Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: По-важно е според меннови [re: Stephan]  
Авторчyчyлиra (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 17:09



Мисля, че вече не е така или поне не винаги. Имам една позната, която също роди без да е сключила брак /при това там нещата бяха по различни и бащата не пожела да даде името си на детето/. Записаха го на името на дядо му /по майчина линия/, така че сега по имена изглежда като братче на майка си, но все пак така е по-добре отколкото да е "Албенин" - както казваш ти. А иначе мисля, че не е проблем и да няма брак, ако бащата пожелае /или изобщо същество от мъжки пол/, да даде името си на новороденото. И е крайно време да бъде точно така, защото аз също смятам, че подписите или липсата на такива пред една институция, не правят едно семейство щастливо и пълноценно, способно да отгледа здраво и добро дете.



Тема Re: По-важно е според меннови [re: Stephan]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано29.03.02 21:11



ами не е така за имената - на моите две познати семейства момиченцата си носят името на бащата- първото се роди през 1991 - така че явно, ако бащата е припознавал детето- то се записва още в родилния дом с двата паспорта, не би трябвало да има абсолютно никакъв проблем за името на детето. Когато раждах дъщеря ми в БГ през 1997, една самотна майка го записа на баща си- разрешиха й - без никакви проблеми. Та и това с имената е вече за щастие отживелица

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема За Португалия знаянови [re: Гeвpek]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано29.03.02 21:15



Не е съвсем испано-езична, но са близки езиците. Та там дечицата са с по 5-6 имена минимум (едно време са били с по 12). Дават собствено име на детето, после взимат от името на майката име (нали и тя е с 6 имена), слагат още някой и друг светия и накрая фамилното име и готово. Например на моя познат момченцата имат в името си моминското име на майка им, а единия е кръстен на едно от нейните собствени имена, което е Мануел . Надявам се да съм те осветлила поне малко по въпроса

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: За Португалия знаянови [re: Shanya]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано29.03.02 21:40



Я ги изброй всичките имена, ако може ...

Gevrek



Тема Направонови [re: ГAД]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано29.03.02 21:41



точно така си мисля

Gevrek



Тема Re: За Португалия знаянови [re: Гeвpek]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано29.03.02 21:50



ох на моя приятел му имах всичките имена - 8 на брой, записани, но едва ли ми е под ръка лисчето. Е аз не съм му забравила първото и фамилното, но това стига

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Ех, Беки, ти мислишнови [re: rebekka]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.03.02 23:23



от позицията на свободата, която сама си извоювала... Така е най-приятно.

Semper Fidelis


Тема Съгласен съм с теб -нови [re: userkata]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.03.02 23:25



даже ще ти кажа, че ако сте семейни и той те напусне - ще го преживееш по-тежко. Напълно те подкрепям. Дано и моите деца имат твоето самочувствие.

Поздрав от Бургас: Стефан

Semper Fidelis


Тема Аз имах един колеганови [re: Shanya]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.03.02 23:31



в Университета - той имаше много имена, аз му виках Ернесто, други колеги му викаха Владимир, баща му го наричаше Едуардо, а майка му (българка) - Симеон... Е, те това е то - ономастика...

Semper Fidelis


Тема Съгласен съм тебе, птиче пойно!нови [re: чyчyлиra]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.03.02 23:36



Това за Албенина не съм го измислил, а си е действително. А че нещата са се променили е похвално.
...Но думата ми беше за морала на таткото. Трябва да си много непочтен и голям примитив, за да се отречеш от детето си - ей затова жените понякога стоят много по-високо от нас - мъжете - защото се навиват да си родят детенцето с любов - дори и без да имат признанието на таткото...

Semper Fidelis



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.