Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Всяко второ дете извънбрачнонови  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано28.03.02 18:42



"Почти половината българчета, родени през миналата година, са извънбрачни. Това сочат данните на Националния статистически институт, които бяха огласени вчера. За последните 11 години извънбрачните раждания са се увеличили над три пъти. През миналата година те са 28 920, което вече е 42,1% от общия брой на бебетата. Една от причините за скока е тенденцията родителите да предпочитат да живеят заедно, но да не сключват брак."
Кое е различното между брака и семейството, имат ли проблем децата извън брака (някои от тях - в семейство, но други - не)?

Gevrek



Тема Re: Всяко второ дете извънбрачнонови [re: Гeвpek]  
Автор sofianka (original)
Публикувано28.03.02 19:28



ma ne e pravilno da se vodiat izvunbrachni decata koito se rajdat ot nesemeini dvoiki neskliuchili grajdanski brak. pod "izvinbrachni deca" vsichki razbirame suvsem drugo. e izplashih se napravo vikam kak puk sa ia hvanali i tazi statisistika. mnakraia na postinga ti veche znaeh de ama eto imashe oburkvane. Semeistvo ako izpolzvame grajdanskoto znachenie na tazi duma oznachava dvoika s deca ili bez deca skliuchila brak i jiveeshta zaedno. No v drug smisul semeistvo si e i vsiaka dvoika koiato si jivee suzdava si deca i tezi deca imat dvama roditeli-tova e minimum iziskvane.Brachni ili nebrachni/akto spored mene e po pravilno da se kaje/ vajno e da se rajdat deca. I tazi statistika pokazva imenno tazi tendencia horata da suzdavat deca ne robuvashti na pravilata za grajdanski brak ,koeto ne znachi che tezi hora ne sa semeistvo. Semeistva sa mi daje poniaoga i po-pulnocenni i decata se vuzpitavat v po -svoboden duh. Niakoi neshta naistina sa otjivelica i tova lichi ot deistvieta na horata. Kak e trugnalo dogodina ili podogodina decata "brachnite"oje i da sa po-malko daje ot ostanalite. Tova si e edin vid izrazen socialen i obshtestven bunt-otkaza za skliuchvane na brak.

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: Всяко второ дете извънбрачнонови [re: Гeвpek]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано28.03.02 20:16



аз не виждам нищо лошо в това несемейни да си раждат и отглеждат деца. Явно вървим към повече разбиране. Имам едни познати, които решиха да си отглеждат несемейно дъщерята през 1991 г- ами не стана. Съседите обиждаха момиченцето с какви ли не лоши думи, та накараха родителите му да подпишат две години по-късно. Не че съжаляват, но за тях подписа в гражданското е просто формалност. Миналата година на други несемейни познати се роди бебе. Отношението към тяхното дете е съвсем различно. Родителите му нямат намерение да сключват брак. Аз лично не смятам, че един подпис прави отглежданите децата нещо по-така - по-добри, по-обичани или даже по-законни. В свидетелството му на раждане на такова дете има и двете имена - по нищо не може да познаеш, че е несемейно.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *

Редактирано от Shanya на 28.03.02 20:17.



Тема Re: Всяко второ дете извънбрачнонови [re: Shanya]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 03:30



ima edna kategoriya "defacto- married", koeto si e e priemlivo spored men...



Тема По-важно е според мен [re: rebekka]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.03.02 07:57



бащата да припознае детето - а не както ги записваха до скоро извънбрачните - за бащино име всъщност слагаха името на майката. Ако майката е Албена - на извънбрачното дете служебно му слагаха име, напр. Георги Албенин Георгиев и други такива простотии. Вие и трите, които писахте по-горе - естествено не мислите за този проблем, защото в чужбина въпросът с имената е различен. Но тук това има значение, даже голямо - и то най-вече за детето като порасне.
И още нещо. Имам братовчедка, която живее от няколко години с един пич от Пловдив и скоро роди. Майка й ми каза: "Не й отварям приказка за женитба, защото аз се разведох на 17-та година от брака. Така е по-добре."
Идеята ми е, че когато една млада жена реши да роди без брак - много е важно тя да получи някаква подкрепа от близки хора. Иначе би било много стресиращо. А пък какво ще каже обществото - няма нищо по-пошло от лицемерието на обществения морал, моралът е винаги личен...

Semper Fidelis


Тема Re: По-важно е според меннови [re: Stephan]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 08:43



suglasna sum s teb....za imenata (priznavam ne si i pomislih...za tyh, no az sushto imam edna bratovchedka, koyto pres sedemdesette se rodi v takuv brak...maika i ibashta i ziveeha zaedno , no nymaha oficialen brak i imenata i sa tochno takiva parodii....tozi zakon s zenskite familii e....zestok spored men i nechesten...

....ako sum samotna maika spored men shte iskam da dam na deteto si ime i da nosi moeto familno ime...zakona trybva da dava poveche vuzmoznosti......



Тема семейство без бракнови [re: Stephan]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано29.03.02 09:25



нашият слу4ай е такъв... живеем без брак и за сега нямаме намерение да склю4ваме. не виждам разлика да сме с или без брак, както за детето, така и за нас.
като бях бременна ми казваха някои "ами ако таткото те напусне??" - един вид вържи бащата. абс. глупост - ако е решил да те напусне ще го направи независимо дали имате брак или не.
склю4ването на брак е красива церемония и само заради това бих искала някога да се омъжа(много повърхностно, ама какво да се прави :-)).



Тема Re: Всяко второ дете извънбрачнонови [re: Гeвpek]  
АвторSaria (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 11:05



Dwe moj priatelki minalata godina rodiha bez brak (ednata wtoro dete) -da sa im jiwi i zdrawi momchencata. I az kato waz ne mislia che za decata ima niakukuw problem. No mi se struwa che ako ti se naloji da hodish po durjawni institucii za da oprawiash razni dokumenti (socialni, zdrawni....) na roditelite s brak shte im e po- lesno. I edin mnogo losh wariant, ako ediniqt roditel pochine drugiqt go naslediawa i shte mu e po-lesno s decata. Pri lipsa na brak i ako niama razbiratelstwo mejdu rodninite.....



Тема Re: По-важно е според меннови [re: Stephan]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано29.03.02 14:55



Интересно как записват имената на детето в някои испано-езични страни, да речем в Куба? Някой знае ли нещо? Чувал съм, че там второто име е на майката, третото - на бащата, а четвъртото и нататък не знам

Gevrek



Тема Re: Всяко второ дете извънбрачнонови [re: Гeвpek]  
Автор ГAД (Не чак толкова.)
Публикувано29.03.02 15:42



А не мислиш ли че брака вече се счита за отживелица?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.