Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Bebeto mi glytna parche stereopor. Pomosht!  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 16:51



Molia, kajete mi kakvo da napravia. Ne mojah da mu go izvadia. Ne mojah i da go nakaram da go povyrne. Shte mine li prez chervata mu ili triabva da hodim na doktor?



Тема Re: Bebeto mi glytna parche stereopor. Pomosht!нови [re: az]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано30.01.02 16:56



На доктор трабва да се обадиш според мен задължително, но ако го е изяло няма никакъв проблем!
Важното е че не се е задавило детето докато го глътне.
Моят син на 7 месеца изяде (като се и задави много) пластмасова лепенка с която се затварят салфетките тип носни кърпи, е нищо не му стана но аз доста си бях изкарала акъла.
все пак лекаря е добре само за спкойствие да го чуеш по тел.!!



Тема Re: Bebeto mi glytna parche stereopor. Pomosht!нови [re: Kapли]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано30.01.02 17:00



А ако се притесняваш само дали ше му мине през червата - ехе, това е бял кахър!!
Опасното за децата е да не инхалират някакъв малък предмет който са лапнали, тоест да не им попадне в дихателния тракт иначе каквото и да глътнат, или се разтваря или го изкарват - познай откъде:)))
няма страшно



Тема работя понякоганови [re: az]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано30.01.02 17:52



със стиропор - и децата ми са го дъвкали, а може би и гълтали, пък и аз понякога съм го дъвкал - нямам впечатление да е отровен... ама все пак - за спокойствие - доктор... и ако наистина не е отровен - а така мисля - смятам, че ще си излезе - на другата, крайната гара...

ПП - Най-масовия стиропор е всъщност експандиран полистирол - от който правят приборите за еднократна употреба - чинийки, чаши, лъжички, вилички... в контакт с хранителни продукти...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема ВЕДНАГА!!!нови [re: az]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано30.01.02 20:38



се обърни към лекар! особено ако парченцето е било по-големичко! детето може да го глътне, но то не се разгражда в стомаха и... абе обади се веднага!
нищо страшно няма да се случи, сигурна съм, но... не бива шега с такива работи.



Тема Re: Bebeto mi glytna parche stereopor. Pomosht!нови [re: az]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 22:26



Lekarkata kaza, che niama nishto strashno, sled kato ne se e zadavil.
Da mu davam mnogo technosti, za da go izkara po-byrzo.
Az mnogo se izplashih. I vse oshte me e malko strah, goliamo parche si beshe. Interesnoto e, che toi chesto se davi s hrana - biskvite, suhar dori popara i povryshta vsichko, a s tova ne uspia.

Mersi na vsichki.



Тема пък тая сутрин се сетих, ченови [re: az]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано31.01.02 07:26



веднъж в акото на едно от децата майка им намери игла... ИГЛА... не от най-малките... как е минала... и добре, че не сме знаели, че е глътнала...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Bebeto mi glytna parche stereopor. Pomosht!нови [re: az]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано31.01.02 09:42



Не бой се, няма нищо страшно. Щом му е минало през гърлото, ще мине и по-нататък, природата си знае работата.
Стиропорът представлява полистирен (разпенен). Самият той не е отровен, може остатъците от пенителите да са, но с парче, което може да се глътне, не можеш да поемеш кой знае колко.
Добре е пак, че лекарката ти не е поискала веднага да разпори детето. Щастлив случай, да.



Тема какво стана? изхвърли ли стиропора?нови [re: az]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано31.01.02 14:10



моля те, кажи ми, че нито можах да спя, нито... ще спра да се притеснявам преди да разбера, че всичко окончателно е наред




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.