Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ne sme govrili za smurt  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 15:49



....tova se sluchva na pochti vseki chovek..da izprati blizuk....

dnes e pochinal mnogo obichaniya mi dydo ( na 92) leka mu prust ...

tolkova e silna tazi vruzka mezdy pokoleniyta ...i boleznena


skoro slychah , che edin chobek ne umira dokato horata si spomnyt za nego...


tolkova trudno mi se struva da prieme chovek istinata ...

i da ne misli za zivota....


preobrushta zenostnata sistema( ne vinagi za dulgo)...

neznam...kak shte kaza na sinovete si...ytre kato se subudyt.....

...tolkova sum bladogdarna che otdelih vreme da ro razpitam i zapisha danni za rodoslovnoto durvo....kogato byhme zaedno..


l



Тема Re: ne sme govrili za smurtнови [re: rebekka]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 19:19



Leka mu pryst. Vinagi shte go nosish v zyrceto si.

YD



Тема Re: ne sme govrili za smurtнови [re: rebekka]  
АвторMyлe (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 22:27




Никого не посрещаш ...и никого не изпарщаш...само така си мислиш.
И само така си мислиш, че никой тук не е писал за смъртта....
Много писах, но смъртта тук има ник "Каката и Леос" и те веднага се появяват и взимат душата , на постингите на Мулето тук, в този клуб....още преди то да ги е написало.....

смей се, смей се

Редактирано от kakata на 20.02.02 22:40.



Тема Re: ne sme govrili za smurtнови [re: rebekka]  
АвторAdiG (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 01:37



Моите искрени съболезнования! :( Мога да кажа един вид, че знам какво ти е но не точно. Нищо че съм на 15.... Преди малко повече от 2 месеца загубих нелепо първата си голяма и истинска любов. Сега просто животът ми не е същият. Дори не ми се живее. Не знам до каква възраст ще издържа, но не вярвам да е много. Още веднъж съжалявам за него! Помни го винаги:( Той би се радвал!...



Тема Re: ne sme govrili za smurtнови [re: rebekka]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано23.02.02 03:06



за смъртта е практически невъзможно да се говори, рационално да се говори... като абсолютно небитие тя засмуква думите и те умират... нещо като черна дупка... в нея няма нищо, ...тя е нищо... пълната и окончателна празнота... в този смисъл тя не съществува, не може да съществува в човешкото съзнание, то априори я отхвърля, отказвайки да я мисли... то мисли последствията от нея, реакциите към нея, проявите й - но бърза да избяга и от тези плахи опити за мислене, изправено пред бездната...

прости, че се разфилософствах...

и Бог да прости дядо ти...

IMAGINE...


Тема Re: ne sme govrili za smurtнови [re: Джeйн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 21:28



smurta e nechto, za koeto moje da se gotvim...



Тема Re: ne sme govrili za smurtнови [re: rebekka]  
Автор eva_ss (eva_s)
Публикувано26.02.02 09:29



Съболезнования за дядо ти...

За това какво да кажем на децата си, мога да ти пейстна думите на Франсоаз Долто, които ми изпрати едно момиче неотдавна: "Как да им се каже защо се умира? Ами умираме, защото живеем и всичко, което живее, умира. Всъщност нямаме друг начин да дефинираме смъртта, освен чрез живота и живота - чрез смъртта. Т.е., животът, както и смъртта, е неразделна част от живото същество. Смърт - тя е част от съдбата на живото същество. И децата
го знаят много добре".
"Водили са при мен на консултация деца, които от даден момент са започнали да изостават в училище...
Мъчехме се да открием какво се е случило. Е, беше започнало от смъртта на бабата или дядото, за която не бяха им казали. Когато детето иска да я види: "Ами, откараха в болница, тя е много болна." И толкоз.
Избягват въпроса, сменят темата. А просто е трябвало да се обясни на детето, че баба му е умряла и да се заведе на гробищата, за да види къде отиват телата на умрелите хора. Да му се поговори за сърцето, което обича и че то не умира, докато хората си спомнят за този, когото са обичали. Това е едниственият начин да се отговори на детето."

...

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...


Тема Re: ne sme govrili za smurtнови [re: eva_ss]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 12:53



blagodarya na vsichki za support-a...



Тема много време е миналонови [re: rebekka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано26.02.02 22:00



откакто си оставила постинга си тук
сигурно вече си решила и си им казала на синовете си за смъртта на дядо ти
надали ти се говори още за това, а и сигурно не бих могла да ти дам най-добрия съвет как се казват нези неща. мога само да споделя с теб едно добро впечатление: миналата година на едно открито кафене едно 5 годишно момиченце много спокойно ми обясни как дядо му е починал и е на небето като една малка звездичка и го наблюдава всеки ден ....
не знам колко са големи децата ти, нито колко са чувствителни, но явно има начин да се каже всичко и те да не се почувстват травмирани от това ... или поне не за цял живот. то че боли от загубата ..... боли.

усмихни се! утре може да е по-зле!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.