Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 05.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защитата на дететонови  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано09.01.02 11:20



Тук на няколко пъти сме обсъждали защитата на децата със закон. На мен от понеделник вечерта не ми излиза от главата тази мисъл - за евентуалните трагедии свързани с прилагането на такъв закон. Поводът е филма, който даваха в понеделник вечерта по първа програма. Сетих се и за "Хлапето". Преди няколко години четох за едно интелигентно 18 годишно американче, което за последните 4 години съдило 11 пъти родителите си във връзка със закона за защита на децата и ги обрулило до шушка по различни поводи, като всеки път адвокатите му доказвали, че родителите не се грижат достатъчно за детето си.
Гледахте ли филма?
Какво е мнението ви? Все пак е правен по действителен случай.

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Re: Не бой сенови [re: NumLock]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано09.01.02 11:30



В България прилагането на закона не е дейност, извършваща се с ентусиазъм.
В обозримите 10 години надали ще се стигне до нарушаване правата на родители.



Тема Re: Защитата на дететонови [re: NumLock]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано09.01.02 11:42



абе то... стигне ли се до там... :(
егати родителството, егати детството... :(((



Тема А гледахте ли филма?нови [re: HeOHeЛ]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано09.01.02 13:08



Доста разтърсващ! Жалко, че точно заради децата не можах да го изгледам целия, но какво да се прави

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Re: А гледахте ли филма?нови [re: NumLock]  
Автор Flash (новак)
Публикувано09.01.02 13:58



Да - гледах го целия. Много тежък филм наистина. Аз лично си поплаках но то си е мой проблем.
Бюрокрацията, бездушието и тесногръдието с което се чете буквата на закона е не само страшно, то е фатално...

И май във брой на 24часа от понеделник пишеше за американски младеж, който съди родителите си затова , че са го разглезили, че са ми угаждали за всичко и винаги и че сега - на 21 години го пускали в реалния свят абсолютно неподготвен...мдааа..там някъде по физика едно време учихме че количеството разказва играта на качеството...



Тема Аз пък да ви питам за "Искрено и лично"нови [re: NumLock]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано10.01.02 12:08



Предаването му от днес.
Много ме развълнува, заболя ме главата.
Гледа ли го някой? Какво мислите по въпроса?
Темата пак индеректно се връзва със защитата на децата.

***


Тема Никой линови [re: NumLock]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано10.01.02 23:38



не е гледал това предаване?
Много исках да обсъдим ситуацията. Развълнува ме и ме обърка.

***


Тема Re: Никой линови [re: Jennifer]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано11.01.02 06:40



Разкажи каква е била темата и веднага ще изкажем становище по въпроса:)

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: Никой линови [re: babaToHka]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано13.01.02 14:18



Ще я разкажа, защото така или иначе те се появиха по ТВ и смятам не е клюкарско да се коментира вече оттук нататък.

Едно момиче се омъжва за циганин с криминално минало, лежал в затвора за убийство. Родителите на момичето са много заможни и влиятелни.

Според момичето и циганина, те много се обичали, но родителите на момичето им пречели да се съберат, защото непрекъснато ги принуждавали да бягат от село на село и да се крият.

На пръв поглед много трагична ситуация, но в хода на разговора от тук, от там се узна, че момичето има 8 годишно дете, което живее при родителите и. Циганинът имал жена (без брак), която живеела в хубавата му къща.
Циганинът биел момичето. Момичето било бременно от циганина, но тогава били разделени. Бебето се родило, но момичето дало детето за осиновяване. сега и двамата си го искат, ако можело. Момичето пак е бременно.

ТОва е в общи линии.
Водещата като че ли през цялото време се опитваше да застане на страната на "гонените", но аз някак си никак не мога да ги разбера. Не ги съдя, но има неща, които много силно ми "бръкнаха в очите" и някак си силно ме подразниха.
Дано все пак никой да не попада в такава ситуация.

***


Тема Re: Никой линови [re: Jennifer]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 10:37



Забрави да споменеш, че момичето (жена на 27 г.) е изнасилена в детството си от баща си алкохолик и затова се е опитвала да бяга многократно като малка, а сега е тръгнала с циганина, защото той е първия удобен случай да се отдалечи от опеката на родителите си... Така става като възпитанието прерастне в надзираване и незачитане на личността на детето (а тук се вкл. и вредното влияние на алкохолизма). Освен това влиянието и възпитанието има граници до пълнолетието на момичето, а след това би трябвало да остава самоконтрола.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.