Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Деца+компютри  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано14.01.02 01:07



Здравейте !
По молба на kakata съм тук, да Ви осветля по всеки интересуващ Ви аспект от темата (доколкото е по силите ми).

Не зная какво Ви интересува, затова моля да задавате (ако има такива) въпростите си :)))

Уточнение:
дете - това е Вашето дете. По смисъла на закона - т.е. родено или осиновено. Възраст до 16г. (след това е непълнолетно, пак може да мине за дете тук, във форума, но най-много до 18г.)
компютър - онова, от чието влияние се страхувате. Може да е у дома, или при приятел, или в кварталния клуб.

Питайте, и може и да Ви се отговори :)))

<..

..>

Тема Re: Деца+компютринови [re: screamBoy]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано14.01.02 13:08



Ами аз има много въпроси, но са по-скоро за клуб " компютри и интернет" отколкото за тук - защото ми се струват някак технически ...

Що се отнася до детската страна на темата ще попитам само - тези деца по клубовете, за които сега се устройват, хм , хайки ...за да ги връщат по домовете им - има ли законово основание за това? В смисъл - достатъчна ли е само тази точка в/ от Наредбата за полицейска закрила , която е дала Каката по-горе? Някяк много полицеско ми се струва мероприятието...
Има ли закон забраняваш на непълнолетни да стоят в клубовете по късно от...часа?
Друго което се чудя - колко пари трябва да има едно дете, за да си позволи да играе цяла нощ или пък те само киснат там, без да играят...За съжаление само 2-3 пъти съм влизала в геймърси клубове за малко и нямам други наблюдения, освен че компютрите им са чудесни...

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 14.01.02 13:09.



Тема Re: Деца+компютринови [re: Mama Netty]  
Автор Tpишa (голям заплес)
Публикувано14.01.02 14:59



Това с компютърните клубове си плаче за отделна тема. Ще го направиш ли, моля?

You are caught in a prison
Of your own devise


Тема През лятото и моят кисненови [re: Mama Netty]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано14.01.02 22:04



но не повече от 11 часа. Освен това, клуба е в блока и аз като съвременна технолигизирана майка съм в постоянна връзка с клуба чрез ICQ, та се осведомявам за поведението, оставащото му време или пък бивам осведомена, че ще го изхвърлят, защото се кара с другите, та отивам да го прибера.



Тема Re: Деца+компютринови [re: screamBoy]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано14.01.02 22:31



И аз съм притеснена от тези хайки. Докато съм противник на късните посещения по дискотеките за компютрите имам друго становище.Може би защото моята дъщеря посещава клуба намиращ се в нашия блок, където има телефон и по всяко време мога да се обадя или да прескоча до там, ако е нужно.
Голямата ми дъщеря в продължение на една година работеше в такъв клуб. Покрай нея се запознах по-отблизо с обстановката в тези клубове и ги намирам за безопасни за децата.Персонала навсякъде е млад и доста грижовно се отнася към децата. Родители непрекъснато се обаждат да проверяват дали децата им са в клуба и т.н. Естествено тук не говоря за вредата от стоенето пред РС, тя е безспорна и в това е проблема. Добре е да се обяснява на децата, че на всеки час, трябва да се почива поне 15мин. Освен това там се събират деца с еднакви интереси различни от алкохола и наркотиците.



Тема Re: Деца+компютринови [re: screamBoy]  
АвторLed_ (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 21:45



Zdravei az sum dashterqta na karmen i sum na 16 godini.
V sasedniq vhod na moq blok ima komputyren klub i az prez svobodnoto si vreme sum tam.Dosega nito vednuj ne e imalo razprawii s narkotici,alkohol ili zbivaniq.
V komputyrnite klubove decata hodqt za da se zabavlqwat i do kolkoto e vuzmojno da se otyrsqt ot problemite si(moje da si mislite 4e nie decata nqmame takiva,no edva li mojete da si predstavite kakvo ni e na nas).
Az lichno ucha s profil informatika i strashno mnogo me vlekat komputrite.V kushti sushto si imam komputyr,koito maika mi vze poradi nujdata 4e mi trqbva za u4ilishe.Na PCto sigurno si mislite che kato tineidjyrka znam samo da igraq na igri i da chatq,no tova vyobshte ne e taka.Interesite mi kum komputrite se svejda do vsichko na koeto moga da se naucha nezavisimo dali to shte e igra,neshto w chata,word,excel ili kakvato i da e programa:)

Spored men komputrite ne sa koi znae kakva zaplaha za mladejta,prosto oprawlqwashtite se 4udqt kakvo da izmislqt.Ima tolkova po-vajni neshta koito ni zastrashavat te za komputyrnite klubove shte mi govorqt.Edinstwenoto otricatelno neshto na komputrite e vredata im kum o4ite(no tova se polu4ava samo kogato se prekalqwa i nai-vajnoto bez po4ivka).

Maika mi me e u4ila na neshto i edva li shte go zabrawq nqkoga(za koeto sum i mnogo blagodarna)to e:"Vsqko neshto s mqrkata si".



Тема Re: Добре дошланови [re: Led_]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано15.01.02 23:34



дъщерята на Кармен.

Синчето ми малко трудно се справя с латиницата, но ще му прочета утре постинга ти. Сигурно с две ръце ще се подпише под него.



Тема Re: Деца+компютринови [re: Mama Netty]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано16.01.02 02:31



В зависимост от съответния клуб, но обикновено за цяла нощ (от вечерта до сутринта) цените са около 5~6 лв и за игра и за Интернет.

<..

..>

Тема Re: Деца+компютринови [re: screamBoy]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано16.01.02 02:52



виждам основната насока е към интернет клубовете. както имаше едно предложение, дори може да се измести в отделна тема, но ...

не зная нищо за хайките, съжалявам за което !
мога да спомена за един вид успокоение, че специално в София големите зали си имат face control - таксата се събира още на входа, не се допускат лица неотговарящи на условията (за по-малките с придружител; невъоръжени; в нормално физическо състояние и т.н.). Визирам 'Матриците' - те са 3 на брой.
Освен това има нещо като абонаментни карти, изобщо нещата са пипнати и помислени откъм вътрешен ред и повишаване на интереса.
Телефон за свръзка има просто във всяка зала, това е existence minimum :)))
Че са хубави компютрите е твърде различна тема.

Предполагах, че ще възникне интерес към променения речник, променените виждания и променените интереси вследствие досега с компютрите изобщо. Не само с Интернет.
Тук мога да посоча собственото ми виждане, че това е реалната опасност. Физическа такава просто няма - многочасовото учене ще развали зрението на детето Ви много повече, да не говорим за телевизора.
Докато психичните промени ... моля да не споменавате 'добро и лощо', това е твърде несериозно. Нека кажем, децата ще бъдат различни. Като родители вярвам Ви интересуват тези разлики. За момента това ми вярване не намира никакво потвърждение.

<..

..>

Тема Re: Деца+компютринови [re: karmen]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 09:33



"...Освен това там се събират деца с еднакви интереси различни от алкохола и наркотиците..." - това може да важи за вашия клуб по изключение или за тези от по-големите вериги клубове, но ако направите по-мащабно наблюдение за кварталните клубчета точно такива са взаимозависимите интереси - малки деца 10-14 годишни пушат като комин, пият си биричката и по някоя и друга "мери" (марихуанка), а за "хари" (хероин) не ми си мисли кога започват, пускат се по няколко бомбички и се сбиват за ратоварване пред клуба. Това става от беднотия на самия клуб с остарели игри. Има световни състезания за геймъри, но ние къде сме? Колко клуба са излъчили, поощрили и подготвили български геймъри? Или с марихуанката и алкохола печалбата на клуба е по-фифти?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.