towa si e precenka na roditelq dali deteto mu e gotowo za uchilishte;)

Двата източника на мидихлориди !

Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: kenny mccormick]  
Автор Victoria (благодарна)
Публикувано30.04.02 18:17



Eй, жалко, че за 12 години ходене на училище не са те научили да пишеш без правописни грешки!
Само за чужбина си!

Alas, my love, you do me wrong,
To cast me off discourteously


Тема Отг: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано30.04.02 18:43



Нашия син мислим да го пуснем на 6 години. Е всъщност ще бъде на 6 и1/2 есента. Не виждам защо трябва да чакам да стане на 7 и 1/2. И в момента ходи на детска градина в група, където децата са с 1 година по-големи от него и не им отстъпва както физически, така и в умственото си развитие. Мисля, че това ще бъде естественото развитие на нещата.

"не съм ни ял, ни спал."
Ив.Вазов


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор alabin (мама)
Публикувано30.04.02 20:57



Мисля, че няма значение полът на детето, а това дали е готово за училище или не. Всеки родител би могъл да прецени! Аз лично не съм привърженик да се пускат децата на 6 г. И не смятам , че тръгвайки на у-ще на 7 или 7 и някой и друг месец отгоре ще пропусне нещо или ще е по-лош ученик! Няма нищо по-хубаво от детството, така че защо трябва насила да се отнемат на децата по 1 година! Няма смисъл!

Пътят към ада е осеян с добри намерения!


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано30.04.02 23:34



Повечето татковци биха отговорили - на 6, а повечето майки - на 7.
Затова е добре да имаш поне 2 деца. Едното тръгва на 7 (ladies first - първо става това, което иска съпругата), а второто - на 6.

Таткото винаги е прав.

Gevrek



Тема Защо?нови [re: Гeвpek]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.05.02 20:40



Аз пък си мисля, че повечето майки биха отговорили на 6, а татковците на 7.

А пък за "Таткото е винаги прав", правя се че не съм го прочела:))))



Тема О, да не бинови [re: NumLock]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.05.02 20:40



е твоят син да е Везничка?



Тема Според меннови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.05.02 20:43



всичко зависи от самото дете, не слушай кой какво ти казва, а прецени детето ти как се справя.

За едно по-будно дете още 1 година престой в детската градина си е чиста загуба на време.

Другото, което е много важно е нивото на децата. Това за мен лично съставът на класа е от определяща важност, затова разучи нивото на децата, които тази година тръгват на училище и на тези, които остават.
Провери учителите в училището, в което ще го записвате и вземи най-правилното решение!



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Victoria]  
Автор kenny mccormick (rough rydah)
Публикувано01.05.02 20:56



jalko che za dosta poweche godini uchene ne sa te nauchili da ne se zaqjdash za gluposti, zashtoto mojesh da poluchish mnogo loshi dumichki po twoj adres..
i az si mislq che sym za chujbina..

Двата източника на мидихлориди !

Тема Re: Защо?нови [re: Jennifer]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано01.05.02 21:52



Мерси, че не си го прочела не можах да го направя по-смешничко, пуста липса на талант... Но майките имат съображения от типа - да не се претовари детето, да си поживее, и т.н., а татковците са по-амбициозни. Правила няма, то моите същински мисли сама си ги изписала по-долу в твоя постинг...

Gevrek



Тема Re: Защо?нови [re: Гeвpek]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.05.02 22:12



Ооох, отдавна подозирах, че вкъщи аз съм таткото. Съдейки по написаното от теб, вече съвсем се затвърди мнението ми, че е така. Аз съм по-амбициозната вкъщи, аз все тикам и подканям.
Другата причина да си мисля, че съм татко е че напоследък все по-малко и по-малко ми се шета, готви и т.н. "женски" задължения, а ми се четат вестници, гледа ми се ТВ, засяда ми се на маса (образно казано, иначе обичам танците около масите). Абе сбъркана съм нещо.



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано02.05.02 00:41



според мен е много по-важно преди тръгване на училище детето да е било в предучилищна група, за да се чувства готово за колективно обучение. Повечето деца не умеят да седят спокойни цял училищен час и това е доста голям проблем за обучението им. Ако детето е много неспокойно е добре първо да иде в предучилищна и чак тогава на училище. Една година не е чак такъв проблем.
А има и още нещо- имам няколко приятели, които са се чувствали доста изолирани поради факта, че са били най-малките в класа си.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: kenny mccormick]  
Автор Victoria (благодарна)
Публикувано02.05.02 11:50



Ами не са кой знае колко повече.
А думите по мой адрес само биха показали твоята липса на култура.
Ето ти една източна мъдрост. "Ако някой дойде пред вратата ти за да ти даде подарък, но ти не приемеш подаръка, за кого остава той?"
Та така е и с обидните думи, остават си за теб.

Alas, my love, you do me wrong,
To cast me off discourteously


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Shanya]  
Автор Jennifer ()
Публикувано02.05.02 21:21



Да, наистина, децата все бързат да порастнат и все се фукат, че са станали на еди-колко си години И ПОЛОВИНА!
Действително, че може би няма да се чувстват особено комфортно като най-малки.



Тема Re: само малко статистиканови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор magnet (лято)
Публикувано02.05.02 22:46



когато умувах на 6 или на 7 години да пусна сина ми на училище(тъй като той започна да чете много рано и ми се струваше,че "седи" на едно място доста години) си направих проучване.така или иначе везните вечно клоняха ту към 6,ту към 7 и дълго не можех да взема решение.
докато не прочетох следната статистика.преди известно време имаше една вълна от 6-годишни първолаци.изследване направено в такива паралелки в шести клас установило следния интересен факт- децата били или отличници,или тройкаджии.нямало деца,които да се справят за около 4-5.явно за тези,които така или иначе ще са отлични ученици няма значение факта на колко години ще тръгнат на училище.но за останалите,тази една година се оказва едва ли не фатална.
та аз дадох моят син на 7 години и то защото един ден,когато му купувах тетрадки за детската градина(госпожиците там бяха доста амбициозни и ги караха да пишат разни ченгелчета) му казах,че не съм решила дали ще тръгне на шест или следващата година на седем.той взе тетрадките,върна ги на продавачката и ми заяви най-сериозно.
-тогава сега смятам да си играя,а ще пиша когато решиш.
мисля,че точно в този момент отпадна варианта 6-годишен първокласник.
игрите наистина са твърде важен аргумент.

имаш ли зелена улица не пресичай на червено


Тема Ае, стига бенови [re: kenny mccormick]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано02.05.02 23:43



Никой не ти пречи да си пишеш каквото искаш, не пречи и ти на другите. Разбрано?



Тема Re: Ае, стига бенови [re: kakata]  
Автор kenny mccormick (rough rydah)
Публикувано03.05.02 19:25



ti predstawqsh li si da se syglasq s teb?

Двата източника на мидихлориди !

Тема Re: Ае, стига бенови [re: kenny mccormick]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано03.05.02 21:00



Защо не?
Къде е спорният момент?



Тема Re: Ае, стига бенови [re: kakata]  
Автор kenny mccormick (rough rydah)
Публикувано03.05.02 22:03



ami i az ne znam.. bqh psihopat sled towa negramoten, glupak, idiot..
i az se chudq veche shto sporq za poredniq epitet..

Двата източника на мидихлориди !

Тема Re: Ае, стига бенови [re: kenny mccormick]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано03.05.02 22:43



Раздавай го по-споко. И мен са ме наричали как ли не, но ако се вържа, значи влизам в капана да се заяждам и да си развалям настроението. Ти ми се виждаш буйничък, и затова провокираш останалите. Важното е да не им се връзваш и да не смяташ, че щом те казват, че си някакъв, ти непременно си точно такъв.
Колкото до пунктуацията и аз имам проблеми, особено със запетайките, така и не ги научих добре, ама какво да правя сега. Когато ми поправят правописни грешки тука в нета, не се сърдя а си вземам бележка, дори и да го правят с цел за ме уязвят.
Хайде, от мен приятни празници, има още дни, така че си почини добре с каквото ти е приятно. :)



Тема Re: Ае, стига бенови [re: kakata]  
Авторkenny go myrzi da se logne (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 00:37



ahaha k, merci :)
interesno mi e obache kak moje nqkoj da mi naprawi zabelejka che pisha negramotno kato az pisha na latinica:).. smeshka
weseli pochiwni dni i na teb:)



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор sunrise (ветеран)
Публикувано04.05.02 00:40



Според мен 7 е добра възраст. Моят син също 7 годишен влезе в училище. Нека изживеят детството си и годините в детската градина докрай. До сега това, че на 7 е влязал в училището не му се е отразило зле.

:) от мен

carpe diem... noctumque


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 00:43



Всеки родител трябва да си познавава детето най-добре. Някои деца са готови да тръгнат на училище по-рано от други деца. Решението трябва да се вземе индивидуално.

За това поддържам една много добре изпитана система, която се ползва с голяма популярност в Америка, и това е домашното обучение, или както се нарича Homeschooling. Децата се обучават по частни програми, под ръководствотото на родителите си. Тестове се правят периодически за да се прецени дали децата усвояват материала и доколко са в крак с нормативите. Програмите дават възможност за строго индивидуализиране според зрелостта на децата. Някои деца взимат материал за две години в една, други могат да продължат да учат и през лятото ако изостават с материала. Този вид обучение има и много други предимства, но сега нямам време да се спирам обстойно на тях. Може би в следващи постинги, защото вярвам, че ще ми се наложи да обяснявам по-подробно....

За съжаление това е тема, която едва ли някой друг е повдигал в този форум, а и като тема за алтернативно обучение в България като цяло. За това няма да се изненадам ако следващия път намеря един куп нападки срещу мен. Но пред да започнете да размахвате сабиите не би било лошо да се поразровите из интернет за повече информация и всеки сам за себе си да прецени. Всяка тръсачка ще ви даде стотици страници по въпроса. На слука!



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: dimension]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано04.05.02 16:12



Грешиш и то два пъти:
1. Не варвам някой точно в този клуб да те нападне, само за това, че някаква си алтернативна система на обучение ти харесва повече отколкото тази в момента.
2. Подобна тема вече беше нашироко обсъждана - с доста "за" и "против" и дори накрая , доколкото си спомням имаше съгласия, че каквото и да е качеството на "домашната система на обучение" - този метод просто не може да се наложи в България в момента, а и вероятно в обозримото бъдеще.
Ако тогавашната дискусия те интересува - потърси из архива...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Victoria]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано07.05.02 11:59



Аз пък съм на точно обратното мнение - колкото по-късно детето почне да се занимава с такива учебни дейности, толкова по-добре;)))
Смятам на моето момченце живот и здраве, да му оставя повече детство преди да залегне над учбниците.....

You don't fool me


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Kapли]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано07.05.02 12:42



Ако си в БГ - да знаеш, че не залягат много-много над учебниците... То и едни учебници... Виж ме мене - аз като съм зает да пиша тук, няма кой да научи сина да чете "като хората", а завършва 2 клас, навършва 9 години.

Те не ги преуморяват много, ша знайш. Мине се - не мине седмица-две и оп - ваканция. Кеф ти зелени училища, госпожата и тя - когато дойде да ги учи - дойде, когато не - не. Много по-свободни като птиченца са, в сравнение с детската градина! Тъй че на "по-раното" единственото тъжно нещо е, че все си спомнят за приятелчетата от градината. Но пък имат по-развито социално общуване , знаят толкова много думички вече... Нищо, че не ги научават да четат.

На възрастта на сина ми през далечната 1968 бях вече изкушен от Том Сойер... Само констатация.

Gevrek

Редактирано от Гeвpek на 07.05.02 12:46.



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гeвpek]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано07.05.02 19:32



да не мислиш, че и тук в САЩ ги преуморяват много? И тук му пада едно учене...Та нали на английски се чете и пише по-трудно, та горките до гимназия още сричат. Много хора, които нямат пари да си палтят частно обучение, залагат на домашното обучение. И да ти кажа никак не грешат. Защото тези деца са класа над връстниците си, обучавани в обществените училища и на SAT -теста им за колеж - показват блестящи резултати. Вярно при такъв тип обучение, децата страдат от липса на социални контакти. Тъй че истината е май по средата - трябва здраво да обучаваш и вкъщи, ако искаш детето ти да има качествени знания.
Имам приятелка в западна Европа, която се оплаква от тамошната система също. Също както тук нямат тетрадки, не носят учебници вкъщи, въобще е пей сърце!
Моите са още дребни, но ми е мъка за това училище още от сега

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.