Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Според меннови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.05.02 20:43



всичко зависи от самото дете, не слушай кой какво ти казва, а прецени детето ти как се справя.

За едно по-будно дете още 1 година престой в детската градина си е чиста загуба на време.

Другото, което е много важно е нивото на децата. Това за мен лично съставът на класа е от определяща важност, затова разучи нивото на децата, които тази година тръгват на училище и на тези, които остават.
Провери учителите в училището, в което ще го записвате и вземи най-правилното решение!



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Victoria]  
Автор kenny mccormick (rough rydah)
Публикувано01.05.02 20:56



jalko che za dosta poweche godini uchene ne sa te nauchili da ne se zaqjdash za gluposti, zashtoto mojesh da poluchish mnogo loshi dumichki po twoj adres..
i az si mislq che sym za chujbina..

Двата източника на мидихлориди !

Тема Re: Защо?нови [re: Jennifer]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано01.05.02 21:52



Мерси, че не си го прочела не можах да го направя по-смешничко, пуста липса на талант... Но майките имат съображения от типа - да не се претовари детето, да си поживее, и т.н., а татковците са по-амбициозни. Правила няма, то моите същински мисли сама си ги изписала по-долу в твоя постинг...

Gevrek



Тема Re: Защо?нови [re: Гeвpek]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.05.02 22:12



Ооох, отдавна подозирах, че вкъщи аз съм таткото. Съдейки по написаното от теб, вече съвсем се затвърди мнението ми, че е така. Аз съм по-амбициозната вкъщи, аз все тикам и подканям.
Другата причина да си мисля, че съм татко е че напоследък все по-малко и по-малко ми се шета, готви и т.н. "женски" задължения, а ми се четат вестници, гледа ми се ТВ, засяда ми се на маса (образно казано, иначе обичам танците около масите). Абе сбъркана съм нещо.



Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано02.05.02 00:41



според мен е много по-важно преди тръгване на училище детето да е било в предучилищна група, за да се чувства готово за колективно обучение. Повечето деца не умеят да седят спокойни цял училищен час и това е доста голям проблем за обучението им. Ако детето е много неспокойно е добре първо да иде в предучилищна и чак тогава на училище. Една година не е чак такъв проблем.
А има и още нещо- имам няколко приятели, които са се чувствали доста изолирани поради факта, че са били най-малките в класа си.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: kenny mccormick]  
Автор Victoria (благодарна)
Публикувано02.05.02 11:50



Ами не са кой знае колко повече.
А думите по мой адрес само биха показали твоята липса на култура.
Ето ти една източна мъдрост. "Ако някой дойде пред вратата ти за да ти даде подарък, но ти не приемеш подаръка, за кого остава той?"
Та така е и с обидните думи, остават си за теб.

Alas, my love, you do me wrong,
To cast me off discourteously


Тема Re: На 6 или на 7 години ученик?нови [re: Shanya]  
Автор Jennifer ()
Публикувано02.05.02 21:21



Да, наистина, децата все бързат да порастнат и все се фукат, че са станали на еди-колко си години И ПОЛОВИНА!
Действително, че може би няма да се чувстват особено комфортно като най-малки.



Тема Re: само малко статистиканови [re: Гaлaдpиeл*]  
Автор magnet (лято)
Публикувано02.05.02 22:46



когато умувах на 6 или на 7 години да пусна сина ми на училище(тъй като той започна да чете много рано и ми се струваше,че "седи" на едно място доста години) си направих проучване.така или иначе везните вечно клоняха ту към 6,ту към 7 и дълго не можех да взема решение.
докато не прочетох следната статистика.преди известно време имаше една вълна от 6-годишни първолаци.изследване направено в такива паралелки в шести клас установило следния интересен факт- децата били или отличници,или тройкаджии.нямало деца,които да се справят за около 4-5.явно за тези,които така или иначе ще са отлични ученици няма значение факта на колко години ще тръгнат на училище.но за останалите,тази една година се оказва едва ли не фатална.
та аз дадох моят син на 7 години и то защото един ден,когато му купувах тетрадки за детската градина(госпожиците там бяха доста амбициозни и ги караха да пишат разни ченгелчета) му казах,че не съм решила дали ще тръгне на шест или следващата година на седем.той взе тетрадките,върна ги на продавачката и ми заяви най-сериозно.
-тогава сега смятам да си играя,а ще пиша когато решиш.
мисля,че точно в този момент отпадна варианта 6-годишен първокласник.
игрите наистина са твърде важен аргумент.

имаш ли зелена улица не пресичай на червено


Тема Ае, стига бенови [re: kenny mccormick]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано02.05.02 23:43



Никой не ти пречи да си пишеш каквото искаш, не пречи и ти на другите. Разбрано?



Тема Re: Ае, стига бенови [re: kakata]  
Автор kenny mccormick (rough rydah)
Публикувано03.05.02 19:25



ti predstawqsh li si da se syglasq s teb?

Двата източника на мидихлориди !


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.