Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Грешки в учебницитенови  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано01.02.02 15:14



Учебник по родна реч, 1 клас: търси се антоним на "бавен" - сещам се за "бърз". Проблем: не са учили буквата "з".
Учебник по математика, 2 клас: Петър спи по 10 часа в денонощие, Асен спи по 9 часа в денонощие... и т.н., накрая въпросът е такъв, че отговорът изисква деление - което не са учили.

На кой Господ да се оплачем?

мисля, следователно не знам


Тема Re: Грешки в учебницитенови [re: Гeвpek]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано01.02.02 15:23



А задачите с умрелите канарчета и с отровните гъби, решавали ли сте?
Първокласниците масово плачат при тази неочаквана смърт на двадесетина канарчета...
Тази сутрин в деня за парламентарен контрол депутат Т.Дончева чете бисери от гимназиалните учебници по история. Бяха наистина абсурдни и смешни.
Министърът отговори надуто, обвинявайки нея в непрофесионализъм и фриволно отношение към съдзаване на учебници и педагогика и въобще.



Тема Re: Грешки в учебницитенови [re: Гeвpek]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано01.02.02 16:09



Според учебника по Родинознание (не помня за 1, 2 или 3 клас беше) Христо Ботев бил загинал на връх Вола на 2 юни 1876 година. В едно твърдение - три грешки, две от които непростимо груби!

Редактирано от Orнeдишaщ на 01.02.02 16:10.



Тема Я дай цялата задача за Петър и Асеннови [re: Гeвpek]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.02.02 16:35



аз може пък да мога да я реша без деление. Имам си разни бабешки начини:)))

Сериозно, дай задачата.



Тема А каква е редакциятанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Jennifer ()
Публикувано01.02.02 16:39



на написаното за Хр. Ботев?



Тема Re: Я дай цялата задача за Петър и Асеннови [re: Jennifer]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано01.02.02 19:24



В къщи е, чак в понеделник ...

мисля, следователно не знам


Тема Re: Грешки в учебницитенови [re: Гeвpek]  
Автор ste ()
Публикувано01.02.02 21:11



Грешките в учебниците са доста забавни, но посочвайте точни автор и издателство, за да се посмеем дружно. И правете разлика между учебник и помагало (в първи клас има буквар, читанка и три учебни тетрадки, но не и учебник по родна реч)



Тема Малка закачканови [re: ste]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано01.02.02 23:29



По същия начин в общината една любезна дама тръгна да ми обяснява разликата между пряк данък, косвен данък, такса, акциз.... Като че ли не ги преподавам тия неща.

Та, и за първолака едва ли имат значение дефинициите на "учебник" и "помагало". Пък и тук да не пишем научна литература, че да прилагаме библиография. Тя би била толкова дълга, че доста автори и издателства бих споменал. Ама "ste" сигурно е от безгрешно издателство - и на мен щеше да ми е болно, че едва ли не разпростирам грешките на едни върху всички. За което наистина съжалявам, но пък имам само един първолак.

мисля, следователно не знам


Тема Re: Малка закачканови [re: Гeвpek]  
Автор ste ()
Публикувано02.02.02 09:24



Разликата между учебник и помагало е, че учебникът е задължителен, а помагалото се избира от учителя и може дори да не се ползва, затова вредата от зле написан учебник е по-голяма.

"Откритията" на родителите в повечето случай са описани преди 5-6 годии в научните списания, но издателствата продължават да печатат едни и същи бисери. Познавам методисти, които могат с часове да говорят за недомислиците в някои учебници. Един от примерите, които се сещам в момента са образците за изписване на цифрите в учебника по математика първи клас.

Колко ли ще се смеем на 15-те(!?) буквара!

Редактирано от ste на 02.02.02 09:26.



Тема Re: Грешки в учебницитенови [re: ste]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано02.02.02 11:41



Сборника със задачи по математика на Руси Русев.
Веднъж първокласникът се разплака с глас на една задача, в която се искаше да се намерят броя на апартаментите в блок, който имал два корпуса.
Детето не знаеше какво е "корпус". Там са и задачките с умрелите канарчета и отровните гъби. Последната е горе-долу следната: Мишо набрал пет ядливи и две отровни, Иван седем ядливи и три отровни и пр.Кой е набрал повече ядливи гъби. Вкъщност, както е известно всички би следвало да са отровни след като са били в една кошница.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.