Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ка-ка-к-к как как да кажа на каката...нови  
Автор topalka (минаващ)
Публикувано09.01.02 17:56



Не знам дали има друга подобна тема в клубЪ, но аз ще си задам питанката.Редно ли е според вас, родители, децата ви на по 12-13 години да слушат Спенс, Мишо Шамара или който и да е рап изпълнител, с нецензурните им песни?! Аз съм почТи сигурен, че ги харесват, но се срамуват от вас да си признаят и се правят, че им е безразличен този стил музика, защото при всяко споменаване на рапърите, вие започвате да негодувате, пуфтите и т.н. пРедполагам, че се е случвало, докато сина/дъщеря ви е обръщала по програмите да се натъкне на Румънеца и Енчев (например).След това какво прави той/тя?!Обръща веднага на друга програма.Ако бяха сами в стаята щяха споко да си изгледат песничката.Същото се отнася и за чалгата. ( "УфФфФ стига с таз долнопробна курва Кати.Не виждаш ли каква порн0графия е?!") Поне не ни пречете да си изживеем де[тс][Ц]твото като нормалните хора!



Тема : )нови [re: topalka]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано09.01.02 18:12



ти така ли правиш?
като таковата... и цък! на друга програма? щото ваште пуфтят, а?
ми... кофти... наистина.
абе... не всичките родители правят така... ако щеш вярвай : )
наистина и аз се поядосах сега, като си помислих, че сменяш програмата не за друго, а защото някой пуфти, покрай тебе.



Тема Re: Ка-ка-к-к как как да кажа на каката...нови [re: topalka]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано09.01.02 18:37



Можеш сам да разбереш отговора на твоя въпрос, като погледнеш към какви дрехи се стреми твоето дете. Днес музиката е мода в облеклото, държанието, мисленето, поведението... Това са съпътстващите симптоми, по които можеш да разбереш кой каква музика слуша.
Не знам за такива случай: някой познат, който да речем слуша Мишо Шамара, да се крие от родителите си - това просто не си го представям. Може би сред 11-12 годишни деца може и да го има, но пак е малко вероятно.
Темата за рапа е много трудна по принцип. Това е музика (тежко ми е да кажа "музика"), която на световно ниво има най-голямо влияние в момента спрямо всички останали стилове. Не можеш да я избиеш от главата на детето си. Особено, ако наистина му харесва. Но ако е на или над 10 години твоето дете и тази музика наистина му харесва (усещаш, че не е поза, а му иде отвътре), според мен - лошо. Ако го дистанцираш от нея - тройно по-лошо, особено когато се говори за рап. Ако го дебнеш - ще си спечелиш доста ядове.
Но както винаги и рапа си има своите добри страни, нали? Ще бъде глупаво, когато един ден се окаже, че твоето ограничение сега е нещо като ограничението от "Beatles" през 60-те. Да не говорим за "пропадналите" хипари...

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Ка-ка-к-к как как да кажа на каката...нови [re: topalka]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 18:46



Децата ми са момчета, 9 и 10 г. 2000 г. им купувах дискове с тримата велики тенори, класика, оперети, македонски песни, Еminem и черна музика, Стинг, през 2001 г. слушаха Ъпсурд, Слим и Румънеца/Енчев, Бонд, латино и отново македонски и черна музика, за Мишо Шамара мислят, че е тъп, защото нито една оригинална мисъл не са чули от него. Жан Мишел Жар и техното не им харесва засега, както на мен. Нито пък джаза както на баща им. В хип-хопа харесват ритъма и се опитват да танцуват брейк, да рисуват графити в таванската стая, но когато чуят повтарящи се едни и същи цинични думички определено казват, че това е голяма скука и тъпо. Смятам, че те трябва да слушат както класика, така и нови стилове музика, а също и етно и роден качествен фолк. В българския рап щом като няма музика, поне да има оригинални текстове и социална адекватност. И повече синоними и оригинални слова, но това явно много ще затрудни нечии глави. Другото е пошло и боклук, който предпочитам да не трови душите на децата ми. Всъщност ми е много интересно българския рап защо няма протестен нюанс и защо е далече от събитията, които стават около нас (е, с изкл. на демонстрацията за "Индиго" или поръчковото парче за правата на децата).



Тема Що бе?нови [re: topalka]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 18:52



То си зависи от музиката. Всяко нещо може да се направи интелигентно, а може да се направи и отвратно. Ако искаш примери - моля. Нямам нищо напротив Румънеца и Енчев например. "Фенки, фенки" не може да стъпи и на малкия пръст на "Пипни ме тук". Или за филмите. Хлапетата много си падат по разни хоръри с какви ли не ужасии и дивотии. Джорд Лукас решава и прави "Индиана Джоунс и храма на обречените". Има си всичките отврати необходими за темата, ама си е изпипано отвсякъде.
Не виждам защо напоследък рапът се представя като нещо ново. Ами него си го има от незнам точно колко време. Сами му направете сметката, като си спомните коя година по първа програма имаше "Рап нюз" на Влади Априлов.
А това с модата и продражаването си е пълна тъпотия, та ако ще да е и прическата на Пол Маккарти. Беше ми много смешно преди няколко години, когато едната спайска пееше макар и бременна, как се притесняваха на запад, че това може да доведе до хиляди забременели момичета, само от желание да подражават на идолите си. Които между другото се сменят през 3-4 месеца.



Тема Замислете сенови [re: Лopa]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано09.01.02 19:02



Да, а римите от рода на "цокъл - бокъл - монокъл" просто са умопомрачаващи (те са на Ъпсурт). А инче ето, родители, учете се - отдолу пействам едно "мноо готино парче". Помислете дали на този човек не му липсват доста от първите 7 години. Те, имайте предвид, докрая на живота не се коригират, така че ако сте изпуснали момента - това си е ваш проблем, но не и на децата ви.

Шамара пристигам тук с BMW-то,
хайде всички пички скачайте вътре общо взето.
Раят е тук на земята, пари, коли,
жените отварят краката.
Всички знаете че моите рими са от платина,
извинявай балък, но пред теб ще мина.
Аз съм болен човек, тресе ме гъзарията,
чанти, мотори, коли, това ми е стихията.
Виновен ли съм, че нямаш ти,
виновен ли съм, че не можеш ти,
виновен ли съм, че те мързи,
виновен ли съм, че съседът ти с женати спи.
Аз съм млад, богат и известен,
а ти си кестен и сигурно си девствен
и за това запомни едно,
тук сме Шамара и Ванко 1.

Припев:
Искам всички да разцепим майна, майна,
със яките пички от Украйна, майна.
Да танцуват за нас на пилона, майна,
на купона да разклатят силикона, майна. /2/

Аз съм тука, майна, на кои му пука, майна,
представям пловдивските гъзари, густо майна.
Погледни ме добре и запомни ме,
Ванко 1 е моето име.
Само Ролексът ми срува 18 големи зелени
и Бенцът ми струва 100 големи зелени,
жените на опашка стоят наредени,
сигурно за това ме мразиш ти толкова мене.
Не се бъзикам, не искам да викам,
дали ми вярваш или не няма да те питам.
Очилата Гучи, костюмът е Армани,
парфюм на Гутиен, сме със сички луди дами,
но имам и две огнестрелни рани,
от тъпите ченгета насрани.
В твоите очи съм лош, но имам пари,
гледай ме как живея и от яд умри.

Припев: /2/

На някои концерти пристигам със охрана,
ченгетата ме дебнат, но не могат да ме хванат.
Всички знаят че ми подслушват телефона
и да се спукат не могат да ми развалят купона.
Аз съм с хората и хората са с мен,
забраняваш ме умри бе нещастен кретен.
Правиш всичко за да избяга от мен парата
и затова ще ти кажа: на майка ти в устата.

От Пловдив, София, Виена до Париж,
жената с кабриолета ела сега ме виж,
после отивам на почивка на Хавай,
на балъците им казвам само бай, бай, бай.
Аз съм гъзе до мозъка на костите,
питаш ме къде съм ходил, къде ли не
и сега ще ти кажа каква ми е мечтата:
на луната, с колата, да возя жената.

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Що бе?нови [re: NumLock]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано09.01.02 19:08



Верно си е, че не трябва да се слага всичко под един знаменател. "Пипни ме тук" е много веселяшко парче, а да речем "Не не спирай да го првиш скъпи" на Спенс е гнусарщина. И "Фенки, фенки", която пусната по MTV ще бъде едно дългичко писукане си е простотия от селекция...

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Що бе?нови [re: jj]  
Автор yourboy (Ездач)
Публикувано09.01.02 19:39



Много мразя некви тапанари като тебе JJ да седнат да се правят на рапери, ти си гомнар, дрисня, сигурно на гащите си имаш още жълто, като си прост и тъп селяк кво си седнал да назоваваш имена ? само се излагаш !!! и понеже си ми симпатичен няма да те обиждам повече, само знай, че от тебе и зелева чорба нестава :) ьььь
1 . Песента : Не не спирай да го првиш скъпи - е на ИГРАЧИТЕ а не на СПЕНС
2 . Песента не се казва така а : Не спирай

Най-добре иди се ограмоти и тогава говори, тва ще е най-доброто решение, щото си личи, че си прост ... не се прави на терикат, защото си пълен тъпак !!!

Вярвай в себе си !


Тема Re: Що бе?нови [re: yourboy]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано09.01.02 19:45



Май ти вече не си ми симпатичен и трябва да ти кажа, че ме издигаш в собствените ми очи. Не се правя на рапър - аз съм модератора в клуб Лили Иванова


Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Че какво им е на Румънеца и Енчев?нови [re: topalka]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано09.01.02 20:57



От новия им албум знам само 2 парчета, но са направени много добре. Възнамерявам да си купя албума им. Мелодични, текстовете са сладки. Сладури! Особено Енчев!

И да ти кажа, струва ми се съвсем нормално младите да харесват този тип музика. Неестествено ми е да слушат чалги.

***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.