Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дай боже!нови [re: Shanya]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.03.02 23:39



Сигурно нещата вече са се променили, Шани! Само че е много тъжно да запишеш едно дете с името на баща, който in advance се е отказал от него...
Ти би ли го понесла?

Semper Fidelis


Тема Хе-хе! И аз така мисля!нови [re: Гeвpek]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.03.02 23:42



И покрай него и ние май си отживяваме здраво...

Semper Fidelis


Тема Re: Дай боже!нови [re: Stephan]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано30.03.02 00:57



надявам се никога да не ми се случва. Шапка им свалям на всички тези жени, които решават да си отгледат децата сами, даже и с таквиа смешни втори имена. Това си е геройство за мен.
Не искам да съдя мъжете, които се отричат в такъв момент - причини толкова, колкото и хората. То си е отговорност да станеш родител и не всички са готови. Знам и за случай - един единствен, когато бащата припозна дъщеря си 2 години след раждането й след като я видя случайно - то има една приказка за кръвта - че не ставала вода, сигурно и при него така. Дано всички майки на такива дечица, пък и дечицата им да са много щастливи - желая им много кураж и любов

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Хе-хе! И аз така мисля!нови [re: Stephan]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано30.03.02 00:58



понякога си е необходимост - на мен нямаше да ми разрешат да замина, ако нямахме този така желан официален документ - акт за сключен брак

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема мерсинови [re: Stephan]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано30.03.02 01:04



вероятно е така - за напускането.
а това за децата ти, дали ще имат моето само4увствие до голяма степен зависи от теб. да ги възпиташ да вярват в себе си и да вярват, 4е няма невъзможни неща.



Тема Re: Аз имах един колеганови [re: Stephan]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано30.03.02 13:34



Виж какъв сайт открих

за имена на бебета. Впрочем - за хората с дъщери - родът на думата "baby" на английски е женски! (не "it", не "he", а е "she" - уважително си е, като при "кораб" и др.). Явно татковците имаме пръст дори в развитието на езика

Gevrek

Редактирано от Гeвpek на 30.03.02 13:35.



Тема Хе-хе - понеже и аз като мъжнови [re: userkata]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано30.03.02 15:58



си живея със свойте си комплекси - гледам много да не ги наставлявам и да не им давам акъл за нищо (освен, когато ми го поискат). Смятам, че сами ще се справят по-успешно - нека тяхната природа им подскаже верните решения.

Semper Fidelis


Тема Ами аз съм филологнови [re: Гeвpek]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано30.03.02 16:05



по образование - имам си представа даже, че имената от женски род в праезика (индоевропейския език, от който са произлезли всички европейски езици - без унгарския и финландския) са се произнасяли с възходяща интонация... В съвременния английски са останали някои такива родови отношения към имена от среден род. Също и котка - нали е мацка, а за корабите - на времето са кръщавани с имена на богини, за да ги пазят от бурите... Сигурно и за бебетата е имало някакво суеверие, което е запазило изначалния род. Може би и по аналогия с обръщението към младо момиче.

Semper Fidelis


Тема Още едно проучваненови [re: Гeвpek]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано31.03.02 21:01



Извинявам се, ако съм досаден с тези проучвания (повече няма!), но ми направи впечатление:
"Повече от половината българи нямат нищо против да живеят с половинките си, без да имат сключен брак. Това показва национално представително проучване на агенция "Алфа Рисърч", оповестено вчера. Мнозинството счита, че връзките са по-здрави, когато не са обвързани с договор. Най-много почитатели на свободното съжителство има във възрастовата група между 18 и 30 години."

и още: "По отношение на децата българинът е доста по-консервативен, твърдят социолозите. Данните им сочат, че 58% от гражданите не смятат за редно да се раждат бебета, ако родителите не са женени. Противниците на абортите у нас са под една четвърт. Сред тях повечето са хора над 61-годишна възраст." ... и т.н.

Не знам обаче в другите страни как е, дали сме либерални или консервативни.

Gevrek



Тема Re: Още едно проучваненови [re: Гeвpek]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано31.03.02 22:41



Според мен сме фатално изостанали, поне докато аборта се счита като нормален начин за освобождаване от нежелано майчинство. Ще напреднем когато хората разберат, че бременностите могат да се случват и когато човек ги желае, а не са внезапно сполетяло ги нещастие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.