Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ае, стига бенови [re: kenny mccormick]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано03.05.02 21:00



Защо не?
Къде е спорният момент?



Тема Re: Ае, стига бенови [re: kakata]  
Автор kenny mccormick (rough rydah)
Публикувано03.05.02 22:03



ami i az ne znam.. bqh psihopat sled towa negramoten, glupak, idiot..
i az se chudq veche shto sporq za poredniq epitet..

Двата източника на мидихлориди !

Тема Re: Ае, стига бенови [re: kenny mccormick]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано03.05.02 22:43



Раздавай го по-споко. И мен са ме наричали как ли не, но ако се вържа, значи влизам в капана да се заяждам и да си развалям настроението. Ти ми се виждаш буйничък, и затова провокираш останалите. Важното е да не им се връзваш и да не смяташ, че щом те казват, че си някакъв, ти непременно си точно такъв.
Колкото до пунктуацията и аз имам проблеми, особено със запетайките, така и не ги научих добре, ама какво да правя сега. Когато ми поправят правописни грешки тука в нета, не се сърдя а си вземам бележка, дори и да го правят с цел за ме уязвят.
Хайде, от мен приятни празници, има още дни, така че си почини добре с каквото ти е приятно. :)



Тема Re: Ае, стига бенови [re: kakata]  
Авторkenny go myrzi da se logne (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 00:37



ahaha k, merci :)
interesno mi e obache kak moje nqkoj da mi naprawi zabelejka che pisha negramotno kato az pisha na latinica:).. smeshka
weseli pochiwni dni i na teb:)



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор sunrise (ветеран)
Публикувано04.05.02 00:40



Според мен 7 е добра възраст. Моят син също 7 годишен влезе в училище. Нека изживеят детството си и годините в детската градина докрай. До сега това, че на 7 е влязал в училището не му се е отразило зле.

:) от мен

carpe diem... noctumque


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 00:43



Всеки родител трябва да си познавава детето най-добре. Някои деца са готови да тръгнат на училище по-рано от други деца. Решението трябва да се вземе индивидуално.

За това поддържам една много добре изпитана система, която се ползва с голяма популярност в Америка, и това е домашното обучение, или както се нарича Homeschooling. Децата се обучават по частни програми, под ръководствотото на родителите си. Тестове се правят периодически за да се прецени дали децата усвояват материала и доколко са в крак с нормативите. Програмите дават възможност за строго индивидуализиране според зрелостта на децата. Някои деца взимат материал за две години в една, други могат да продължат да учат и през лятото ако изостават с материала. Този вид обучение има и много други предимства, но сега нямам време да се спирам обстойно на тях. Може би в следващи постинги, защото вярвам, че ще ми се наложи да обяснявам по-подробно....

За съжаление това е тема, която едва ли някой друг е повдигал в този форум, а и като тема за алтернативно обучение в България като цяло. За това няма да се изненадам ако следващия път намеря един куп нападки срещу мен. Но пред да започнете да размахвате сабиите не би било лошо да се поразровите из интернет за повече информация и всеки сам за себе си да прецени. Всяка тръсачка ще ви даде стотици страници по въпроса. На слука!



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: dimension]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано04.05.02 16:12



Грешиш и то два пъти:
1. Не варвам някой точно в този клуб да те нападне, само за това, че някаква си алтернативна система на обучение ти харесва повече отколкото тази в момента.
2. Подобна тема вече беше нашироко обсъждана - с доста "за" и "против" и дори накрая , доколкото си спомням имаше съгласия, че каквото и да е качеството на "домашната система на обучение" - този метод просто не може да се наложи в България в момента, а и вероятно в обозримото бъдеще.
Ако тогавашната дискусия те интересува - потърси из архива...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Victoria]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано07.05.02 11:59



Аз пък съм на точно обратното мнение - колкото по-късно детето почне да се занимава с такива учебни дейности, толкова по-добре;)))
Смятам на моето момченце живот и здраве, да му оставя повече детство преди да залегне над учбниците.....

You don't fool me


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Kapли]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано07.05.02 12:42



Ако си в БГ - да знаеш, че не залягат много-много над учебниците... То и едни учебници... Виж ме мене - аз като съм зает да пиша тук, няма кой да научи сина да чете "като хората", а завършва 2 клас, навършва 9 години.

Те не ги преуморяват много, ша знайш. Мине се - не мине седмица-две и оп - ваканция. Кеф ти зелени училища, госпожата и тя - когато дойде да ги учи - дойде, когато не - не. Много по-свободни като птиченца са, в сравнение с детската градина! Тъй че на "по-раното" единственото тъжно нещо е, че все си спомнят за приятелчетата от градината. Но пък имат по-развито социално общуване , знаят толкова много думички вече... Нищо, че не ги научават да четат.

На възрастта на сина ми през далечната 1968 бях вече изкушен от Том Сойер... Само констатация.

Gevrek

Редактирано от Гeвpek на 07.05.02 12:46.



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гeвpek]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано07.05.02 19:32



да не мислиш, че и тук в САЩ ги преуморяват много? И тук му пада едно учене...Та нали на английски се чете и пише по-трудно, та горките до гимназия още сричат. Много хора, които нямат пари да си палтят частно обучение, залагат на домашното обучение. И да ти кажа никак не грешат. Защото тези деца са класа над връстниците си, обучавани в обществените училища и на SAT -теста им за колеж - показват блестящи резултати. Вярно при такъв тип обучение, децата страдат от липса на социални контакти. Тъй че истината е май по средата - трябва здраво да обучаваш и вкъщи, ако искаш детето ти да има качествени знания.
Имам приятелка в западна Европа, която се оплаква от тамошната система също. Също както тук нямат тетрадки, не носят учебници вкъщи, въобще е пей сърце!
Моите са още дребни, но ми е мъка за това училище още от сега

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.